Poznaj historię parafii.

historia parafii

Parafia została erygowana przez bpa Edwarda Kisiela 10 V 1988 r. Pierwszym jej proboszczem został ks. Stanisław Rabiczko. Wydzielono ją z parafii Wniebowzięcia NMP i parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

O

środkiem nowej parafii stał się dom katechetyczny, zbudowany wcześniej dzięki staraniom ks. Mieczysława Stopczyńskiego, proboszcza parafii św. Stanisława
Ks. Stanisław Rabiczko objął nową parafię w dniu 3 VII 1988 r. Na przełomie 1988/89 zbudował on tymczasową kaplicę drewnianą przy domu katechetycznym. Budowę kościoła murowanego rozpoczęto 4 V 1990 r. Projekt sporządził inż. arch. Andrzej Chwalibóg, a kierownikiem budowy był inż. Krzysztof Jan Grochowski.

• Dwupoziomowy kościół założono na rzucie wachlarzowo-podłużnym. Jego masywna bryła o „odważnie ciętych” członach miała dominować w architekturze osiedla. We wrześniu 1991 r. wmurowano kamień węgielny, który poświęcił papież Jan Paweł II w czasie wizyty w Białymstoku w dniu 5 VI 1991 r. Stan surowy wraz z przykryciem zakończono w 1996 r. Nabożeństwa początkowo odprawiano w kościele dolnym, a od 1996 r. w kościele górnym.
    Po śmierci ks. Stanisława Rabiczko w 2004 r. proboszczem parafii został ks. Leon Grygorczyk.

Niedziele:

07:00 08:30 10:00 11:30 13:00* 18:00
Msza Święta z udziałem dzieci godz. 11.30
Akademicka Msza Święta godz. 18.00

Dni powszednie:
07:00 18:00

* nie ma Mszy w okresie letnim

Adoracja Najświętszego Sakramentu każdy wtorek od 15.00 do 21.00

Grupy Parafialne

Dziecięca Schola ” Pogodna ”
Akademicka Schola „Nazaret”
Akademicka Schola ” Słowiki Matki Kościoła ”
Chór ” Mater Ecclesiae”
Matki w Modlitwie
Wspólnota ” Ezechiasz”
Kurs Ewangelizacyjny „Alpha”
Wspólnota ” Przyjaciół Oblubieńca”
Ruch Światło Życie -” Oaza ” Dzieci i Młodzieży
Spotkanie Ministrantów
Apostolstwo Dobrej Śmierci
Koła Żywego Różańca

zdjęcia opisujące życie w naszej parafii

diam posuere morbi eleifend hendrerit duis maximus lacus.

Posługujący

Poniżej przedstawiamy posługujących w naszej parafii

• Ks. dr Dariusz Sokołowski – Proboszcz
    Ks. dr Dariusz Sokołowski – Proboszcz Kanonik honorowy Białostockiej Kapituły Metropolitalnej