Ogłoszenia

Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu  9.12.2018

 

 1. Zapraszamy dzieci na Msze św. roratnie we wtorki i w piątki o g.18. Roraty dla dorosłych w środę i sobotę o godz. 18.00
 2. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe w naszej parafii. W piątek i sobotę Msze św. o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00, w niedzielę według zwykłego porządku.
 3. W następną niedzielę błogosławienie matek oczekujących potomstwa.
 4. Dzisiaj ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 5. Młodzież z klas ósmych zapraszamy na spotkanie przed Bierzmowaniem w następną niedzielę, 16 grudnia, po Mszy św. o godz. 10.00, do dolnego kościoła.
 6. W następną niedzielę, po Mszach św., Ruch Światło-Życie proponuje nabycie własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych za dowolną ofiarę. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie oazowych wyjazdów rekolekcyjnych dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 7. Zapraszamy serdecznie do udziału w parafialnej pielgrzymce do Gruzji i Armenii w dn. 6-17.10.2019 r. Szczegółowe informacje oraz plan pielgrzymki dostępne są u ks. Adama oraz na stronie internetowej www.matkakosciola.pl
 8. AKADEMICKE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 16 – 17 – 18 grudnia (niedziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Poprowadzi je
  ks. Tomasz Mazurek, doktorant na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.
 9. SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 19 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.
 10. Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia w zakrystii. W opłatki wigilijne można się zaopatrzyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 11. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła.
  Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne
I Niedziela Adwentu  2.12.2018

 1. Zapraszamy dzieci na Msze św. roratnie we wtorki i w piątki o g.18. Roraty dla dorosłych w środę i sobotę o godz. 18.00
 2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Chorych będziemy odwiedzać od g. 9.00
 3. W przyszłą sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00 ; 8.30 ; 16.30 ; 18.00.
 4. W dniach 9-11 grudnia o godz.19.30 w starym kościele Farnym rekolekcje dla parlamentarzystów, pracowników administracji państwowej i prawników .
 5. Najbliższe spotkanie rodziców przed pierwszą Komunią św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 grudnia, po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.30,
  w dolnym kościele.
 6. Zapraszamy serdecznie do udziału w parafialnej pielgrzymce do Gruzji i Armenii w dn. 6-17.10.2019 r. Szczegółowe informacje oraz plan pielgrzymki dostępne są u ks. Adama oraz na stronie internetowej www.matkakosciola.pl
 7. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła.
  Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 25.11.2018

 1. Działająca przy naszej parafii akademicka schola „Nazaret” zaprasza serdecznie dzisiaj na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie (w niedzielę 25.11) o g.18. Kazanie podczas Mszy św. wygłosi oraz modlitwę poprowadzi ks. Adam Anuszkiewicz, diecezjalny egzorcysta oraz autor piosenki: „Miłość do Kościoła”, internetowego hitu.
 2. Święto św. Andrzeja, Apostoła /30.11/
 3. Początek Adwentu od następnej niedzieli / 02.12/
 4. Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. Najbliższe spotkanie rodziców przed pierwszą Komunią św. odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę, 9 grudnia, po Mszy św. o godz. 11.30, w dolnym kościele.
 6. Działająca w Białymstoku przy ul. Krakowskiej 1 „jadłodzielnia” informuje że mieszkańcy Białegostoku mogą przynosić nadwyżki żywieniowe. Żywność powinna być w oryginalnych opakowaniach i nie przekraczać terminu ważności.
 7. W sobotę autokarowa pielgrzymka do Torunia na rocznicę RM – zapisy u Pani Ireny Niemotko. Dobrowolne ofiary do puszek na dar ołtarza
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 18.11.2018

 1. Działająca przy naszej parafii akademicka schola „Nazaret” zaprasza serdecznie na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie w najbliższą niedzielę 25.11 o g.18. Kazanie podczas Mszy św. wygłosi oraz modlitwę poprowadzi ks. Adam Anuszkiewicz, diecezjalny egzorcysta oraz autor piosenki: „Miłość do Kościoła”, internetowego hitu.
 2. Wspomnienie św. Cecylii, /22.11/ patronki chórów kościelnych. Polecajmy w tym dniu nasz Parafialny chór , dyrygenta, chórzystów ,Panią Ewę, wszystkie schole śpiewające
 3. W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa , Króla Wszechświata.
 4. Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed Bierzmowaniem w następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, do dolnego kościoła.
 5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „ Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dobroczynności. Akcja zorganizowana jest na rzecz ubogich naszego miasta. W zakrystii można odebrać specjalne torby, które należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do parafii do 28.11
 6. Działająca w Białymstoku przy ul. Krakowskiej 1 „jadłodzielnia”  informuje że mieszkańcy Białegostoku mogą przynosić nadwyżki żywieniowe. Żywność powinna   być w oryginalnych opakowaniach i nie przekraczać terminu ważności.
 7. Dnia 01.grudnia organizowana jest jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Torunia na kolejną rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy u Pani Ireny Niemotko.
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 11.11.2018

 1. 16 listopada w piątek Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Msze św. o 7.00 i 18.00. Tego dnia nie ma postu.
 2. Spotkanie formacyjne zelatorów oraz członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, 16 listopada br. o godz. 16.00 w sali przy katedrze.  Po spotkaniu, o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.
 3. Młodzież z klas ósmych zapraszamy na spotkanie przed Bierzmowaniem w następną niedzielę, 18 listopada, po Mszy św. o godz. 10.00, do dolnego kościoła.
 4. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 04.11.2018

 1. W środę 07.11. rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasza parafia jest zaproszona na rozpoczęcie Nowenny.
 2. Różaniec z „wypominkami” w wyznaczone dni o godz. 17.15 i Msza św. z „wypominek” o godz.18.00
 3. W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła. Jest to Dzień imienin naszego Ks. Proboszcza. W naszych modlitwach pamiętajmy o Solenizancie , prośmy aby Matka Boża , Matka Kościoła i Matka Kapłanów miała w opiece Ks. Proboszcza.
 4. W sobotę w ramach Nowenny Opieki MB. Ostrobramskiej „ Dzień u Mamy” zapraszamy młodzież. Spotkanie już od godz. 16.00 w zespole szkół katolickich przy ul. Kościelnej. Również w sobotę (10.11), w naszej parafii odbędzie się dzień skupienia mężczyzn, od g.9 w dolnym kościele. Modlitewne spotkanie poprowadzi znany rekolekcjonista Edward Konkol. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii.
 5. W następną niedzielę 11.11 Święto Niepodległości . Modlimy się w intencji Ojczyzny. Tego dnia odbędzie się również spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w dolnym kościele po zakończeniu Mszy św.o g.11:30.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie klas VII przed bierzmowaniem w dolnym kościele.
 7. Ofiary do puszek w następną niedzielę będą zbierane na Kościół prześladowany.
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 28.10.2018

  1. Dziś dzień imienin J.E. Abpa Tadeusza Wojdy. W modlitwach polecamy Bogu Najdostojniejszego Solenizanta.
  2. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  3. We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.Ofiary na tacę w Dzień Zaduszny przeznaczone będą na Msze składkowe za zmarłych odprawiane przy okazji wypominków. 1 i 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza lub kościoła. Tego dnia – I- piątkowe odwiedziny chorych od godziny 9.30.
  4. Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej
   zostanie odprawiona w sobotę, 3 listopada br., o godz. 18.00 w Katedrze
   białostockiej.
  5. W następną niedzielę ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku.
  6. Siostra Wiktoria Puchała – Przełożona Sióstr Służebniczek NMP w Białymstoku. Dziękuje Parafianom za ofiarność na rzecz budowy przedszkola w Kombou – zebrano 14 tys. zł.
  7. Ze względu na awarię systemu, elektroniczne głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego należy powtórzyć.Jutro wszyscy, którzy tak głosowali otrzymają email z instrukcją ponownego głosowania.
  8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 21.10.2018

 1. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 2. Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża /22.10/.
 3. Dotychczasowa wieczorna, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie się odbywać na stałe we wtorki od g. 17. do g. 20.
 4. Spotkanie młodzieży z klas III gimn. przygotowujących się do Bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 28 października, po Mszy św. o 10.00, w dolnym kościele.
 5. Zapraszamy do udziału w październikowej modlitwie różańcowej; z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy g. 17.00, z udziałem dorosłych w dni powszednie o g. 17:30. W niedzielę po Mszy św. o 10.00
 6. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 14.10.2018

 1. Przeżywamy tydzień modlitw w intencji Misji. W następną niedzielę taca na Misje. Słowo Boże będzie głosić siostra misjonarka ze zgromadzenia naszych sióstr Służebniczek.
 2. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 3. Dotychczasowa wieczorna, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie się odbywać na stałe we wtorki od g.17.do g.20.
 4. Spotkanie młodzieży z klas ósmych, przygotowujących się do Bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 21 października, po Mszy św. o 10.00, w dolnym kościele.
 5. Triduum Różańcowe organizowane przez Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, odbędzie się w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku w dniach 19 – 21 października br. Będzie to modlitewne czuwanie w intencji Kościoła, Ojczyzny i o pokój na świecie.
 6. Zapraszamy do udziału w październikowej modlitwie różańcowej; z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy g.17.00, z udziałem dorosłych w dni powszednie o g.17:30. W niedzielę po Mszy św. o 10.00
 7. Społeczność Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych prosi o wsparcie ważnej inicjatywy modernizacji przyszkolnego boiska „Orlik” w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jeśli ktoś jeszcze nie brał udziału w głosowaniu, to prosimy o głos, najpóźniej do 17 października, np. w wersji papierowej, dostępnej w sekretariacie szkoły (ul. Bema 105) lub elektronicznej – na stronie www.cas.bialystok.pl. Numer projektu to S03.
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 07.10.2018

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 Uroczysta Msza Św. z udziałem Policji i innych slużb mundurowych. Od godz. 13.00 Policja organizuje i zaprasza na piknik rodzinny na placu przy kościele do godz. 16.00
 2. 2. Spotkanie (zapisy) dzieci i rodziców przed I komunią świętą dzisiaj po Mszy św. o 11.30. w dolnym Kościele.
 3. 3. Dotychczasowa wieczorna, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie się odbywać na stałe we wtorki od g.17.do g.20.
 4. Dzisiaj ofiary do puszek na Caritas parafialną.
 5. Dzień Edukacji Narodowej (14.10). Modlimy się za nauczycieli i wychowawców.
 6. W następną niedzielę ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Zapraszamy do udziału w październikowej modlitwie różańcowej; z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy g. 17.00 , z udziałem dorosłych w dni powszednie o g.17:30. W niedzielę po Mszy św. o 10.00
 8. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza dzieci, które uczestniczyły w pielgrzymce do Niepokalanowa na spotkanie 20.10.2018 o godz.12.00 w kościele św. Maksymiliana. Zapraszamy inne dzieci.
 9. Przyjmujemy „wypominki” nasze modlitwy za zmarłych.
 10. Katecheza parafialna przed sakramentem bierzmowania : kl VII – II niedz. Miesiąca : kl.VIII – III niedz. Miesiąca : kl III gimn – IV niedz. miesiąca.
 11. Zachęcamy parafian do udziału w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego napisanym z myślą o dzieciach i rodzinach z naszego osiedla i parafii. Karty do głosowania są dostępne na stoliku przy wyjściu z Kościoła, a w wersji elektronicznej na stronie internetowej: Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku. Uzupełnione Karty prosimy o pozostawienie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do 15 października br. Szczegółowe informacje tej ważnej dla naszej parafii akcji są dostępne na stronie internetowej naszej parafii: matkakosciola.pl
 12. W najbliższą środę o g.19 w naszym dolnym Kościele rozpoczynamy kolejną edycję ewangelizacyjnego Kursu „Alfa”. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby bardziej poznać i doświadczyć Boga w swoim życiu!
 13. .Ks. Abp Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda informuje, że Stolica Apostolska Wydała Dekret podnoszący kościół św.Rocha w Białymstoku do rangi Bazyliki Mniejszej. Uroczystość będzie miała miejsce  14.10.2018r. podczas Mszy św. o godz.11.00. Ogłoszenia dokona Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zapraszamy serdecznie wszystkich kapłanów i wiernych naszej Archidiecezji.
 14. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 30.09.2018

 1. W przyszłą niedzielę procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00
 2. Spotkanie (zapisy) dzieci i rodziców przed I komunią świętą w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30.
 3. Dotychczasowa wieczorna, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie się odbywać od tego tygodnia na stałe we wtorki od g.19.do g.20. Zapraszamy serdecznie
 4. W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas parafialną.
 5. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na potrzeby parafii oraz od rodzin ; 3000, 2500, 1800
 6. Prosimy o dalsze dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 7. Zapraszamy do udziału w październikowej modlitwie różańcowej; z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy g.17 , z udziałem dorosłych w dni powszednie o g.17:30. W niedzielę po Mszy św. o 10.00
 8. W sobotę KŻR naszej archidiecezji spotykają się w Różanymstoku. Zapisy na tą pielgrzymkę u ks. Jerzego
 9. W najbliższą sobotę (29 września) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 obecna będzie Policja z całego województwa
 10. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 23.09.2018

 1. Serdecznie zapraszamy chłopców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w tym roku szkolnym oraz starszych do grona ministrantów naszej parafii. To piękna i zaszczytna służba Bogu, ale również okazja do spotkań i dobrego spędzenia wolnego czasu. Zapisy we wrześniu, po Mszy św. w zakrystii, lub bezpośrednio u ks. Krzysztofa.
 2. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstokuodbędzie się w sobotę, 6 października br.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. W programie:  modlitwa różańcowa, Eucharystia, spektakl o życiu Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie o godz. 14.30. Zapraszamy do uczestnictwa.
 3. W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas parafialną.
 4. Prosimy o dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 5. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w piątek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.Natomiast 30.09 (przyszła niedziela) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Radzymińska) będzie sprawowana Msza św. o godz. 15.00 z okazji 10 rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki.
 6. SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOSCI poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. Od tego, ilu znajdziemy wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaka dotrzemy do ubogich rodzin i dzieci w potrzebie. Także w naszej parafii można zostać wolontariuszem. Więcej informacji na www.superw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.
 1.  W najbliższą sobotę (29 września) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 2. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 16.09.2018

 1. Dzieci po I Komunii Św. i młodzież szkolną zapraszamy na pierwsze, powakacyjne spotkanie Ruchu Światło-Życie (Oazy), w najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 18.00, do dolnego kościoła.
 2. Serdecznie zapraszamy chłopców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w tym roku szkolnym oraz starszych do grona ministrantów naszej parafii. To piękna i zaszczytna służba Bogu, ale również okazja do spotkań i dobrego spędzenia wolnego czasu. Zapisy we wrześniu, po Mszy św. w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Krzysztofa.
 3. Przypominamy, że Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III szkół podstawowych planowana jest na 19 maja 2019r. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców 7 października 2018r po Mszy św. o 11.30. Zapisy dzieci pierwszokomunijnych z całej parafii u siostry Wirgili.
 4. Prosimy o dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 5. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w piątek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.
 6. W następną sobotę w naszym kościele koncert pt.” Mundurowi rodzinom” – uroczysta Msza św. o 18.00. Po koncercie na placu kościelnym piknik rodzinny.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

Ogłoszenia Parafialne 09.09.2018

 1.  W przyszły piątek w naszej parafii rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Msze Św. w piątek i sobotę – 7.00 ;  8.30 ; 16.30 ; 18.00. przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę porządek niedzielny. Po Mszy Św. o godz.11.30 Procesja Eucharystyczna.
 2. Prosimy o dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

Ogłoszenia Parafialne 02.09.2018

26.08.2018 – Uroczystość NMP Częstochowskiej

 1. W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Stosowne nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00.
 2. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu i Torunia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 3. „Rycerstwo Niepokalanej” założone przez Św. Maksymiliana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018 r. (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (koszt opiekuna – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 4. Caritas archidiecezjalna po raz kolejny organizuje akcję „tornister pełen uśmiechu”. Zapraszamy do wzięcia tornistra z kancelarii parafialnej i napełnienia go przyborami szkolnymi. Tornistry trafią do dzieci z potrzebujących rodzin.
 5. 34. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
  w Krypnie wyruszy w sobotę 8 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy w naszej parafii od następnej niedzieli.
 6. Organizatorzy akcji „Zadbaj o zdrowie” zapraszają na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia chorób stawów kręgosłupa; nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Spotkanie odbędzie się w sali dolnego kościoła, we wtorek, 28 sierpnia, o godz. 15.00. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z refundowanych zabiegów i porad. Zaproszenia można odebrać przy prasie katolickiej w przedsionku kościoła.
 7. Uczniów, dyrekcje, nauczycieli i wszystkich pracowników szkół zapraszamy Mszę św., rozpoczynającą nowy rok szkolny, w poniedziałek, 3 września, na godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nauce oraz pracy pedagogicznej.
 8. Zbiórka scholi dziecięcej w następną niedzielę, 2 września, o 10.30, w dolnym kościele.
 9. Od następnej niedzieli wraca do grafiku Msza św. o godz. 13.00.
 10. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie proponuje młodzieży naukę w klasie III gimnazjum oraz klasie VII i VIII szkoły podstawowej, a także w szkole branżowej I stopnia. Ośrodek zapewnia bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie na czas nauki w internacie, comiesięczne wynagrodzenie za praktyki oraz całodobową opiekę i wsparcie wychowawcze. Szczegółowe informacje na stronie podlaska.ohp.pl.
 11. Fundacja „SMS z nieba” organizuje rekolekcje Stadion Młodych: „włącz pełnię wiary”, które odbędą się 06 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie skierowane jest szczególnie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. Bilety do nabycia przez stronę eBilet.pl Więcej informacji na stronie stadionmlodych.eu
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

19.08.2018 – 20 Niedziela Zwykła

 1. We środę, 22 sierpnia, wypada wspomnienie NMP Królowej; w piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła. W niedzielę za tydzień obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. „Rycerstwo Niepokalanej” zalożone przez Św. Maksymiljana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018r (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (opiekuna koszt – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 3. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

05.08.2018    –  18 Niedziela Zwykła

 1. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o 7.00 i o godz.18.00
 2. Taca na Kul i Centrum Formacji pastor-katech.w Bialymstoku
 3. „Rycerstwo Niepokalanej” zalożone przez Św. Maksymiljana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018r (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (opiekuna koszt – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 4. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

22.07.2018 – 16 Niedziela Zwykła

 1. We środę przypada wspomnienie św. Jakuba Apostoła, a w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.
 2. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dn.30.07-12.08. Zapisy w tym tygodniu również do grupy złotej. Karty pielgrzyma grupy złotej modlitewnej do odebrania w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 3. W najbliższą środę 25.07.po zakończeniu Mszy o g.7 i 18 oraz w niedzielę 29.07 po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji na wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących. W tym czasie będzie trwała ogólnopolska Akcja św. Krzysztof. Będzie można złożyć ofiarę 1 grosz za każdy szczęśliwe przejechany kilometr. Pieniądze zostaną przekazane polskim misjonarzom na zakup pojazdów.
 4. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

01.07.2018 – 13 Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 2. Przypominamy , że w miesiącach wakacyjnych /lipiec , sierpień/ nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00
 3. W pierwszy piątek nie ma Mszy Świętej o godz. 16.30
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację Najświętszego Serca Pana Jezusa
 5. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

Białystokod 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 2. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko).
 3. W parafii naszej witamy nowego wikariusza ks. kanonika Jerzego Szyryngo i polecamy opiece Matki Kościoła

24.06.2018 – 12 Niedziela Zwykła
Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

 1. W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00 i 18.00. Ofiary z tacy tego dnia na Świętopietrze. Nie ma postu.
 2. Przypominamy , że w miesiącach wakacyjnych /lipiec , sierpień/ nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00
 3. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

Białystokod 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 2. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko).

17.06.2018    –  10 Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym wraz z naszym księdzem Proboszczem świętujemy Jego Jubileusz – 40-tą rocznicę święceń kapłańskich. Życzymy ks. Jubilatowi aby Jezus Chrystus – Dobry Pasterz i Maryja nasza Patronka , Matka kapłanów prowadzili i wspierali ks. Proboszcza w Jego dalszym posługiwaniu dla dobra całej naszej wspólnoty. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Dzisiaj od godz. 15.00 festyn z okazji jubileuszu ks. Proboszcza. O godz. 19.00 tort Jubileuszowy.
 2. We środę 20.06. Msza św. o godz. 9.00 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy społeczności szkolne.
 3. W dniach 22-24 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Nasza parafia wejdzie w skład grupy turkusowej. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej w godz. 8-9; 16:30-17:45.
 4. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 5. W dniu dzisiejszym, w dolnym kościele o g.19 będzie można zobaczyć spektakl ewangelizacyjny poświęcony tajemnicy Mszy św. na podstawie objawień mistyczki Kateriny Rivas. Wstęp na spektakl za dobrowolną ofiarę. Spotkanie organizuje Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z parafialną wspólnotą „Przyjaciół Oblubieńca”.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 7. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dn. 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko.

10.06.2018    –  10 Niedziela Zwykła

 1. Dziś przypada pierwsza rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Polecamy Jego posługę w naszych modlitwach.
 2. W dniach 22-24 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Nasza parafia wejdzie w skład grupy turkusowej. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej w godz. 8-9; 16:30-17:45.
 3. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 4. W przyszłą niedzielę w dolnym kościele o g.19 będzie można zobaczyć spektakl ewangelizacyjny poświęcony tajemnicy Mszy św. na podstawie objawień mistyczki Kateriny Rivas. Wstęp na spektakl za dobrowolną ofiarę. Spotkanie organizuje Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z parafialną wspólnotą „Przyjaciół Oblubieńca”.
 5. Dzisiaj ofiary do puszek zbierają dzieci ze świetlicy Sióstr Pasterzanek przy ul. Orzeszkowej.
 6. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko.

3.06.2018    –  9 Niedziela Zwykła

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas Mszy św. o 18.00 Nieszpory Eucharystyczne i procesja. We czwartek na zakończenie oktawy, podczas Mszy św. o 18.00 błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Jak w każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma postu.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. W sobotę 09.06 w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się charytatywny piknik rodzinny na terenie szkoły nr. 14 przy ulicy Puławskiego.
 6. W przyszłym roku szkolnym pierwsza komunia święta odbędzie się 19 maja
 7. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

27.05.2018  Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Jutro gościmy w naszej parafii Tv. Trwam i Radio Maryja. Uroczysta Msza Św. o godz. 18.00
 2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w Białym tygodniu. Msza św. codziennie o godz.18.00. W sobotę w Sokółce jest spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z naszej archidiecezji.
 3. W przyszłą niedzielę Rocznica I-szej Komunii św. o godz. 11.30. Spowiedż rodziców i dzieci w tygodniu podczas nabożeństwa.
 4. Uroczystość Najświ. Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało” w czwartek. Msza św. o godz. 10.00 w kościele św. Karola Boromeusza i procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Pułaskiego , Wspólną , Zachodnią, Ks. Abp. Kisiela. Ołtarzyki tradycyjnie przy ul. Pułaskiego i Wspolnej. Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału. W przyszłą niedzielę procesja po 11.30.
 5. Międzynarodowy Dzień Dziecka w piątek 01.06. Rozpoczynamy też nabożeństwo czerwcowe.
 6. W tym tygodniu I-szy piątek i I-sza sobota ze swymi nabożeństwami. Odwiedziny chorych od godz. 9.00
 7. W następną niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Centr. Pastor-katech.w Białymstoku.
 8. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.

20.05.2018  Zesłanie Ducha Świętego

 1. Jutro Uroczystość NMP Matki Kościoła. Odpust parafialny. Msze św. o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.
 2. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. Dziś od godz. 15.00 – Parafialny Festyn z okazji odpustu Matki Kościoła.
 4. W sobotę święcenia kapłańskie naszego parafianina Ks. dk. Radosława Backiela w katedrze o godz. 11.00.
 5. W poniedziałek o 19.00 koncert muzyki wokalnej. Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Białymstoku. Zapraszamy.
 6. We wtorek zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego do 10.30 na placu przy kościele.
 7. Próba sypania kwiatów w czasie procesji jutro o godz. 16.00.
 8. W sobotę 26 maja spowiedź dzieci I Komunijnych od 9.00 do 11.00. Dorośli niech spowiadają się wcześniej – szczególnie we czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę I Komunia św. – I grupa o 10.00, II grupa o 11.30.
 9. W przyszłą niedzielę Prymicja o 13.00 ( Intencja za zmarłą Krystynę będzie odprawiona o godz. 8.30).
 10. W sobotę Dzień Matki. Polecamy w modlitwie nasze mamy.
 11. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 12. Bóg zapłać wszystkim za czynny udział i pomoc w czasie wizytacji kanonicznej dokonanej przez Ks. Abpa Metropolitę – wypadła pozytywnie.
 13. Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 14. Fundacja Spe Salvi zaprasza do udziału w kolejnej edycji warsztatów wokalnych, które odbędą się w dniach 7 – 10 czerwca w Kinie TON przy ul. Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku. Warsztaty będą duchowym i wokalnym przygotowaniem do koncertu, który zostanie wykonany w niedzielę, 10.06.2018 roku, o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą.
 15. 27 maja 2018 roku odbędzie się w Białymstoku Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

13.05.2018  Wniebowstąpienie Pańskie

 1. W środę Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, Patrona, Polski.
 2. W środę o godz. 17.30 spowiedż młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.
 3. We wtorek 15 maja przypada Światowy Dzień Rodziny. W Katedrze Białostockiej Msza św . adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.18.00
 4. Dnia 18.05. nasza parafia przeżywa wizytację kanoniczną, którą poprowadzi J.E. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. Zapraszamy na Mszę św. na godz.18.00 podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
 5. W najbliższą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św. Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  W niedzielę od godz. 15.00 Parafialny Festyn z okazji odpustu Matki Kościoła zakończony wspólnym ogniskiem.
 6. Rocznica I komunii św. będzie w niedzielę 3 czerwca o godz.11.30.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Lourdes, w związku ze 160 rocznicą objawień, w dniach 25-29 lipca. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

6.05.2018 r. 6 Niedziela po Wielkanocy

 1. Uroczystość św. Stanisława , Bp i Męczennika Głównego Patrona Polski we wtorek 08.05. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego. Polecajmy w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
 2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w następną niedzielę.
 3. 20 maja odbędzie się w naszej parafii festyn parafialny. Rodziny, które chciałyby podczas festynu zaprezentować swoje różnorakie talenty już teraz prosimy o przygotowanie się. Najciekawsze rodzinne prezentacje otrzymają specjalne nagrody.
 4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. od piątku 11.05. Można uzyskać odpust zupełny.
 5. Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież maturalną 16.05. na nabożeństwo majowe na godz.19.30 do kaplicy seminaryjnej.
 6. W sobotę 12.05. na godz.10 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa
 7. Ks. Kamil Dąbrowski wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji organizuje pielgrzymkę do Fatimy w dn. 8-15 czerwca 2018r. Szczegółowe informacje u ks. Adama.
 8. W ramach akcji modlitewnej „Szturm do nieba” organizatorzy proszą naszych parafian o włączenie się do modlitwy o łaskę uzdrowienia dla Edyty i Krzysztofa.
  Fundacja Budujemy Ludzi Pokolenia JPII zaprasza do udziału w rekolekcjach: „ Córki i synowie Boga”, która odbędzie się w dn. 18-20 maja 2018r. Rekolekcje poprowadzą dla nas Peter i Debbie Herbeck z USA. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z Kościoła oraz na stronie internetowej: rekolekcje.bialystok.pl
 9. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu ze znanym i cenionym ekspertem od życia małżeńskiego i rodzinnego z Jackiem Pulikowskim w naszym kościele w dniu dzisiejszym o g.14. Tytuł spotkania: „Szczęście małżeńskie i rodzinne”.
 10. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok gazet.

22.04.2018 r. 4 Niedziela po Wielkanocy

 1. Przeżywamy w kościele Tydzień modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2. W liturgii: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, wtorek – Uroczystość św. Jerzego, środa – święto św. Marka.
 3. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry  w  sobotę,   5 maja o godz. 8.00. Zapisy organizowane są na trasie – koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.
 4. Odbiór alb komunijnych we środę 25 kwietnia 2018r. o godzinie 18.00 w dolnym kościele.
 5. W przyszłą sobotę 28.04. g.10 w górnym kościele spotkanie osób przystępujących do bierzmowania w tym roku. Obecność obowiązkowa.
 6. Zapraszamy serdecznie do udziału w paschalnym wieczorze uwielbienia, który odbędzie się w naszej parafii w najbliższy czwartek. Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się od udziału we Mszy św. wieczornej g.18. Po zakończeniu Eucharystii konferencję duchową na temat: „No i co z tą przyjaźnią?” wygłosi siostra Tomira ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

15.04.2018 r. 3 Niedziela po Wielkanocy

 1. W następną niedzielę ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku
 2. Wszystkie osoby zainteresowane umocnieniem wiary, serdecznie zapraszamy do udziału w prowadzonym w naszej parafii ewangelizacyjnym kursie „Alfa”. Spotkania odbywają się w środy o g.19 w dolnym kościele.
 3. Spotkanie młodzieży klasy trzeciej przed bierzmowaniem odbędzie się 28. kwietnia w sobotę o godz.10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 4. Biuro „Pax” organizuje pielgrzymkę autokarową do północnych Włoch w dniach 28 kwietnia – 6 maja. W programie m.in. sanktuaria: Oropa oraz Madonna della Corona. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.
 5. Szkoła Podstawowa nr.34 organizuje zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego 19 i 20 kwietnia.

08.04.2018 r.  Niedziela  MIŁOSIERDZIA

 1. Dziś początek Tygodnia Miłosierdzia. Ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości Życia. Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00.
 3. 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 4. Biuro „Pax” organizuje pielgrzymkę autokarową do północnych Włoch w dniach 28 kwietnia – 6 maja. W programie m.in. sanktuaria: Oropa oraz Madonna della Corona. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

01.04.2018 r.  Niedziela  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Jutro porządek niedzielny. Taca na KUL.
 2. W następną niedzielę (Przewodnią)- Święto Bożego Miłosierdzia.
 3. W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas archidiecezjalną.
 4. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.
 5. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca.
 6. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca.
 7. Odbiór strojów pierwszokomunijnych w sobotę 07 kwietnia od godz-13.30 do godz. 14.30 w dolnym kościele.
Kontakt

Nie jesteśmy teraz w pobliżu. Ale możesz wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Not readable? Change text. captcha txt