OGŁOSZENIA NIEDZIELNE

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24 maja 2015

1.  Dzisiaj za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, Przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny.

2.  W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3.  Dziś dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach.

4.  Jutro nasza parafia przeżywa odpust parafialny. Z tej okazji dzisiaj zapraszamy na Pogodny Festyn Parafialny z licznymi atrakcjami, dla rodzin i dzieci, od godz. 15.00, który zakończy się wspólnym ogniskiem dla wszystkich Parafian o godz. 19.00 i tańcami dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakatach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Jutro, w Uroczystość NMP Matki Kościoła zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, a także na godz. 7.00, 8.30 i 16.30.

5.  Spowiedź dzieci przed I Komunią św. w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.

6.  W następną niedzielę w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Św. podczas Mszy o godz. 10.00 i 11.30. Intencje przyjęte na te godz. będą odprawione o innej godz. – do uzgodnienia.

7.  Jak z pewną wielu z nas zauważyło w naszym kościele zostało wymienione nagłośnienie. Koszt tej inwestycji to 35.000 zł. Na ten cel będą przeznaczone ofiary na tacę z dwóch niedziel 31 maja i 7 czerwca.

8.  W ramach programu zdrowotnego w dniu 28 maja w czwartek o godz. 10.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dotyczące skutecznego leczenia chorób zwyrodnieniowych, nadciśnienia, cukrzycy i innych. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnych zabiegów oraz porad. Przy wyjściu z Kościoła na stoliku są do wzięcia zaproszenia.

9.  We czwartek 28 maja, w górnym kościele o godz. 19.00 odbędzie się wprowadzenie do liturgii bierzmowania. Obecność na tym spotkaniu, kandydatów do bierzmowania, uczniów klas trzecich gimnazjum jest obowiązkowa.

10.  W najbliższą niedzielę, 31 maja, po zakończeniu Mszy św. o godz. 13.00, w dolnym kościele, spotkanie rodziców (!!!) kandydatów do bierzmowania.

11.  We środę po wieczornej Mszy św. koncert chóru Akademii Muzycznej w Białymstoku.

12.  W najbliższą sobotę od godz. 16.30 w naszej parafii będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież naszej Parafii oraz członków Domowego Kościoła.

13.  Pod nieobecność ks. Proboszcza (sanatorium) zastępuje Go ks. Marek Bielawski.

14.  Dzisiaj fundacja „Pomóż Im” zbiera przed kościołem ofiary do puszek, na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i hospicjum dla dzieci.

15.  Te i inne informacje związane z naszą Parafią można znaleźć na stronie internetowej www.matkakosciola.pl. Od tego tygodnia aktywny jest także profil naszej parafii w witrynie Facebook, gdzie na bieżąco można śledzić i współtworzyć wydarzenia parafialne. Aby być na bieżąco zachęcamy do „polubienia” naszego profilu. Jest także możliwość bezpośredniego przeglądania witryny parafii pod adresem www.facebook.com/pogodnaparafia.

VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

16 maja 2015

1.  Zapraszamy na nabożeństwo majowe dla młodzieży – w najbliższy piątek o godz. 19.30.

2.  W przyszłą sobotę, 23 maja, o ile nie będzie padało, wszystkich parafian, całymi rodzinami, a także młodzież i ministrantów zapraszamy na Parafialny Rajd Rowerowy. Gromadzimy się pod kościołem o godz. 10.00. Udajemy się w kierunku Waniewa na kładkę przez rozlewiska Narwi i wracamy przez Śliwno. Trasa to około 50 km, w programie ognisko. Planowany powrót ok. godz. 16.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej Parafii.

3.  Z okazji odpustu Matki Kościoła zapraszamy w przyszłą niedzielę na Pogodny Festyn Parafialny na placu przy Kościele, początek o godz. 15.00; w programie liczne atrakcje i konkursy dla dzieci, a po Mszy wieczornej wspólne ognisko i kiełbaski. Szczegółowy program w zostanie umieszczony na plakatach i będzie dostępny w internecie.

4.  Uroczysta Msza św. z okazji Odpustu Parafialnego zostanie odprawiona w poniedziałek 25 maja o godz. 18.00. W tym dniu Msze św. także o godz. 7.00, 8.30 i 16.30.

5.  Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Radia Maryja. Za tydzień będziemy mogli wspomóc Hospicjum Dziecięce. Na ten cel fundacja „Pomóż im”  będzie zbierać ofiary do puszek.

6.  Niepubliczne Przedszkole nr 1 (przy naszym Kościele) informuje, że posiada jeszcze kilka wolnych miejsc w grupach 2 i 3 letnich. Do przedszkole można zapisać już dziecko z rocznika 2013. Więcej informacji na ulotkach dostępnych w zakrystii.

7.  Przyszła Niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za dwa tygodnie kończy się czas Komunii i spowiedzi św. wielkanocnej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                                                                                                  6  Niedziela Wielkanocna – 10. 05 .2015r.

 

1.  W następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.  W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3.   W niedzielę 17 maja podczas Mszy świętej o 10.00 obrzęd ustanowienia nowych ministrantów.

4.  Spotkanie uczniów klas III gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.00. Obecność obowiązkowa.

5.  We czwartek o godzinie 16.00 w naszej świątyni będzie miało miejsce nabożeństwo ewangelizacyjne z udziałem J. E. Ks. Bpa H. Ciereszko. Młodzi ewangelizatorzy zostaną uroczyście posłani do swoich rówieśników. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za młodzież oraz do uczestnictwa w tym wyjątkowym modlitewnym spotkaniu.

6.  Za dwa tygodnie Białystok odwiedzi Radio Maryja. W związku z tym za tydzień dobrowolne ofiary do puszek na rzecz rozgłośni.

7.  W następną niedzielę taca na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016r.

8.  Dziękujemy za ofiarę na figurę św. Andrzeja Boboli. W najbliższą sobotę wspomnienie liturgiczne tego świętego.

9.  W przedsionku kościoła można nabyć dobre czasopisma katolickie. Zachęcamy do lektury.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2015r.

 

 1. Dzisiaj Święto Konstytucji – modlimy się w intencji Ojczyzny.
 2. W tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 3. W piątek Uroczystość Św. Stanisława – Bp M – głównego Patrona Polski.  Dzień imienin Ks. Abpa  Stanisława Szymeckiego, którego polecamy Bogu w naszych modlitwach.  Ta uroczystość znosi post od pokarmów mięsnych.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych  w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.
 6. Centrum Zdrowia Psychicznego „Leszczynowa” zaprasza na spotkania po 60-tym roku życia, które cierpią z powodu nerwic, depresji … szczegóły na plakacie.
 7. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie po Mszy Św. wieczornej.

IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza

26 kwietnia 2015

 

1.  Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W związku z tym w naszym kościele gościmy dzisiaj  przedstawicieli naszego Seminarium Duchownego, którym dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę.

2.  Niebawem rozpoczniemy miesiąc maj, który w tradycji polskiej jest związany z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, które będzie odprawiane codziennie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota  miesiąca. W pierwszy piątek, tradycyjnie od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych, a w kościele będzie odprawiona dodatkowa Msza św.  o godz. 16.30.

4.  Biskupi Polscy podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r.

5.  Uroczystość NMP, Królowej Polski została w tym roku przeniesiona na sobotę 2 maja. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych, które będą odprawiane zgodnie z porządkiem niedzielnym i podczas których odnowimy Akt oddania Polski Matce Bożej.

6.  Zachęcamy do udekorowania naszych mieszkań flagami narodowymi. Będą one do nabycia przed kościołem w dniu 2 maja.

7.  Przyszła niedziela to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z tym, iż jest to Pierwsza Niedziela Miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce Procesja Eucharystyczna.

8.  Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna

 

 1.    W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w piątek Uroczystość Św. Jerzego, głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej. Natomiast w sobotę przypada święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Marka Bielawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Nim, jak również wszystkich solenizantach.
 2.    W dniu dzisiejszym o wsparcie modlitewne oraz materialne przed Kościołem prosi bezhabitowa siostra zakonna Barbara, należąca do Zakonu Sióstr Franciszkanek od cierpiących. Siostra Barbara pochodzi z naszej parafii. 2.06.bieżącego roku wyjeżdża na misje do Czadu (Afryka).
 3.     Zachęcamy do kupowania oraz do lektury katolickiej prasy dostępnej w przedsionku Kościoła.
 4.    W dn. 22-24.04. w godz. 11-18 w budynku Politechniki Białostockiej odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na plakacie przy wyjściu z Kościoła.

II Niedziela Wielkanocna

12 kwietnia 2015

1.  Dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00 zostanie uroczyście odśpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz zostanie poprowadzona przez młodzież naszej parafii modlitwa do Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2.  Dzisiaj będzie także miała miejsce III Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Białostoczku, która zakończy się Mszą św. o godz. 15.00. Pielgrzymka wyruszy sprzed pięciu kościołów w Białymstoku. Nasza grupa wyjdzie o godz. 13.00 spod Kościoła św. Stanisława w Białymstoku (Nowe Miasto) i zostanie poprowadzona przez znanego nam ks. Adama Micuna. Nasi Parafianie mogą dołączyć na trasie po godz. 13.00 przy Cerkwi przy ul. Żeromskiego lub na skrzyżowaniu ulic WOP-u z Bohaterów Monte Cassino. Zapraszamy do udziału całymi rodzinami.

3.  Spotkanie uczniów kl.II i III gimnazjum w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.00. Kl. III będą miały bardzo ważne spotkanie, na którym nikogo nie może zabraknąć.

4.  Zebranie komunijne klas III odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30.

5.  Zebranie dla dzieci klas II i rodziców w niedzielę 26 kwietnia.

6.  Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby Caritas Parafialnej.

7.  W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, ruszają już zapisy rodzin, które będą chętne przyjąć młodzież ze świata podczas Dni w Diecezjach w dniach 20-25 lipca 2016. Do każdej rodziny można przyjąć 2-3 osoby. Szczegółowe informacje i karty zgłoszeń są dostępne w zakrystii. Spodziewamy się, że do naszej Diecezji przybędzie około 5000 młodych z całego świata.

8.  Fundacja Spe Salvi oraz Duszpasterstwo Akademickie Białystok zapraszają na akustyczny koncert zespołu 2Tm2,3, który odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godz. 20.00 w hali Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w zakrystii.

9.  W związku z dzisiejszym Świętem Miłosierdzia, przy wyjściu z kościoła można otrzymać bezpłatne naklejki z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego lub Jana Pawła II, które można umieścić np. na szybie samochodu.

10. Wszystkim życzymy pogodnej niedzieli i wielu łask Miłosiernego Pana.

Wielkanoc

5 kwietnia 2015

1.  Zapraszamy za tydzień na modlitwę do Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus obiecał, że „w tym dniu wylewa całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Jego Miłosierdzia”. O godz. 19.00 w naszym kościele będzie miało miejsce uroczyste nabożeństwo przed obrazem Jezusa Miłosiernego poprowadzone przez młodzież, zostanie także odśpiewana koronka. Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na zaproszenie Jezusa, mając możliwość raz jeszcze zawierzenia się Jego Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela  Palmowa 29 marca   2015 r.

 1. Dzisiaj wieczorem o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami parafii. Prosimy zabrać ze sobą świece i lampiony (w przypadku deszczu nie będzie nabożeństwa).
 2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są wielkanocne świece Caritas.
 3. W tygodniu przeżywamy Triduum Paschalne. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 4. W Wielki Czwartek w katedrze Msza Św.  Krzyżma Św. o godz. 9.00 z udziałem Kapłanów i ministrantów.
 5. W naszym kościele:
 • Wielki Czwartek – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00.
 • Wielki Piątek – nabożeństwo Męki Pańskiej godz. 18.00. Obowiązuje post od pokarmów mięsnych i zachęcamy do zachowania w sobotę. Z racji I-wszego piątku miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 9.00 – prosimy zgłaszać chorych.
 • Wielka Sobota – Wigilia Paschalna godz. 19.00

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów co pół godziny od godz.9.00 do godz. 14.00.

Spowiedź wielkanocna w Wielki Czwartek przed Mszą Św. od godz. 17.00, w Wielki Piątek w czasie adoracji Krzyża, w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów. Po wieczornym  nabożeństwie Grób Pana Jezusa adorują grupy: chór, dorośli, od 22 do 23 młodzież. Bardzo zachęcamy do adoracji w godzinach nocnych – rodzinami, blokami, ulicami.

 1. 6.  W Wielki Piątek i Sobotę zachęcamy do adoracji Pana Jezusa od godz. 9.00

7. Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją eucharystyczną. Nie ma Mszy Św. o godz. 8.30.  Następne jak w niedzielę. W drugi dzień Świąt porządek niedzielny.

8. Planujemy pielgrzymkę samolotową do Rzymu w połowie kwietnia. Dla zdecydowanych rezerwujemy tańsze bilety tylko w tym tygodniu.

V Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2015

1.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

 • Gorzkich Żalach – we środy i soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o 8.30 i do udział 18.00.
 • Drodze Krzyżowej –  w piątki o 16.30 (dzieci), o 17.15 (dorośli).

2.  W najbliższy piątek zachęcamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta. Początek o godz. 19.00 z Katedry do Świętego Rocha. Nie będzie już Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 19.00 w naszym kościele.

3.  We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.

4.  W przyszłą niedzielę poświęcanie palm na każdej Mszy św.

5.   Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W gazecie Niedziela jest zamieszczona gotowa petycja do Ministra Zdrowia w sprawie obrony życia.

 

IV NIEDZIELA Wielkiego Postu – 15.03.2015r.

 1.W dniu dzisiejszym spotkanie uczniów klas II  i III gimnazjum przed bierzmowaniem, po zakończeniu Mszy św. 10.

2.We środę 18. 03. dzień Imienin J. E. Ks. Arcybiskupa prof. dr. hab. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Polecamy Bogu w modlitwie Najdostojniejszego Solenizanta.

3. We czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

4. W tym tygodniu rekolekcje szkolne we wtorek, środę i czwartek. Szczegółowy plan na stronie internetowej naszej parafii.

       Rekolekcje parafialne w piątek, sobotę i niedzielę. Msze św. w piątek 20. 03 i sobotę 21. 03  o godz. 7:00, 8:30, 16:30 i 18:00. W niedzielę  22. 03 według stałego porządku. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału.

5. Dyrekcja SP 34 im. Gen. Józefa Zachariasza Bema przy ul. Pogodnej zaprasza serdecznie rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty w dniu 17.03.wtorek od.godz.16:30 do 18. W planie spotkania przygotowane zostały liczne atrakcje i zabawy.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

III Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2015

1.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

 • Gorzkich Żalach – we środy i soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o 8.30 i 18.00.
 • Drodze Krzyżowej –  w piątki o 16.30 (dzieci), o 17.15 (dorośli), o 19.00 (młodzież).

2.  13 marca, w piątek,  przypada druga rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie za Ojca Świętego.

3.  Informujemy, że uroczystość I Komunii świętej w naszej Parafii będzie miała miejsce w niedzielę 31 maja, w dwóch grupach.

4.  Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony 15 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00.

5.  Dzisiaj młodzież klas I gimnazjum po Mszy św. o godz. 10.00 będzie miała spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania, a w przyszłą niedzielę, 15 marca, młodzież klas II i III.

6.  Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, przy ul. Zielnej, informuje że są jeszcze wolne miejsca do grup 4 i 5 latków.

7.  W dalszym ciągu zachęcamy do odpisów 1% podatku na organizacje kościelne: jak Caritas, Radio Maryja, Hospicjum i inne. Można przynosić przygotowane deklaracje PIT do rozliczeń.

8.   Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 1 marca  2015 r.

1.  W Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach :

-  Gorzkich Żalach – we środy i soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o 8.30 i 18.00.

-  Drodze Krzyżowej –  w piątki o 16.30 (dzieci), o 17.15 (dorośli), o 19.00 (młodzież).

2.   We środę przypada Uroczystość  św. Kazimierza, głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

3.   W bieżącym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

4.  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 22 luty 2015 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Misje.
 2. Za tydzień 1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, młodzież oazowa z tej okazji zaprasza na wieczornicę po Mszy Św. o 18.00. Szczegóły na plakacie.
 3. W dniach 24 – 26 luty rekolekcje dla nauczycieli i wychowawców w kościele Św. Wojciecha o godz. 19.00.
 4. W dniach 8-9 marca br. w dolnym kościele Ducha Św. Rekolekcje Wielkopostne dla małżeństw niesakramentalnych.
 5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca całe rodziny do udziału w akcji zbierania ofiar do skarbonek wielkopostnych, jak również do przekazywania 1% z podatku.
 6. Przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy w sprawie przemocy w rodzinie oraz użycia śmiercionośnej pigułki.
 7. Osoby, które chcą przekazać 1 % na działalność Radia Maryja, mogą złożyć swoje pity do rozliczenia u Pani Ireny Niemotko lub w zakrystii.
 8. Dziękujemy za życzliwość podczas kolędy, a także za złożone ofiary na potrzeby parafii w sumie 181. 610 zł oraz na konto bankowe 6.420 zł (łącznie 188.030 zł).

Wiadomości:

DYŻURY MINISTRANTÓW

           poniedziałek               wtorek            środa                       7.00                  ...