OGŁOSZENIA NIEDZIELNE

 

Niedziela Świętej Rodziny

27 grudnia 2015

1.  31 grudnia na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku.

2.  1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze według porządku niedzielnego. Z uwagi na uroczystość, mimo że to I piątek nie odwiedzamy naszych chorych.

3.  W pierwszą sobotę Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00.

4.  W przyszłą,  niedzielę 3 stycznia, po Mszy św. o godz. 10.00 będzie miał miejsce szczególny, charytatywny koncert naszego chóru Mater Ecclesiae. Celem akcji jest pomoc w walce z chorobą nowotworową Sebastianowi, który jest uczniem Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych i od 3 roku życia zmaga się z tą chorobą. W jego intencji będzie odprawiona Msza św., a później jego koleżanki i koledzy będą zbierać ofiary na pomoc w pokryciu jego kosztownej terapii.

5.  W sobotę 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Tego dnia od godz. 9.00 : domy prywatne ul. Pogodna i blok 35, Dzielna, Prosta, Przekątna, Wiejska, Lisia, Kawaleryjska, Wiosenna, Tęczowa, Zdrojowa, Pułaskiego i blok 26, blok Świerkowa 24.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2015

1.  Boże Narodzenie obchodzi się przez osiem dni. Zapraszamy zatem do udziału we Mszach św., szczególnie wieczornych, oktawy Narodzenia Pańskiego.

2.  Drugi dzień Świąt to Święto św. Szczepana. Porządek Mszy niedzielny, taca przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

3.  W sobotę młodzież naszej Parafii chce potrzymać tradycję kolędowania. Prosimy o życzliwe przyjęcie osób, które 26 grudnia od godz. 15.00 mogą zapukać do naszych mieszkań. Ofiary są przeznaczone na dofinansowanie młodzieży wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży i na Bilet dla Brata.

4.  W najbliższą niedzielę przedstawiciele Edycji Świętego Pawła będą rozprowadzać Ewangelię na każdy dzień – książkę zawierającą Ewangelię danego dnia wraz z komentarzem i modlitwą

IV Niedziela Adwentu

20 grudnia 2015

1.  We czwartek Wigilia, Msze św. o godz. 7.00 i 16.30 z dzieleniem się opłatkiem.

2.  Przypominamy o polskiej tradycji i zwyczajach – zachowania postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3.  Pasterka o północy. Pół godziny przed Mszą św. nasz chór parafialny śpiewa kolędy – zapraszamy.

4.  Taca z pasterki na Fundusz Obrony Życia.

5.  Następne Msze św. od 8.30 jak w niedzielę.

6.  Sobota – św. Szczepana Męczennika – niedzielny porządek Mszy.

7.  Do nabycia pod chórem świece Caritas, opłatki i sianko w zakrystii.

8.  Prasa katolicka.

III Niedziela Adwentu

13 grudnia 2015

1.  Dzisiaj w naszym kościele rozpoczynają się Akademickie Rekolekcje Adwentowe. Będą one odbywały się w dniach 13-14-15 grudnia, codziennie o godz. 19:30. Będzie je prowadził ks. Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższy piątek rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które będą trwały do niedzieli włącznie. Msze św. w piątek i sobotę będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 16.30 i 18.oo (zachęcamy aby w tych dniach skorzystać z sakramentu spowiedzi).

3. W piątek o godz. 19.15 będzie miała miejsce wyjątkowa Msza św. wieńcząca Seminarium Odnowy Wiary i zawiązująca Wspólnotę „Przyjaciół Oblubieńca” naszej Parafii.

4.  Przypominamy, iż roraty z udziałem dzieci są odprawiane w każdą środę o godz. 18.00 (prosimy o przynoszenie lampionów). Dla dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00.

5. W zakrystii lub kancelarii można otrzymać opłatki, a przy wyjściu z kościoła wigilijne świece Caritas w cenie 6 i 10 zł.

6.  Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii, rozprowadzają po Mszach św. sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne. Całkowity dochód przeznaczony będzie na Bilet na brata, a konkretnie na pomoc młodzieży z Nowogródka na Białorusi w przyjeździe do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

7. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby Kościoła na Wschodzie, a konkretnie na pomoc Kościołowi w Jampolu, o czym informuje tablica przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

II Niedziela Adwentu

6 grudnia 2015

1.  Przypominamy, iż roraty z udziałem dzieci są odprawiane w każdą środę o godz. 18.00 (prosimy o przynoszenie lampionów). Dla dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00.

2.  W przyszłą niedzielę w naszym kościele rozpoczynają się Akademickie Rekolekcje Adwentowe. Będą one odbywały się w dniach 13-14-15 grudnia, codziennie o godz. 19:30. Będzie je prowadził ks. Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Serdecznie zapraszamy.

3.  Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii, rozprowadzają dzisiaj po Mszy sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne. Całkowity dochód przeznaczony będzie na Bilet na brata, a konkretnie na pomoc młodzieży z Nowogródka na Białorusi w przyjeździe do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

4.  Najbliższe spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży i osób wybierających się na nie, w piątek 11 grudnia o godz. 19.00, zapraszamy. Przystępując do trzeciego etapu formacji na drodze duchowych przygotowań do ŚDM Kraków 2016, będziemy rozważać i pogłębiać znane nam prawdy ewangeliczne w różnych aspektach. Chcemy poprzez znajomość SŁOWA, korzystanie z SAKRAMENTÓW oraz osobową relację do JEZUSA pokazać swoim zaangażowaniem i zaświadczyć CZYNEM, że nowe życie w Chrystusie to również doświadczenie żywej wspólnoty Kościoła, która radość z życia, pomysły na siebie, wzorcowe postawy, pełnię swojego człowieczeństwa czerpie od BOGA i na NIM wszystko buduje.

 

I Niedziela Adwentu

29 listopada 2015

1.  Rozpoczynamy dzisiaj Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty z udziałem dzieci w każdą środę o godz. 18.00. Dla dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00.

2.  Jutro Święto św. Andrzeja Apostoła. Pamiętamy o naszym solenizancie ks. Andrzeju Dębskim, będziemy się modlić w jego intencji szczególnie podczas jutrzejszej mszy wieczornej.

3.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci w I piątek miesiąca o godz. 16.30.

4.  Za tydzień spotkanie uczniów kl. I przed sakramentem bierzmowania, po Mszy o godz. 10.00 i w kolejne niedziele zapraszamy uczniów klas II i III.

5.  W najbliższą sobotę pielgrzymka do Torunia na 24 rocznicę powstania Radia Maryja, są jeszcze wolne miejsca.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22 listopada 2015

1.  Wspominamy dzisiaj także św. Cecylię – patronkę chórów i muzyki kościelnej. Mszę św. o godz. 11.30 chcemy przeżyć w sposób wyjątkowy z towarzyszeniem naszego chóru, scholi dziecięcej, młodzieżowej i oczywiście Pani organistki Ewy. Tego dnia towarzyszymy im naszą modlitwą i jesteśmy wdzięczni za posługę naszej wspólnocie.

2.  Duszpasterstwo Akademickie „NAZARET” zaprasza dzisiaj po Mszy św. wieczornej na:

Spotkanie otwarte pt.: „Podróż za horyzont” (człowiek w obliczu cierpienia i umierania)

Prowadzący: dr n. med. Tadeusz Borowski- Beszta (dyrektor i założyciel jednego z pierwszych hospicjów stacjonarnych w Polsce). Postać niezwykła, odznaczona przez papieża Franciszka krzyżem zasługi Pro Ecclesia et Pontifice, a jednocześnie bardzo skromna, dla której wzorem jest Matka Teresa z Kalkuty, która nikogo nie nawracała tylko świadczyła swoim życiem o chrześcijaństwie.

Temat: doświadczenie pracy w hospicjum i towarzyszenia osobom umierającym; inne spojrzenia na tajemnicę śmierci i cierpienia – eutanzja.

Termin: dzisiaj, niedziela 22 listopada, godz. 19.00

Miejsce: dolny kościół – sala DA „Nazaret:

Organizator: DA „Nazaret”, ul. Pogodna 63.

3.  Przypominamy o możliwości modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w każdy czwartek od godz. 15.00 i w ciszy od 19.00 do 20.00.

4.  W najbliższy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży o godz. 19.00. Zapraszamy i cieszymy się z coraz liczniejszego udziału.

5.  Dzieci i młodzież oazową, ministrantów, a także wszystkich którzy chcieliby poznać tą wspólnotę zapraszamy na rekolekcje adwentowe w Knyszynie w dniach 4-6 grudnia na temat „Nie mądrość świata tego”. Poczuj moc wspólnoty, modlitwy i zobacz jak radośnie oczekiwać Pana. Szczegóły na plakatach, u animatorów i ks. Adama Ciereszko.

6.  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent i nowy rok liturgiczny.

 

Niedziela Zwykła

15 listopada 2015

1.  W dniu dzisiejszym gościmy ks. dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej – ks. Adama Kozikowskiego.

2.  Jutro w naszej Archidiecezji przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Zapraszamy na uroczyste Mszy św. ku czci Matki Bożej o godz. 7.00 i 18.00.

3.  Młodzież oazową zapraszamy na Mszę św. w najbliższy piątek o godz. 18.00, a później na spotkanie integracyjne.

4.  W przyszłą niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata wspominamy także św. Cecylię – patronkę chórów i muzyki kościelnej. Mszę św. o godz. 11.30 chcemy przeżyć w sposób wyjątkowy z towarzyszeniem naszego chóru, scholi dziecięcej, młodzieżowej i oczywiście Pani organistki Ewy. Tego dnia towarzyszymy im naszą modlitwą i jesteśmy wdzięczni za ich posługę naszej wspólnocie. Po Mszy św. ks. Proboszcz zaprasza wszystkich chórzystów i scholistów na poczęstunek w dolnym kościele.

5.  W związku z pielgrzymką na rocznicę powstania Radia Maryja w przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na Radio Maryja i TV Trwam i przekazane przez przedstawicieli naszej parafii podczas pielgrzymki.

5.  Dziękujemy wszystkim wyrażającym chęć przyjęcia młodzieży podczas Światowych Dni Młodzieży. Obecnie nasza parafia jest w stanie przyjąć 36 osób, szukamy jeszcze miejsc dla 64 osób. Prosimy o przekazywanie deklaracji w kancelarii lub w zakrystii.

32 Niedziela Zwykłaszy

8 listopada 2015

1.  W dniu dzisiejszym gościmy przedstawicieli AWSD. Taca  na potrzeby naszego Seminarium.

2.  Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby prześladowanego Kościoła w Syrii.

3.  We wtorek wspomnienie Papieża Leona Wielkiego. Jest to dzień imienin ks. proboszcza Leona.  Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie nie tylko w tym dniu.

4.  We środę święto Niepodległości. Módlmy się tego dnia  za Ojczyznę, wszystkich obywateli, a także za sprawujących władzę. Msze św. o godz. 7 i 18.

5.  Zapraszamy młodzież na spotkanie Serce 2.0 przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży, w najbliższy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy także tych, którzy nie mogą się jeszcze zdecydować. Wolontariusze naszej Parafii udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania. Będziemy także chcieli na tym spotkaniu wspólnie podjąć konkretne działania na przyszłość. Przy okazji dziękujemy za wsparcie młodzieży poprzez ofiary składane za nasze parafialne kalendarze w wysokości prawie 6000 zł. Deklaracje przyjęcia pielgrzymów można zostawiać w zakrystii lub kancelarii.

6.  W następną niedzielę taca na potrzeby  Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016r.

7.  Wszystkich studentów zapraszamy do włączenia się we wspólnotę Duszpasterstwa Akademickiego NAZARET. Msza akademicka w każdą niedzielą o godz. 18.00. Szczegółowy program listopadowych spotkań na plakacie.

8.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii reprezentantów Caritas Diecezjalnej.

9.  Autokarowa pielgrzymka do Torunia na rocznicę powstania Radia Maryja 5 grudnia (sobota). Dziękujemy Maryi za łaski i za Ojczyznę. Przy komplecie pielgrzymów ok. 100 zł. Zapisy u P. Ireny Niemotko.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                           Uroczystość  Wszystkich  Świętych  –  1. 11. 2015r.

1.  W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny ). Msze święte o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00. Od wtorku do piątku włącznie o 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych. Po różańcu Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

2.  W sobotę rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00 ). Nasza parafia przygotowuje liturgię w niedzielę 8 listopada.

3.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00, w piątek także o 16.30.  W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

4.  W następną niedzielę zbiórka ofiar na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

5.  Także za tydzień ofiary do puszek na kościół prześladowany – tym razem w Syrii.

6.  Najbliższe spotkanie Seminarium Odnowy Wiary we wtorek 3 listopada o 19.00 w dolnym kościele.

7.  W przedsionku kościoła można nabyć dobre czasopisma katolickie. Dysponujemy jeszcze niewielką ilością kalendarzy parafialnych. Dochód z ich sprzedaży będzie wsparciem finansowym dla naszej młodzieży podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

                           OGŁOSZENIA   PARAFIALNE  –  25. 10. 2015r 

 

1.  Dzisiaj po Mszy o godz. 10.00 spotkanie gimnazjalistów klas I.

2.  Różaniec codziennie o godz. 17.30, z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy godz. 16:30.

3.  Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 do godz. 20.

4.  Dziś jest rozprowadzany parafialny kalendarz  zawierający zdjęcia z naszej parafii. Dobrowolne ofiary składane za kalendarz będą przeznaczone na pokrycie kosztów wyjazdu młodzieży naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży.

5. W następną niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Szczególną modlitwą Kościoła są wypominki, które są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii.

6.  W każdą sobotę o 9.00 odbywają się zajęcia przygotowujące do posługi nowych ministrantów. Zachęcamy chłopców z klasy IV szkół podstawowych i starszych do podjęcia tych zaszczytnych funkcji liturgicznych w  naszej parafii.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych.

29 Niedziela Zwykła

18 października 2015

1.  Dzisiaj niedziela misyjna. Gościmy dzieci z przedszkola Sióstr Misjonarek Św. Rodziny z ul. Zielnej.

2.  Dzisiaj po Mszy o godz. 10.00 spotkanie gimnazjalistów klas III. Spotkanie uczniów klas I gimnazjum przed bierzmowaniem w następną niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 10. Z tej racji spotkanie 1.11. zostanie odwołane.

3.  Różaniec codziennie o godz. 17.30, z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy godz. 16:30.

4.  Zachęcamy do uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19 w dolnym kościele. Lista uczestników spotkań pozostaje otwarta tylko do poniedziałkowego spotkania. Po zakończeniu spotkań Seminarium Odnowy Wiary zostanie zawiązana wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. Dołącz do nas i ciesz się na nowo łaską wiary we wspólnocie!

5.  W najbliższy czwartek, 22 października, wspomnienie papieża Jana Pawła II.

6.  Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 do godz. 20.

7.  Adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży w najbliższy piątek o godz. 19.00. Najbliższa adoracja będzie wyrazem wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II i za dar Światowych dni Młodzieży przez Niego zainicjowanych. Zapraszamy Oazę, studentów, ministrantów i wszystkich chętnych, którym bliski jest Nasz Papież i Jego Nauczanie.

8.  W najbliższą sobotę w naszej Parafii będzie miał miejsce Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Zapraszamy młodzież oazową i członków Ruchu Domowego Kościoła. Początek o godz. 16.oo w dolnym kościele.

9.  Zapraszamy wszystkich studentów, szczególnie tych, którzy rozpoczynają studia w tym roku, do włączenia się do Duszpasterstwa Akademickiego „Nazaret”. Spotkania rozpoczynają się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w sali duszpasterstwa. Przyjdź i poznaj ludzi, którzy razem z Tobą pragną odkrywać radość bycia chrześcijaninem. Zapraszają duszpasterze: ks. AdamCiereszko i ks. Adam Micun. Msze św. akademickie w każdą niedzielę o godz. 18.00

10.  Dyrekcja SP 34 prosi o oddanie głosu na projekt sportowy „Olimpijczyk”. Celem tej akcji jest zebranie odpowiedniej ilości podpisów, aby mogło dojść do budowy nowych boisk sportowych, które będą służyły dzieciom i młodzieży z naszej dzielnicy. Jest to projekt obywatelski, dlatego tak ważny jest również Twój głos. Nauczyciele ze SP 34 w przedsionku kościoła zbierają podpisy poparcia dla tej wartościowej inicjatywy.

11.  Włącz się w pomaganie! Istnieje możliwość zostania wolontariuszem osoby niepełnosprawnej. Więcej szczegółowych informacji na plakatach w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii, a także na naszym profilu facebook.

12.  W przyszłą niedzielę będzie rozprowadzany nasz parafialny kalendarz zawierający zdjęcia z naszej parafii. Dobrowolne ofiary składane za kalendarz będą przeznaczone na pokrycie kosztów wyjazdu młodzieży naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży. Pakiet pielgrzyma dla jednej osoby wynosi 690 zł. Ofiary pozwolą na obniżenie tej kwoty. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim firmom, dzięki którym jest możliwe wydanie naszego kalendarza, który sam w sobie jest ciekawą inicjatywą, przedstawiającą życie naszej parafii i zawierającą informacje na jej temat.

13.  Już niedługo miesiąc listopad. Jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Szczególną modlitwą Kościoła są wypominki, które są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii.

14.  W każdą sobotę o 9.00 odbywają się zajęcia przygotowujące do posługi nowych ministrantów.
Zapraszamy kandydatów do podjęcia tej zaszczytnej działalności.

28 Niedziela Zwykła

11 października 2015

 1. Przypominamy i zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy godz. 16:30, z udziałem dorosłych codziennie godz. 17:30.

2.   Dzisiejsze  ofiary do puszek przeznaczone są na Papieski Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. 14.10.(środa) o godz. 19 w naszej parafii, w dolnym kościele rozpocznie się kolejna edycja ewangelizacyjnego kursu Alfa. Zapisy w zakrystii u ks. Adama Micuna. Organizatorzy serdecznie zapraszają młodzież oraz dorosłych.

 

 1. We środę  przypada  Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się tego dnia za nauczycieli i wychowawców.

 

 1. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 do godz. 20

 

 1. SP 34 zaprasza do oddania głosu na projekt sportowy Olimpijczyk. Szczegóły na stronie internetowej SP 34.

 

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19 w dolnym kościele. Lista uczestników spotkań jest wciąż otwarta. Po zakończeniu spotkań Seminarium Odnowy Wiary zostanie zawiązana wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. Warunkiem bycia w tej wspólnocie jest ukończenie Seminarium Odnowy Wiary lub ukończenie kursu ewangelizacyjnego „Nowe Życie”.

 

 1. Za tydzień niedziela misyjna. Gościć będziemy dzieci z przedszkola Sióstr Misjonarek Św. Rodziny z ul. Zielnej.

 

 

9.  Świętą i zbawienną jest modlitwa za zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na  wypominki. Prosimy, aby na kartkach wypisywać imiona zmarłych w pierwszym przypadku.

10.  W każdą sobotę o 9.00 odbywają się zajęcia przygotowujące do posługi nowych ministrantów.
Zapraszamy kandydatów do podjęcia tej zaszczytnej działalności.

11.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie uczniów klas II gimnazjum.

 

12.  Msza oazowa w najbliższy piątek o godz. 19.00, po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.

 

13.   Z okazji 115 lecia Zespołu Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Białymstoku w najbliższy piątek o godz. 12.00 zostanie odprawiona                uroczysta Msza św. z udziałem Nauczycieli i Absolwentów.

 

27 Niedziela Zwykła

4 października 2015

1.  Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na Caritas parafialną.

2.  Przypominamy o spotkaniach uczniów gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania. Spotkania odbywać się będą w kolejne niedziele po zakończeniu Mszy św. o godz.10 w dolnym kościele. W pierwsze niedziele klasy I, w drugie II, w trzecie III. Dzisiaj uczniowie klas I, a za tydzień klas II.

3.  W poniedziałek wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, w środę wspomnienie NMP Różańcowej. Modlitwa różańcowa z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy godz. 16:30, z udziałem dorosłych codziennie godz. 17:30.

4.  Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Sokółki, proszone są o dokonanie w dniu dzisiejszym wpłat u ks. Adama Micuna w zakrystii w wysokości 15 zł. Wyjazd do Sokółki w najbliższy wtorek (6.10) godz. 18 z parkingu przy naszym kościele.

5.  W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6.  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i wykładowców na uroczystą modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016. Msza święta sprawowana będzie w niedzielę 11 października 2015  o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.

7.  14.10.(środa) o godz. 19 w naszej parafii, w dolnym kościele rozpocznie się kolejna edycja ewangelizacyjnego kursu Alfa. Zapisy w zakrystii u ks. Adama Micuna. Organizatorzy serdecznie zapraszają młodzież oraz dorosłych.

8.  „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Nasza Parafia dostąpiła zaszczytu przyjęcia uczestników Światowych Dni Młodzieży. Młodzież przyjeżdżająca do Polski najpierw, w dniach 20 – 25 lipca 2016, gromadzi się w różnych diecezjach naszego kraju, gdzie przygotowuje się na centralne wydarzenie w Krakowie. W Białymstoku spodziewamy się około 5000 osób, z czego grupa 150 osób będzie mieszkać u rodzin z naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili już wolę przyjęcia uczestników Światowych Dni Młodzieży pod swój dach. Wystarczy dobra wola, trochę podłogi (pielgrzymi przybywają ze swoimi śpiworami) i trochę czasu. Zachęcamy wszystkich, którzy mają możliwość ugoszczenia dwóch osób do pobrania formularza z zakrystii lub kancelarii. Wypełnioną deklarację przynosimy jak najszybciej do kancelarii parafialnej. Na wszystkie pytania w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży odpowie ks. Adam Ciereszko. Nasza Parafia będzie jednym z kilku ośrodków w Białymstoku, gdzie pielgrzymi będą gromadzić się także na wspólną modlitwę.

9.  Zachęcamy do uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19 w dolnym kościele. Lista uczestników spotkań jest wciąż otwarta. Po zakończeniu spotkań Seminarium Odnowy Wiary zostanie zawiązana wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”. Warunkiem bycia w tej wspólnocie jest ukończenie Seminarium Odnowy Wiary lub ukończenie kursu ewangelizacyjnego „Nowe Życie”.

                             

 

26 Niedziela  Zwykła  –  27. 09. 2015r.

 

1.  Za tydzień niedziela adoracyjna – procesja eucharystyczna po Mszy św. o 11.30 ( ostatnia w tym roku kalendarzowym ).

2.  Jutro 7 rocznica beatyfikacji Ks. Michała Sopoćko. Główne uroczystości w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godzinie 18.00.

3.  Także jutro o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata. Nasza parafia gromadzi się na modlitwę przy skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Świerkowej (DPS).

4.  We wtorek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia o godzinie 18.00 Msza św. z udziałem Policji naszego województwa ( św. Michał patron policji ).

5.  W pierwszą niedzielę października po Mszy św. o 10.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum.

6.  W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dorosłych o 17.30, z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o 16.30.

7.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

8.  W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas parafialną.

9.  Pierwsze spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w najbliższy poniedziałek 28 września o godzinie 19.00 w dolnym kościele.

10.  W przedsionku kościoła można nabyć dobre czasopisma katolickie. Zachęcamy do lektury.

25 Niedziela Zwykła

20 września 2015

1.  Dzisiejsza niedziela to Dzień Środków Masowego Przekazu – ofiary do puszek przeznaczone są na media katolickie, Radio Maryja i TV Trwam.

2.  Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek od godz. 15.00. Od godz. 16.30 różaniec prowadzony przez Krucjatę Różańcową w intencji Ojczyzny. Po Mszy adoracja w ciszy do godz. 21.00.

3.  Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez młodzież i szczególnie dla młodzieży, w najbliższy piątek o godz. 19.00. W modlitwę tę chce się włączyć szczególnie Ruch Światło-Życie i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży naszej Parafii. Jest to nasza forma przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży i nasz dar duchowy w tej intencji. Zapraszamy serdecznie na tę piękną i owocną modlitwę, na której chcemy się spotykać raz w miesiącu (zawsze w 4 piątek miesiąca).

4.  Pielgrzymowanie szlakiem bł. ks. Michała Sopoćki – w najbliższą niedzielę 27 września, początek godz. 16.30 – kaplica Sióstr Jezusa Miłosiernego, ul. Poleska.

5.  Uniwersytet w Białymstoku, Katedra Teologii Katolickiej zaprasza na dwusemestralne studia podyplomowe etyki i filozofii religii w szkole. Studia te dają nauczycielom uprawnienia do nauczania przedmiotu etyki i filozofii w szkole. Szczegóły na stronie internetowej: www.ktk.uwb.edu.pl

6.  W prezbiterium pojawiła się nowa figura, szczególna, bo jest to pierwsza kobieta – bł. Bolesława Lament – założycielka Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, beatyfikowana przez Jana Pawła II w Białymstoku.

7.  Jutro rozpoczyna się kolejny rok akademicki w naszym Seminarium, w związku z tym dziękujemy za wakacyjną posługę naszemu klerykowi Radosławowi Backiel, pamiętając o nim w modlitwie. Módlmy się także za wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa i o nowe powołania, szczególnie z naszej parafii.

8.  Informujemy, że w niedziele i święta czynna jest toaleta w dolnym kościele. Wejście znajduje się w przedsionku kościoła pod chórem.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             XXIV NIEDZIELA Zwykła – 13.09.2015r.

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwo 40 godzinne. W poniedziałek święto podwyższenia Krzyża Świętego, a we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msze św. godz. 7, 8:30, 16:30, 18. Po zakończeniu Mszy wieczornych w poniedziałek i wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.

2. W najbliższy piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Tego dnia zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. wieczorną. Oaza, ministranci, schola „Pogodna” uroczyście rozpoczną nowy rok formacyjny. Po zakończeniu Mszy św. odbędzie się przy Kościele ognisko i wspólna zabawa. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, która uczestniczyła w wakacyjnych oazach, oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do Oazy parafialnej.

3. Zachęcamy do kupowania i lektury prasy katolickiej.

4. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby KUL   oraz Centrum Pastoralno- Katechetycznego w Białymstoku.

5. We czwartek rocznica napaści na Polskę ze Wschodu – modlimy się w intencji Ojczyzny.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie klas III pierwszokomunijnych z rodzicami.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                        06. 09. 2015r.

1.  We wtorek święto Narodzenia NMP – Matki Bożej siewnej. Poświęcenie ziarna siewnego. Msze święte o godzinie 7.00 i 18.00.

2.  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czterdziestogodzinne nabożeństwo. Procesja eucharystyczna po mszy św. o 11.30. Zachęcamy do przeżycia tego czasu w zjednoczeniu z Chrystusem poprzez spowiedź i komunię świętą.

3.  Od października kontynuować będziemy katechezę parafialną przygotowującą do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy gimnazjalistów: w pierwszą niedzielę miesiąca klasy pierwsze, w drugą klasy drugie i w trzecią klasy trzecie – po mszy św. o godzinie 10.00.

4.  Zebranie pierwszokomunijne dla dzieci klas III i rodziców odbędzie się w niedziele 20 września po Mszy o 13.00.

5.  Dzisiaj po mszy św. o 18.00 pierwsze spotkanie w ramach tzw. kursu przedmałżeńskiego.

6.  W następną niedzielę ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

7.  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

22 Niedziela Zwykła

30 lipca 2015

1.  Kończą się wakacje i niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy serdecznie na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku, w najbliższy wtorek 1 września o godz. 8.00. Tego dnia przypada także 76 rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się w obronie poległych w obronie Ojczyzny.

2.  W tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona  przez grupy modlitewne od godz. 15.00, a następnie po Mszy wieczornej możliwość adoracji w ciszy, aż do godziny 21.00.

3.  W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Jeżeli są osoby, które chciałyby zgłosić nowych chorych, którzy chcą przystępować do Komunii świętej – istnieje taka możliwość w zakrystii lub kancelarii. Msze święte i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 16.30 (szczególnie dla dzieci) i 18.00.

4. W pierwszą sobotę zapraszamy na Msze św. ku czci Najświętszego Serca Maryi.

5.  W związku z rozpoczynającym się niedługo Nabożeństwem 40 godzinnym procesja eucharystyczna będzie miała miejsce wyjątkowo za dwa tygodnie po Mszy św. o godz. 11.30.

6.  Za tydzień w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie i możliwość zapisów 6 września po Mszy św. wieczornej, a więc około godz. 19.00.

7.  Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny na Pieszą Pielgrzymkę do Krypna, która wyruszy już w najbliższą sobotę 5 kwietnia spod Białostockiej Katedry. Ponieważ w zeszłym roku było nas prawie 200 osób, w tym roku chcemy pójść osobną grupą tylko z naszej parafii. Dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy już dzisiaj i w najbliższych dniach w zakrystii lub kancelarii. Pozwoli to na lepszą organizację i przygotowanie grupy. Nie możemy zagwarantować autokaru powrotnego dla osób, które zapiszą się w ostatniej chwili lub na trasie.

Pielgrzymka wyruszy niezależnie od pogody. To tylko jeden dzień (30 km), a niesamowite duchowe przeżycie i możliwość wzajemnego poznania się w gronie parafian. W tym roku przypada 30 rocznica koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie, a więc kolejny powód, aby wyruszyć w drogę. Serdecznie zapraszamy.

Drodzy Pielgrzymi!
Żeby nie było wątpliwości, wychodzimy spod Katedry, gdzie o godz. 7.00 spotykamy się na krótkim nabożeństwie rozpoczynającym pielgrzymowanie.
Zapowiada się pogodny dzień - taki jak nasza pogodna parafia :)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

        23. 08. 2015r.

 

  1.  We środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Patronalne święto Pomocników Maryi Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o 7.00 i 18.00.

2.  Kolejna możliwość pielgrzymowania szlakiem bł. ks. Michała Sopoćki 28.08, początek o godz. 18.00 –  kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej.

3.   Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na finał akcji Tornister pełen uśmiechów – koncert charytatywny w poniedziałek 31 sierpnia 2015 roku na plac przed Teatrem Dramatycznym od godziny 14.00. Wśród wykonawców miedzy innymi formacja Stare Dobre Małżeństwo. Wiele innych atrakcji dla najmłodszych. Wejściówki na koncert do odebrania w biurze Caritas, ul. Warszawska 32. Wstęp bezpłatny. Zaproszenia na koncert dla uczestników tej akcji z naszej parafii czekają w zakrystii.

4.  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

19 Niedziela Zwykła

9 sierpnia 2015

1.  Zapraszamy w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz 15.00 i potem w ciszy po Mszy św. do godz. 21.00.

2.  W najbliższy piątek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Męczennika. Jest to dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.

3. W sobotę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym (przypominamy, że na wakacjach nie ma Mszy o godz. 13.00). W tym dniu podczas każdej Mszy św. będzie odbywać się tradycyjne poświęcenie plonów i kwiatów, które przyniesiemy do świątyni. Ofiary do puszek na potrzeby diecezjalnego Radia ‚I”.

18 Niedziela Zwykła

2 sierpnia 2015

1.  W najbliższy wtorek przypada wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Księdzu Proboszczu Leonie Grygorczyku.

2.  We czwartek 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. To także pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań od godz. 15.00 i następnie adoracja w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

3.  W pierwszy piątek miesiąca Msze św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Podczas wakacji nie odwiedzamy chorych.

4.  Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje akcję „Tornister Pełen Uśmiechu”. Kampania polega na skompletowaniu wyprawek szkolnych dzieciom z naszej archidiecezji. W naszej kancelarii można otrzymać nowe, puste plecaki, które należy wypełnić niezbędnymi artykułami szkolnymi i dostarczyć do parafii do niedzieli 16 sierpnia. Zapraszamy do włączenia się w tą akcję i podzielenia się z tymi, którzy mają mniej od nas.

5.  Od września przy katedrze w budynku kina TON rozpocznie działalność nowy punkt dla dzieci z autyzmem i dysfunkcjami rozwojowymi. Przedszkole będzie miało specjalność muzyczną i będzie bezpłatne. Szczegóły na folderach dostępnych w zakrystii lub w siedzibie przedszkola.

6.  Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby uzależnione i członków ich rodzin do uczestnictwa w rekolekcjach trzeźwościowych, które odbędą się w następujących parafiach:
– Parafia św. Kazimierza w Białymstoku: w dniach 21-23 sierpnia
– Parafia Narodzenia NMP w Krypnie: również w dniach 21-23 sierpnia
– Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach: w dniach 28-30 sierpnia
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie duszpasterstwotrzezwosci.pl, w zakładce: pełne kalendarium na 2015 rok.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś święcimy pojazdy, składamy ofiary (jeden grosz za jeden kilometr) dziękując Bogu za szczęśliwe podróże wspieramy polskich misjonarzy.

2. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca.

3. Sierpień – miesiącem trzeźwości, zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji w tym czasie.

4. Przyszła niedziela – adoracyjna, procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.30.

5. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na KUL.

6. We czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, przyjmujemy zapisy do grupy Złotej, która duchowo jednoczy się z pątnikami ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę.

7. Zachęcamy do kupowania i lektury prasy katolickiej.

 

14 Niedziela Zwykła

5 lipca 2015

1.  Przypominamy, że podczas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

2.  Dziękujemy Rodzinie naszej Parafii, która przekazała 10.000 zł na figurę św. Kazimierza.

3.  W najbliższy czwartek przybędą do nas Symbole Światowych Dni Młodzieży. Przywitanie i krótka procesja do kościoła o godz. 17.30. Gromadzimy się na końcu ulicy Dzielnej (od strony ul. Zachodniej). Szczegółowe informacje na plakatach we wnętrzu kościoła, na ulotkach, na stronie internetowej i profilu facebook.

4.  Życzymy dobrej niedzieli i do zobaczenia w najbliższy czwartek o godz. 17.30.

13 Niedziela Zwykła

28 czerwca 2015

1.  Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary z tacy na Świętopietrze. Zapraszamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pierwszy czwartek to dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W związku z licznym uczestnictwem naszych Parafian na wieczornych czwartkowych Adoracjach Najświętszego Sakramentu w ciszy, chcemy kontynuować te spotkania modlitewne. Dlatego zapraszamy na indywidualną i niezwykłą modlitwę w ciszy w każdy czwartek od godz. 19.00 do 21.00.

3.  W pierwszy piątek przypada Święto św. Tomasza Apostoła. Msze św. i nabożeństwo d NSJ o godz. 7.00 i 18.00, nie ma Mszy o godz. 16.30. Podczas wakacji nie odwiedzamy chorych.

5.  Wszystkich wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży naszej Parafii i wszystkich chętnych do przygotowania wizyty symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek w sali DA „Nazaret” o godz. 19.00. Jest wiele propozycji, będziemy chcieli przygotować to szczególne spotkanie i czuwanie przy krzyżu i ikonie Matki Bożej.

6.  Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca, procesja po Mszy św. o godz 11.30.

7.  Podczas wakacji nie ma Mszy świętych o godz. 13.00, chrzty o godz. 10.00.

8.  Są wolne miejsca na pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniach 11 i 12 lipca. Koszt 150 zł z noclegiem. Dzisiaj prosimy o dobrowolne ofiary do puszek na dar ołtarza na Jasnej Górze.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

10.  Warto zwrócić uwagę na figurę nowego świętego, który dołączył do grona innych świętych w głównym ołtarzu. Relacja z montażu figury i inne ciekawe informacje są dostępne na profilu facebook naszej parafii. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce www.facebook.com/pogodnaparafia – możliwe jest śledzenie strony nawet bez posiadania konta na facebooku. Znajdziecie tam także informacje na temat przygotowań do peregrynacji krzyża i ikony Matki Bożej, wkrótce także szczegółowy program wizyty i wyjaśnienie dlaczego warto się w nią włączyć. Dziękujemy fanom naszego fanpage i prosimy o kolejne „lajki”.

11.  Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim wybierającym się na urlopy życzymy udanych wakacji. Niech będzie to nie tylko czas odpoczynku, ale także odkrywania obecności Pana Boga w pięknie otaczającego świata.

12 Niedziela Zwykła

21 czerwca 2015

1.  Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone są na KUL.

2.  Zapraszamy młodzież oazową, jutro na Mszę św. wieczorną, po której będzie miało miejsce spotkanie młodzieży oazowej i wręczenie kart osobom wyjeżdżającym na rekolekcje wakacyjne. Na zakończenie wspólna agape.

2.  We wtorek dzień Ojca – pamiętamy o Nich w modlitwie.

3.  We środę uroczystość św. Jana Chrzciciela.

4.  Msza na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego we czwartek o godz. 10.00, ewentualnie w piątek o 8.00. Zapraszamy uczniów z rodzicami z całej parafii.

5.  Organizujemy dwie pielgrzymki do Częstochowy. Za tydzień Rzemiosło (sobota i niedziela), a za trzy tygodnie (11 i 12 lipca) Radio Maryja. Są wolne miejsca, koszt po 150 zł z noclegiem. W przyszłą niedzielę prosimy o dobrowolne ofiary do puszek na dar ołtarza na Jasnej Górze.

6.  Kończy się czas podpisów do Parlamentu Europejskiego w obronie życia nienarodzonych. Podpisy można złożyć w przedsionku kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

8.  Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce Różanostockiej w dn. 26-28 czerwca. Zapisy przyjmujemy jeszcze dzisiaj w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             14. 06. 2015r.

     

1.  W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.00.

2.  Jutro podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej. Pamiętajmy w modlitwie o przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, o ich rodzinach; niech otworzą się w pełni na działanie Ducha Świętego.

3.  W najbliższy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni rozpocznie się jak zwykle o godzinie 15.00. Po Mszy świętej wieczornej będzie ona trwała w dalszym ciągu w formie cichej kontemplacji do godziny 21.00.

4.  W następną niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

5. Dziękujemy wszystkim młodym ciałem i duchem za liczny udział w spotkaniu wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży naszej Parafii. Jest nas już blisko 50. Jeśli chcesz dołączyć do tej grupy wspaniałych osób i razem, w przyszłym roku wyruszyć do Krakowa, zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne w najbliższy piątek, 19 czerwca o godz. 19.00 w sali duszpasterstwa akademickiego „Nazaret”. Aktualne informacje na profilu facebook naszej parafii.

6.  Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce Różanostockiej w dn. 26-28 czerwca. Zapisy przyjmujemy tylko do przyszłej niedzieli w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Pójdź, pomódl się, poznaj siebie, nowych ludzi i Tego, który prowadzi Cię przez życie!

7.  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                      07. 06. 2015r.

     

1.  Zakończył się Biały Tydzień. Dziękujemy wszystkim, którzy napracowali się przygotowując uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Siostry Eligii, pani Beaty Lenkiewicz, ks. Adama Micuna i ks. Adama Ciereszko. Dzieciom Pierwszokomunijnym życzymy, aby cieszyły się zawsze obecnością i wsparciem Pana Jezusa we Mszy świętej i Komunii z Nim.

2.  Dziękujemy za przygotowanie procesji i ołtarzy wystawienia podczas Uroczystości Bożego Ciała.

3.  W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa połączone z Nieszporami Eucharystycznymi i procesją o godzinie 18.00. We czwartek zakończenie oktawy. W czasie nabożeństwa o godzinie  18.00 błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół. Po Mszy św. będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00.

4.  W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. Osoby, które przyjmą sakrament bierzmowania mają próby przed tym sakramentem w najbliższy wtorek i środę o godz. 19.30 (obecność obowiązkowa). W przyszłą niedzielę 14 czerwca o godz. 16.30 wprowadzenie do liturgii sakramentu pokuty, a od godz. 17.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków.

6.  Wszystkich chcących zostać wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży zapraszamy dzisiaj po Mszy św. wieczornej na spotkanie organizacyjne w sali Duszpasterstwa Akademickiego. Zapraszamy także osoby, które wybierają się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa i chciałyby spotkać innych ludzi, aby już teraz poprzez spotkania przygotować się duchowo do tego wyjazdu.

7.  Dziękujemy wolontariuszom ŚDM za ich obecność podczas wszystkich Mszy św.

8.  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                 31. 05. 2015r.

     

1.  Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godzinie 18.00.

2.  Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą Biały Tydzień. Zapraszamy dzieci wraz z najbliższymi na Msze święte o godzinie 18.00.

3.  We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi  Chrystusa. Msze św. przed południem o 7.00, 8.30 i 10.00. O godzinie 15.00 Msza św. w naszym kościele, po której wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Karola Boromeusza. Przejdziemy ulicami : ks. Abpa Kisiela, Zachodnią, Wspólną i Pułaskiego. Prosimy o przygotowanie procesji  i  tradycyjnie o ustrojenie ołtarzy wystawienia przy ulicy Wspólnej i Pułaskiego. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa połączone z Nieszporami Eucharystycznymi i procesją o godzinie 18.00.

4.  Zapraszamy serdecznie na wieczorną adorację w naszym Kościele. Od czwartku Bożego Ciała poprzez kolejne trzy czwartki od godz.19 do 21 będzie trwała w ciszy adoracja Najświętszego Sakramentu. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was wzmocnię!” (Mt. 11,28)

5.  W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

6.  Dzisiejsze ofiary na tacę, jak też w następną niedzielę przeznaczone zostaną na sfinansowanie nowego nagłośnienia w naszym kościele.

7.  W następną niedzielę 7 czerwca zbiórka do puszek  na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w związku z VIII Świętem Dziękczynienia.

8.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych będziemy gościć wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży. Nasza Parafia chce włączyć się aktywnie w organizację Światowych Dni Młodzieży, dlatego poszukujemy także wolontariuszy z naszej parafii, którzy pomogą w organizacji tych dni w naszej parafii oraz pomogą w przyjęciu pielgrzymów z innych państw. Osoby chcące zostać wolontariuszami i tych którzy pragną się przygotować duchowo do wyjazdu do Krakowa zapraszamy na spotkanie organizacyjne, w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej.

9.  W szkole Ekonomicznej jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy, Oświęcimia i Wadowic. Koszt to tylko 170 zł. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy tylko dzisiaj w zakrystii.

10.  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24 maja 2015

1.  Dzisiaj za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, Przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny.

2.  W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3.  Dziś dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach.

4.  Jutro nasza parafia przeżywa odpust parafialny. Z tej okazji dzisiaj zapraszamy na Pogodny Festyn Parafialny z licznymi atrakcjami, dla rodzin i dzieci, od godz. 15.00, który zakończy się wspólnym ogniskiem dla wszystkich Parafian o godz. 19.00 i tańcami dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakatach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Jutro, w Uroczystość NMP Matki Kościoła zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, a także na godz. 7.00, 8.30 i 16.30.

5.  Spowiedź dzieci przed I Komunią św. w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.

6.  W następną niedzielę w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Św. podczas Mszy o godz. 10.00 i 11.30. Intencje przyjęte na te godz. będą odprawione o innej godz. – do uzgodnienia.

7.  Jak z pewną wielu z nas zauważyło w naszym kościele zostało wymienione nagłośnienie. Koszt tej inwestycji to 35.000 zł. Na ten cel będą przeznaczone ofiary na tacę z dwóch niedziel 31 maja i 7 czerwca.

8.  W ramach programu zdrowotnego w dniu 28 maja w czwartek o godz. 10.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dotyczące skutecznego leczenia chorób zwyrodnieniowych, nadciśnienia, cukrzycy i innych. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnych zabiegów oraz porad. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku są do wzięcia zaproszenia.

9.  We czwartek 28 maja, w górnym kościele o godz. 19.00 odbędzie się wprowadzenie do liturgii bierzmowania. Obecność na tym spotkaniu, kandydatów do bierzmowania, uczniów klas trzecich gimnazjum jest obowiązkowa.

10.  W najbliższą niedzielę, 31 maja, po zakończeniu Mszy św. o godz. 13.00, w dolnym kościele, spotkanie rodziców (!!!) kandydatów do bierzmowania.

11.  We środę po wieczornej Mszy św. koncert chóru Akademii Muzycznej w Białymstoku.

12.  W najbliższą sobotę od godz. 16.30 w naszej parafii będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież naszej Parafii oraz członków Domowego Kościoła.

13.  Pod nieobecność ks. Proboszcza (sanatorium) zastępuje Go ks. Marek Bielawski.

14.  Dzisiaj fundacja „Pomóż Im” zbiera przed kościołem ofiary do puszek, na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i hospicjum dla dzieci.

15.  Te i inne informacje związane z naszą Parafią można znaleźć na stronie internetowej www.matkakosciola.pl. Od tego tygodnia aktywny jest także profil naszej parafii w witrynie Facebook, gdzie na bieżąco można śledzić i współtworzyć wydarzenia parafialne. Aby być na bieżąco zachęcamy do „polubienia” naszego profilu. Jest także możliwość bezpośredniego przeglądania witryny parafii pod adresem www.facebook.com/pogodnaparafia.

VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

16 maja 2015

1.  Zapraszamy na nabożeństwo majowe dla młodzieży – w najbliższy piątek o godz. 19.30.

2.  W przyszłą sobotę, 23 maja, o ile nie będzie padało, wszystkich parafian, całymi rodzinami, a także młodzież i ministrantów zapraszamy na Parafialny Rajd Rowerowy. Gromadzimy się pod kościołem o godz. 10.00. Udajemy się w kierunku Waniewa na kładkę przez rozlewiska Narwi i wracamy przez Śliwno. Trasa to około 50 km, w programie ognisko. Planowany powrót ok. godz. 16.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej Parafii.

3.  Z okazji odpustu Matki Kościoła zapraszamy w przyszłą niedzielę na Pogodny Festyn Parafialny na placu przy Kościele, początek o godz. 15.00; w programie liczne atrakcje i konkursy dla dzieci, a po Mszy wieczornej wspólne ognisko i kiełbaski. Szczegółowy program w zostanie umieszczony na plakatach i będzie dostępny w internecie.

4.  Uroczysta Msza św. z okazji Odpustu Parafialnego zostanie odprawiona w poniedziałek 25 maja o godz. 18.00. W tym dniu Msze św. także o godz. 7.00, 8.30 i 16.30.

5.  Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Radia Maryja. Za tydzień będziemy mogli wspomóc Hospicjum Dziecięce. Na ten cel fundacja „Pomóż im”  będzie zbierać ofiary do puszek.

6.  Niepubliczne Przedszkole nr 1 (przy naszym Kościele) informuje, że posiada jeszcze kilka wolnych miejsc w grupach 2 i 3 letnich. Do przedszkole można zapisać już dziecko z rocznika 2013. Więcej informacji na ulotkach dostępnych w zakrystii.

7.  Przyszła Niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za dwa tygodnie kończy się czas Komunii i spowiedzi św. wielkanocnej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                                                                                                  6  Niedziela Wielkanocna – 10. 05 .2015r.

 

1.  W następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.  W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3.   W niedzielę 17 maja podczas Mszy świętej o 10.00 obrzęd ustanowienia nowych ministrantów.

4.  Spotkanie uczniów klas III gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.00. Obecność obowiązkowa.

5.  We czwartek o godzinie 16.00 w naszej świątyni będzie miało miejsce nabożeństwo ewangelizacyjne z udziałem J. E. Ks. Bpa H. Ciereszko. Młodzi ewangelizatorzy zostaną uroczyście posłani do swoich rówieśników. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za młodzież oraz do uczestnictwa w tym wyjątkowym modlitewnym spotkaniu.

6.  Za dwa tygodnie Białystok odwiedzi Radio Maryja. W związku z tym za tydzień dobrowolne ofiary do puszek na rzecz rozgłośni.

7.  W następną niedzielę taca na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016r.

8.  Dziękujemy za ofiarę na figurę św. Andrzeja Boboli. W najbliższą sobotę wspomnienie liturgiczne tego świętego.

9.  W przedsionku kościoła można nabyć dobre czasopisma katolickie. Zachęcamy do lektury.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2015r.

 

 1. Dzisiaj Święto Konstytucji – modlimy się w intencji Ojczyzny.
 2. W tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 3. W piątek Uroczystość Św. Stanisława – Bp M – głównego Patrona Polski.  Dzień imienin Ks. Abpa  Stanisława Szymeckiego, którego polecamy Bogu w naszych modlitwach.  Ta uroczystość znosi post od pokarmów mięsnych.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych  w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.
 6. Centrum Zdrowia Psychicznego „Leszczynowa” zaprasza na spotkania po 60-tym roku życia, które cierpią z powodu nerwic, depresji … szczegóły na plakacie.
 7. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie po Mszy Św. wieczornej.

IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza

26 kwietnia 2015

 

1.  Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W związku z tym w naszym kościele gościmy dzisiaj  przedstawicieli naszego Seminarium Duchownego, którym dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę.

2.  Niebawem rozpoczniemy miesiąc maj, który w tradycji polskiej jest związany z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, które będzie odprawiane codziennie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota  miesiąca. W pierwszy piątek, tradycyjnie od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych, a w kościele będzie odprawiona dodatkowa Msza św.  o godz. 16.30.

4.  Biskupi Polscy podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r.

5.  Uroczystość NMP, Królowej Polski została w tym roku przeniesiona na sobotę 2 maja. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych, które będą odprawiane zgodnie z porządkiem niedzielnym i podczas których odnowimy Akt oddania Polski Matce Bożej.

6.  Zachęcamy do udekorowania naszych mieszkań flagami narodowymi. Będą one do nabycia przed kościołem w dniu 2 maja.

7.  Przyszła niedziela to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z tym, iż jest to Pierwsza Niedziela Miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce Procesja Eucharystyczna.

8.  Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna

 

 1.    W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w piątek Uroczystość Św. Jerzego, głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej. Natomiast w sobotę przypada święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Marka Bielawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Nim, jak również wszystkich solenizantach.
 2.    W dniu dzisiejszym o wsparcie modlitewne oraz materialne przed Kościołem prosi bezhabitowa siostra zakonna Barbara, należąca do Zakonu Sióstr Franciszkanek od cierpiących. Siostra Barbara pochodzi z naszej parafii. 2.06.bieżącego roku wyjeżdża na misje do Czadu (Afryka).
 3.     Zachęcamy do kupowania oraz do lektury katolickiej prasy dostępnej w przedsionku Kościoła.
 4.    W dn. 22-24.04. w godz. 11-18 w budynku Politechniki Białostockiej odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na plakacie przy wyjściu z Kościoła.

II Niedziela Wielkanocna

12 kwietnia 2015

1.  Dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00 zostanie uroczyście odśpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz zostanie poprowadzona przez młodzież naszej parafii modlitwa do Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2.  Dzisiaj będzie także miała miejsce III Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Białostoczku, która zakończy się Mszą św. o godz. 15.00. Pielgrzymka wyruszy sprzed pięciu kościołów w Białymstoku. Nasza grupa wyjdzie o godz. 13.00 spod Kościoła św. Stanisława w Białymstoku (Nowe Miasto) i zostanie poprowadzona przez znanego nam ks. Adama Micuna. Nasi Parafianie mogą dołączyć na trasie po godz. 13.00 przy Cerkwi przy ul. Żeromskiego lub na skrzyżowaniu ulic WOP-u z Bohaterów Monte Cassino. Zapraszamy do udziału całymi rodzinami.

3.  Spotkanie uczniów kl.II i III gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.00. Kl. III będą miały bardzo ważne spotkanie, na którym nikogo nie może zabraknąć.

4.  Zebranie komunijne klas III odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30.

5.  Zebranie dla dzieci klas II i rodziców w niedzielę 26 kwietnia.

6.  Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby Caritas Parafialnej.

7.  W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, ruszają już zapisy rodzin, które będą chętne przyjąć młodzież ze świata podczas Dni w Diecezjach w dniach 20-25 lipca 2016. Do każdej rodziny można przyjąć 2-3 osoby. Szczegółowe informacje i karty zgłoszeń są dostępne w zakrystii. Spodziewamy się, że do naszej Diecezji przybędzie około 5000 młodych z całego świata.

8.  Fundacja Spe Salvi oraz Duszpasterstwo Akademickie Białystok zapraszają na akustyczny koncert zespołu 2Tm2,3, który odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godz. 20.00 w hali Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w zakrystii.

9.  W związku z dzisiejszym Świętem Miłosierdzia, przy wyjściu z kościoła można otrzymać bezpłatne naklejki z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego lub Jana Pawła II, które można umieścić np. na szybie samochodu.

10. Wszystkim życzymy pogodnej niedzieli i wielu łask Miłosiernego Pana.

Wielkanoc

5 kwietnia 2015

1.  Zapraszamy za tydzień na modlitwę do Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus obiecał, że „w tym dniu wylewa całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Jego Miłosierdzia”. O godz. 19.00 w naszym kościele będzie miało miejsce uroczyste nabożeństwo przed obrazem Jezusa Miłosiernego poprowadzone przez młodzież, zostanie także odśpiewana koronka. Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na zaproszenie Jezusa, mając możliwość raz jeszcze zawierzenia się Jego Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela  Palmowa 29 marca   2015 r.

 1. Dzisiaj wieczorem o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami parafii. Prosimy zabrać ze sobą świece i lampiony (w przypadku deszczu nie będzie nabożeństwa).
 2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są wielkanocne świece Caritas.
 3. W tygodniu przeżywamy Triduum Paschalne. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 4. W Wielki Czwartek w katedrze Msza Św.  Krzyżma Św. o godz. 9.00 z udziałem Kapłanów i ministrantów.
 5. W naszym kościele:
 • Wielki Czwartek – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00.
 • Wielki Piątek – nabożeństwo Męki Pańskiej godz. 18.00. Obowiązuje post od pokarmów mięsnych i zachęcamy do zachowania w sobotę. Z racji I-wszego piątku miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 9.00 – prosimy zgłaszać chorych.
 • Wielka Sobota – Wigilia Paschalna godz. 19.00

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów co pół godziny od godz.9.00 do godz. 14.00.

Spowiedź wielkanocna w Wielki Czwartek przed Mszą Św. od godz. 17.00, w Wielki Piątek w czasie adoracji Krzyża, w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Po wieczornym  nabożeństwie Grób Pana Jezusa adorują grupy: chór, dorośli, od 22 do 23 młodzież. Bardzo zachęcamy do adoracji w godzinach nocnych – rodzinami, blokami, ulicami.

 1. 6.  W Wielki Piątek i Sobotę zachęcamy do adoracji Pana Jezusa od godz. 9.00

7. Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją eucharystyczną. Nie ma Mszy Św. o godz. 8.30.  Następne jak w niedzielę. W drugi dzień Świąt porządek niedzielny.

8. Planujemy pielgrzymkę samolotową do Rzymu w połowie kwietnia. Dla zdecydowanych rezerwujemy tańsze bilety tylko w tym tygodniu.

V Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2015

1.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

 • Gorzkich Żalach – we środy i soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o 8.30 i do udział 18.00.
 • Drodze Krzyżowej –  w piątki o 16.30 (dzieci), o 17.15 (dorośli).

2.  W najbliższy piątek zachęcamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta. Początek o godz. 19.00 z Katedry do Świętego Rocha. Nie będzie już Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00 w naszym kościele.

3.  We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.

4.  W przyszłą niedzielę poświęcanie palm na każdej Mszy św.

5.   Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W gazecie Niedziela jest zamieszczona gotowa petycja do Ministra Zdrowia w sprawie obrony życia.

 

IV NIEDZIELA Wielkiego Postu – 15.03.2015r.

 1.W dniu dzisiejszym spotkanie uczniów klas II  i III gimnazjum przed bierzmowaniem, po zakończeniu Mszy św. 10.

2.We środę 18. 03. dzień Imienin J. E. Ks. Arcybiskupa prof. dr. hab. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Polecamy Bogu w modlitwie Najdostojniejszego Solenizanta.

3. We czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

4. W tym tygodniu rekolekcje szkolne we wtorek, środę i czwartek. Szczegółowy plan na stronie internetowej naszej parafii.

       Rekolekcje parafialne w piątek, sobotę i niedzielę. Msze św. w piątek 20. 03 i sobotę 21. 03  o godz. 7:00, 8:30, 16:30 i 18:00. W niedzielę  22. 03 według stałego porządku. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału.

5. Dyrekcja SP 34 im. Gen. Józefa Zachariasza Bema przy ul. Pogodnej zaprasza serdecznie rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty w dniu 17.03.wtorek od.godz.16:30 do 18. W planie spotkania przygotowane zostały liczne atrakcje i zabawy.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

III Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2015

1.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

 • Gorzkich Żalach – we środy i soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o 8.30 i 18.00.
 • Drodze Krzyżowej –  w piątki o 16.30 (dzieci), o 17.15 (dorośli), o 19.00 (młodzież).

2.  13 marca, w piątek,  przypada druga rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie za Ojca Świętego.

3.  Informujemy, że uroczystość I Komunii świętej w naszej Parafii będzie miała miejsce w niedzielę 31 maja, w dwóch grupach.

4.  Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony 15 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00.

5.  Dzisiaj młodzież klas I gimnazjum po Mszy św. o godz. 10.00 będzie miała spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania, a w przyszłą niedzielę, 15 marca, młodzież klas II i III.

6.  Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, przy ul. Zielnej, informuje że są jeszcze wolne miejsca do grup 4 i 5 latków.

7.  W dalszym ciągu zachęcamy do odpisów 1% podatku na organizacje kościelne: jak Caritas, Radio Maryja, Hospicjum i inne. Można przynosić przygotowane deklaracje PIT do rozliczeń.

8.   Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 1 marca  2015 r.

1.  W Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach :

–  Gorzkich Żalach – we środy i soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o 8.30 i 18.00.

–  Drodze Krzyżowej –  w piątki o 16.30 (dzieci), o 17.15 (dorośli), o 19.00 (młodzież).

2.   We środę przypada Uroczystość  św. Kazimierza, głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

3.   W bieżącym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

4.  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 22 luty 2015 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Misje.
 2. Za tydzień 1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, młodzież oazowa z tej okazji zaprasza na wieczornicę po Mszy Św. o 18.00. Szczegóły na plakacie.
 3. W dniach 24 – 26 luty rekolekcje dla nauczycieli i wychowawców w kościele Św. Wojciecha o godz. 19.00.
 4. W dniach 8-9 marca br. w dolnym kościele Ducha Św. Rekolekcje Wielkopostne dla małżeństw niesakramentalnych.
 5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca całe rodziny do udziału w akcji zbierania ofiar do skarbonek wielkopostnych, jak również do przekazywania 1% z podatku.
 6. Przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy w sprawie przemocy w rodzinie oraz użycia śmiercionośnej pigułki.
 7. Osoby, które chcą przekazać 1 % na działalność Radia Maryja, mogą złożyć swoje pity do rozliczenia u Pani Ireny Niemotko lub w zakrystii.
 8. Dziękujemy za życzliwość podczas kolędy, a także za złożone ofiary na potrzeby parafii w sumie 181. 610 zł oraz na konto bankowe 6.420 zł (łącznie 188.030 zł).

Niedziela Świętej Rodziny

27 grudnia 2015

 

1.  31 grudnia na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku.

 

2.  1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze według porządku niedzielnego. Z uwagi na uroczystość, mimo że to I piątek nie odwiedzamy naszych chorych.

 

3.  W pierwszą sobotę Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00.

 

4.  W przyszłą,  niedzielę 3 stycznia, po Mszy św. o godz. 10.00 będzie miał miejsce szczególny, charytatywny koncert naszego chóru Mater Ecclesiae. Celem akcji jest pomoc w walce z chorobą nowotworową Sebastianowi, który jest uczniem Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych i od 3 roku życia zmaga się z tą chorobą. W jego intencji będzie odprawiona Msza św., a później jego koleżanki i koledzy będą zbierać ofiary na pomoc w pokryciu jego kosztownej terapii.

 

5.  W sobotę 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Tego dnia od godz. 9.00 : domy prywatne ul. Pogodna i blok 35, Dzielna, Prosta, Przekątna, Wiejska, Lisia, Kawaleryjska, Wiosenna, Tęczowa, Zdrojowa, Pułaskiego i blok 26, blok Świerkowa 24.

Wiadomości:

Porządek Kolędy 2016

. . . . . .. Tydzień I : od 2 stycznia 2016 do 9 stycznia 2016r. Dzień Data Ulica Sobota 02.01.2016r. Domy prywatne od godz. 9.00- ul. Pogodna i ...

 

DYŻURY MINISTRANTÓW

           poniedziałek               wtorek            środa                       7.00                  ...