Ogłoszenia

Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

19.01.2020

  1. W dniu 19.01.20 imienin Ks. Biskupa Henryka Ciereszki. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.
  2. We wtorek przypada wspomnienie Św. Agnieszki. Jest to Dzień Babci, a w środę Św. Wincentego. Jest to Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za nasze babcie i dziadków.
  3. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjęli nas w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską. ZOBACZ PORZĄDEK KOLĘDY
  4. Zapraszamy do uczestniczenia w pielgrzymce samolotem do Fatimy (Portugalia) i Santiago de Compostela (Hiszpania) w dn. 21-28 października 2020 r. Szczegóły i zgłoszenia u ks. Tomasza.
  5. Po Mszy o godz. 10 zapraszamy młodzież klas VII przygotowującą się do s. bierzmowania na spotkanie formacyjne do dolnego kościoła.
  6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  7. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 11.30 i po Mszy św. 13.00 serdecznie zapraszamy do dolnego kościoła na jasełka w wykonaniu dzieci z Oazy Dzieci Bożych. Dziś również rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński Mszą Św o godz. 18, a po Mszy spotkanie w sali pod kościołem. Zapisy są przyjmowane na pierwszym spotkaniu. Natomiast duszpasterstwo akademickie zaprasza dzisiaj po Mszy o g. 18 na krąg biblijny do sali Nazaret.
  8. Kółko Żywego Różańca Dzieci za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 .
  9. Msza św. o jedność chrześcijan pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy będzie sprawowana w sobotę 25 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

Niedziela Zwykła 

  1. W nowym roku życzymy wszystkim Parafianom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  2. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 stycznia. Kapłani będą kolędować od godz.16 do 21, a w soboty od godz. 9. Na stole przygotujmy krzyż, świece i wodę święconą. Porządek kolędy jest wywieszony w gablotach, a także podany na stronie internetowej parafii. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca umieści informację o kolędzie także przy klatkach schodowych. Dziękujemy za ich pomoc. Zbierane ofiary podczas kolędy będą przeznaczone na potrzeby naszego Kościoła.
  3. ZOBACZ PORZĄDEK KOLĘDY
  4. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej,  o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.

IV Niedziela Zwykła 

  1. W najbliższy wtorek będziemy uroczyście obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas wspólnej modlitwy w naszych domach, odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamania opłatkiem, śpiewaniem kolęd. Zachowajmy postny charakter w tym dniu i powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych.
  2. W Wigilię zapraszamy na Mszę Świętą o północy, na Pasterkę. Pół godziny przed Mszą kolędy w kościele zaśpiewa chór Mater Ecclasiae. Jest to dzień imienin Pani Ewy, naszej Organistki. Pamiętajmy o Solenizantce w modlitwach.
  3. W wigilię będzie można odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze będą czuwać przy rozpalonym ognisku przed Kościołem od 9 do 12.00. Zapraszamy ze swoimi lampionami lub zniczami.
  4. Spotkanie opłatkowe dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego Nazaret w czwartek o godz. 19.00.
  5. Spotkanie opłatkowe ministrantów, oazy i scholi dziecięcej w piątek o godz. 19.00.
  6. Porządek Mszy Św w I i II dzień Świąt tak jak w każdą niedzielę. W I dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego nie będzie jedynie Mszy Św. o godz 7.

III Niedziela Zwykła 

  1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Będą trwały do wtorku. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicach w przedsionku kościoła i na zewnątrz. Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w rekolekcjach, skorzystania z sakramentu pokuty, duchowego przygotowania na przyjście naszego Zbawiciela.
  2. Po każdej Mszy Św. można nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Wszystkie opłatki są poświęcone. W tygodniu można je nabyć w kancelarii. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na Kościół. Natomiast świece Caritas można nabyć wychodząc z kościoła. Duże świece są w cenie 15 zł, a małe 8 zł. Pomagamy w ten sposób dzieciom w ramach wigilijnej akcji Caritas. Dziękujemy wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za rozprowadzanie świec.
  3. Dzisiaj po Mszy św. po godz. 11.30 Kółko Żywego Różańca Dzieci.
  4. Spotkanie opłatkowe dla studentów w ramach duszpasterstwa akademickiego Nazaret w czwartek o godz. 19.00.
  5. Spotkanie opłatkowe ministrantów, oazy i scholi dziecięcej w piątek o godz. 19.00.
  6. W przyszłą sobotę spotkanie kandydatów do ministrantów o godz. 9.00, natomiast oaza dzieci Bożych o godz. 10.30.
  7. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w kaplicy Matki Nieustającej Pomocy błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  8. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 2631 zł.
  9. Duszpasterstwo akademickie zaprasza studentów na adwentowe rekolekcje akademickie, które rozpoczną się dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.30.
  10. Zapraszamy do lektury czasopism: Gościa niedzielnego, Niedzieli nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który będzie pomocą w przeżywaniu czasu Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.
  11. Lektorów zapraszamy na spotkanie opłatkowe we środę po Mszy Św. wieczornej.
  12. Młodzież ż Salezjańskiego Ośrodka w Różanymstoku rozprowadza ozdoby świąteczne. Pieniądze z zakupionych pamiątek przeznaczone będą na Ośrodek i inne dzieła charytatywne.

II Niedziela Zwykła ( 08.12.2019 r. )

  1. Zapraszamy w okresie Adwentu na Msze Święte Roratnie w każdą środę i sobotę o godz. 7.00. W soboty zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10 odbędzie się w dolnym kościele spotkanie młodzieży klas VI przygotowującej się do s. bierzmowania. Po każdej Mszy Św. można nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Wszystkie opłatki są poświęcone. W tygodniu można je nabyć w kancelarii. Wszystkie ofiary za opłatki będą przeznaczone na Kościół. Świece Caritas będą rozprowadzane od następnej niedzieli.
  3. W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do wtorku. Prowadzić je będzie ks. Rafał Kamiński. W pierwszym dniu Msze Św. z nauką wg porządku niedzielnego, a w poniedziałek i wtorek o godz. 7, 8.30, 16.30 i 18. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicach w przedsionku kościoła i na zewnątrz. Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w rekolekcjach, aby duchowo przygotować się na spotkanie z Jezusem.
  4. W sobotę 14.12 imieniny obchodzi ks. Alfred. Pamiętajmy o Solenizancie w modlitwach. Msza Święta w intencji ks. Alfreda będzie odprawiona o godz. 18.
  5. „Ruch Światło – Życie naszej diecezji zachęca do wzięcia udziału w zbiórce artykułów niemowlęcych, takich jak: pieluchy, smoczki, nowe ubranka dla dzieci i mam z Domu Samotnej Matki. Przyniesione artykuły prosimy przynosić do zakrystii.
  6. Za tydzień Kółko Żywego Różańca Dzieci po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy do udziału dzieci z rodzicami. W związku z niewystarczającą liczbą chętnych pielgrzymka dzieci i młodzieży do Niepokalanowa zostaje przełożona na wiosnę. Dlatego w przyszłą sobotę odbędzie się normalnie spotkanie kandydatów do ministrantów o godz. 10.00 i oaza dzieci Bożych o godz. 11.00. Zapraszamy oczywiście nowych członków do tych wspólnot.
  7. W następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  8. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za dar ołtarza zbierany w ubiegłą niedzielę na dzieło Radia Maryja. Zebrano na ten cel 3 tys zł.
  9. Msze Święte zamówione na dzień jutrzejszy o godz. 8.30 za zmarłego Aleksandra Dąbrowskiego oraz 16.30 za zmarłych Tadeusza Kuzko i Joannę Jasiewicz będą odprawione o godz. 18.
  10. Duszpasterstwo akademickie zaprasza studentów na adwentowe rekolekcje akademickie, które odbędą się w naszym kościele w dn. 15 – 17 grudnia) o godz. 19.30. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego odbędzie się we środę 18 grudnia o godz. 19.00 w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (Pałac Branickich).
  11. Zapraszamy do lektury czasopism: Gościa niedzielnego, Niedzieli nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który będzie pomocą w przeżywaniu czasu Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.
  12. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  13. Parafia w Wasilkowie organizuje pielgrzymkę do Lwowa w dniach 30.12 – 1.01. Szczegółowe informacje i kontakt z organizatorami jest umieszczony na tablicy ogłoszeń w przedsionku Kościoła.

1 Niedziela Zwykła ( 01.12.2019 r. )

  1. Rozpoczęliśmy w całym Kościele adwent. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie w każdą środę i sobotę o godz. 7.00. W soboty zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.
  2. Od następnej niedzieli można będzie nabyć opłatki na stół wigilijny. Wszystkie opłatki będą poświęcone. Rozprowadzać je będziemy w zakrystii po każdej Mszy Św, a w tygodniu w kancelarii. Natomiast świece Caritas będą rozprowadzane od III niedzieli Adwentu.
  3. W trzecią niedzielę adwentu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do wtorku. Prowadzić je będzie ks. Rafał Kamiński ze Zgromadzenia Księży Michalitów
  4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10 odbędzie się w Sali na plebanii katecheza chrzcielna dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do s. chrztu.
  5. Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd planowany jest 7 grudnia w sobotę. Zapisy prosimy zgłaszać do kancelarii lub zakrystii. Darem ołtarza z naszej parafii na dzieło Radia Maryja będą ofiary zbierane dziś do puszek przed kościołem
  6. W związku z tym, iż Uroczystość Niepokalanego Poczęcia nie jest przeniesiona na 9 grudnia w poniedziałek, dlatego w tym dniu Msze Św będą tylko o 7 i 18. Msze Święte zamówione w tym dniu o godz. 8.30 za zmarłego Aleksandra Dąbrowskiego oraz 16.30 za zmarłego Tadeusza Kuzko i Joannę Jasiewicz będą odprawione o godz. 18.
  7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za kupione koce dla potrzebujących.
  8. REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 8 – 9 – 10  grudnia br., niedziela – poniedziałek – wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku.
  9. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który będzie pomocą w przeżywaniu czasu Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Polecamy artykuły o postaciach, które liturgia przedstawia nam jako przewodników na Adwent: proroka Izajasza, św. Jana Chrzciciela, św. Józefa i Maryję. Zachęcamy do lektury wywiadu z jezuitą o. Pawłem Buckim na temat Świąt Bożego Narodzenia. Proponujemy również materiały o adwentowych postawach i o świętowaniu. Zamieszczony też jest list pasterski Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego poświęconego Eucharystii.
  10. W listopadzie odeszli do wieczności: Janusz Grycan, Teresa Myszkowska, Tadeusz Kuzko, Sylwia Issa, Elżbieta Kamińska, Ewa Janiel, Eugeniusz Filimoniuk, Krystyna Krupa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

34 Niedziela Zwykła ( 24.11.2019 r. )

  1. W sobotę przypada Święto Św. Andrzeja, Apostoła. Jest to dzień imienin naszego ks. Andrzeja. Msza Święta w intencji ks. Andrzeja odprawiona będzie w sobotę o godz. 18. Pamiętajmy o Solenizancie w modlitwach.
  2. W następną niedzielę rozpoczniemy w całym Kościele adwent. Jest to czas oczekiwania na przyjście naszego Pana. Msze Święte Roratnie będą odprawiane w każdą środę i sobotę o godz. 7.00. W soboty zapraszamy na Mszę Św. szczególnie dzieci z lampionami.
  3. Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd planowany jest 7 grudnia w sobotę. Zapisy prosimy zgłaszać do kancelarii lub zakrystii. Darem ołtarza z naszej parafii na dzieło Radia Maryja będą ofiary zbierane do puszek w następną niedzielę.
  4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10 odbędzie się w dolnym kościele spotkanie młodzieży z klas VIII, przygotowującej się do s. bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 11.30 Kółko Żywego Różańca Dzieci. Natomiast po wieczornej Mszy. o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z towarzyszeniem studenckich schól działających przy naszej parafii, aby śpiewem i modlitwą oddawać chwałę Bogu.
  5. Zapraszamy chłopców od zerówki do klasy 6 do Parafialnej Drużyny Piłkarskiej, którą prowadzi Pan Andrzej Puławski, wcześniej trener piłkarzy Jagiellonii i Włókniarza Białystok. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 12.15, w Szkole Podstawowej nr 34, przy ul. Pogodnej. Zajęcia są bezpłatne.
  6. Organizujemy dla dzieci i młodzieży pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i Warszawy 14 grudnia (w sobotę). W planie jest Msza św. w Niepokalanowie i zwiedzanie Sanktuarium, Muzeum Powstania Warszawskiego, zwiedzanie Sejmu i Park Trampolin. Informacje, karty wyjazdu i zapisy u ks. Andrzeja./li>
  7. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze parafialne na rok 2020.
  8. W piątek 29 listopada zapraszamy na nabożeństwo związane z zakończeniem roku obchodów 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Nabożeństwo będzie odprawione po Mszy Św. wieczornej. Ma mieć charakter dziękczynienia za wszystkie owoce dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych wyrzeczeń podejmowanych przez tak wielu członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  9. Rekolekcje adwentowe nauczycieli i wychowawców odbędą się w dniach 1 – 3 grudnia br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy.
  10. W przedsionku Kościoła jest jeszcze nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”, pismo diecezjalne o charakterze formacyjnym. Zachęcamy do lektury. Cena czasopisma wynosi 3 zł.

33 Niedziela Zwykła ( 17.11.2019 r. )

  1. Jutro obchodzimy wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, a w piątek wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów kościelnych. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszej Pani Organistce, chórze i scholach.
  2. ) Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd planowany jest 7 grudnia w sobotę. Zapisy prosimy zgłaszać do Pani Ireny. Numer telefonu jest dostępny w zakrystii.
  3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy tacę na potrzeby Seminarium w wysokości 10 702 zł a, na Kościół prześladowany 2244 zł. Wszystkim Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.
  4. Zapraszamy młodzież w wieku od 16 do 35 lat na Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu w dniach 28 grudnia-1 stycznia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Tomasza.
  5. Dzisiaj w dolnym kościele po Mszy o godz. 10 spotkanie młodzieży z klas VII, przygotowującej się do s. bierzmowania.
  6. Zapraszamy chłopców od zerówki do klasy 6 do Parafialnej Drużyny Piłkarskiej, którą prowadzić będzie Pan Andrzej Puławski, trener II klasy, który trenował piłkarzy w Jagiellonii i Włókniarzu Białystok. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę 23 listopada, o godz. 12.00, w Szkole Podstawowej nr 34, przy ul. Pogodnej. Zajęcia odbywać się będą bezpłatnie.
  7. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze parafialne na rok 2020.
  8. W przedsionku Kościoła jest jeszcze nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”, pismo diecezjalne o charakterze formacyjnym. Zachęcamy do lektury. Cena czasopisma wynosi 3 zł.
  9. W związku z obchodami III Światowego Dnia Ubogich, który przypada dzisiaj oraz Międzynarodowego Dnia Dobroczynności – 21 listopada Caritas Archidiecezji Białostockiej, zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Podaruj nowy koc ubogiemu”. Prosimy o przynoszenie do zakrystii (lub kancelarii parafialnej) nowych koców do 29 listopada.

32 Niedziela Zwykła ( 10.11.2019 r. )

  1. Jutro wypada Święto Niepodległości Polski. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 10, a w Katedrze o godz. 11.
  2. W sobotę 16 listopada przypada Uroczystość NMP Matki Miłosierdzia, patronki naszej archidiecezji. Uroczysta Msza Św. w Katedrze o godz. 18.
  3. Odpowiadając na zapotrzebowanie naszych Parafian rozpoczęliśmy prace związane z przygotowaniem podjazdu do Kościoła. Koszt inwestycji wyniesie 160 tys. zł netto. Część tej sumy mamy już zebraną z ofiar składanych na tacę w niedzielę przez Was, drodzy Parafianie. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary i prosimy o dalsze wsparcie tej inwestycji.
  4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc w leczeniu chorego Franka kwotę 7982 zł. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy za ogromne wsparcie.
  5. 16 listopada o godz. 9.30 w budynku Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym przy ul. Kościelnej rozpocznie się diecezjalny kurs lektorski. Adresatami kursu lektora są mężczyźni i kobiety od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Osoby, które chcą uczestniczyć w kursie lektora, aby później posługiwać w naszej wspólnocie, proszone są o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.
  6. Dzisiaj w dolnym kościele po Mszy o godz. 10 spotkanie młodzieży z klas VII, przygotowującej się do s. bierzmowania. Natomiast po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców w związku z przygotowaniem do I Komunii Św.
  7. Zachęcamy dzieci do udziału w scholi. Próby i spotkania w niedzielę o godz. 10.30
  8. Polecamy nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. W dużej mierze poświęcony jest on tematowi świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani: czym ona jest? Jak możemy ją osiągnąć? Autorzy zapraszają do podjęcia refleksji nad życiem wiecznym oraz poruszają trudny temat: „Jak rozmawiać o śmierci z dziećmi”.
   Są też stałe rubryki:” Jak wychowywać i nie zwariować?” – poradnik dla rodziców, bogaty dział historyczny, a także rozważania na temat niedzielnych Ewangelii. W numerze, jak co miesiąc, znajdziemy krzyżówki, kącik humoru i zapowiedzi najbliższych wydarzeń w Kościele białostockim. Cena czasopisma wynosi 3 zł.
  9. Dziś zbiórka do puszek na Kościół prześladowany.

31 Niedziela Zwykła (03.11.2019 r.)

  1. W sobotę 9 XI wypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, kościoła katedralnego Papieża. W naszych modlitwach zawierzajmy posługę Ojca Św. w całym Kościele.
  2. W niedzielę 20 października odbyło się we wszystkich kościołach liczenie wiernych. W naszym kościele w tym dniu we Mszach Św. uczestniczyło 3099 wiernych, a do Komunii Św. przystąpiło 1440 osób.
  3. Od jutra do niedzieli będziemy modlić się za naszych zmarłych ofiarowanych w wypominkach odmawiając różaniec o godz. 17 oraz o celebrując Mszę Św. o godz. 18.
  4. 7 listopada, we czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się w Katedrze Nowenna Opieki NMP Matki Miłosierdzia. W pierwszym dniu nowenny nasza parafia jest odpowiedzialna za liturgię Słowa oraz oprawę muzyczną z udziałem naszego chóru. Zapraszamy do udziału w nowennie.
  5. W imieniu Rodziców chorego Franka Gogola prosimy o pomoc materialną, która jest niezbędna w przeprowadzeniu operacji, na którą brakuje 45 tys. zł z kwoty 335 tys. Na miarę naszych możliwości pomóżmy choremu Frankowi. Przed kościołem Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca będzie zbierała ofiary do puszek na ten cel.
  6. 16 listopada o godz. 9.30 w budynku Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym przy ul. Kościelnej rozpocznie się w diecezjalny kurs lektorski. Adresatami kursu lektora są mężczyźni i kobiety od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Osoby, które chcą uczestniczyć w kursie lektora, aby później posługiwać w naszej wspólnocie, proszone są o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.
  7. Dzisiaj po Mszy o godz. 10 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców chcących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko. Katecheza odbędzie się w sali na plebanii
  8. Ukazał się nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. W dużej mierze poświęcony jest on tematowi świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani: czym ona jest? Jak możemy ją osiągnąć? Autorzy zapraszają do podjęcia refleksji nad życiem wiecznym oraz poruszają trudny temat: „Jak rozmawiać o śmierci z dziećmi”.
   Są też stałe rubryki:” Jak wychowywać i nie zwariować?” – poradnik dla rodziców, bogaty dział historyczny, a także rozważania na temat niedzielnych Ewangelii. W numerze, jak co miesiąc, znajdziemy krzyżówki, kącik humoru i zapowiedzi najbliższych wydarzeń w Kościele białostockim. Cena czasopisma wynosi 3 zł.
  9. W październiku odeszli do domu Ojca nasi Parafianie: Alicja Grzegorczyk, Czesława Skarżyńska, Otylia Nitkiewicz, Janina Teresa Koda, Melania Kawałko, Paulina Kloza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

30 Niedziela Zwykła (27.10.2019 r.)

  1. Jutro obchodzimy Święto Św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, naszego Metropolity. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie. Msza św. z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana dzisiaj w Katedrze białostockiej o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św. będzie taki jak w każdą niedzielę. Z racji na porządek niedzielny kapłani nie będą mogli w tym dniu odwiedzić chorych z Komunią Św.
  4. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Będziemy polecać zmarłych podczas Mszy Św. o godz. 7, 16.30 i 18 oraz w czasie wypominek, które zapisujemy w kancelarii dziś po każdej Mszy św. oraz w dni powszednie. Naszą pamięcią modlitewną wyrażamy wdzięczność naszym bliskim. Kartki na wypominki są w przedsionku Kościoła. Za naszych zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się codziennie o godz. 17 od 4 listopada (poniedziałek) do soboty tj do 9 listopada
  5. Dzisiaj po Mszy o godz. 10 odbędzie się w dolnym kościele spotkanie klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  6. Scholę dziecięcą i wszystkie dzieci pragnące śpiewać dla Jezusa podczas Mszy zapraszamy na spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30. Spotkania będą odbywały się w sali duszpasterstwa akademickiego Nazaret.
  7. Serdecznie zapraszamy studentów na spotkania w ramach duszpasterstwa akademickiego, które odbywaja się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w sali „Nazaret”.
  8. Ministranci rozprowadzają dzisiaj kalendarze parafialne na 2020 r. Są w nich informacje i zdjęcia z życia naszej parafii. Ofiara za kalendarze jest dobrowolna. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na potrzeby ministrantów (na rekolekcje, stroje ministranckie).
  9. W najbliższą sobotę nie będzie spotkania kandydatów do ministrantów i Oazy Dzieci Bożych.
  10. W ubiegłą niedzielę zebrana taca na misje wyniosła 7481 zł, a Siostra Katarzyna ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów zebrała na dzieło misyjne 8238 zł. Bóg zapłać za wielką hojność Wszystkim Ofiarodawcom.
  11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia” w cenie tylko 3 zł, „Gościa niedzielnego”, tym razem w cenie 6 zł z dołączonym filmem o Św. Bernadecie oraz pisma dla dzieci „Małego Gościa” w cenie 5 zł.

28 Niedziela Zwykła (13.10.2019 r.)

  1. Pamiętajmy dziś w modlitwach o naszej Ojczyźnie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie Św. Teresy od Jezusa (we wtorek), św. Jadwigi Śląskiej (w środę), natomiast w piątek wypada Święto Św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.
  3. Dziś obchodzony jest Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za Wielkiego Polaka i Jego nauczanie. Wyrazem wdzięczności jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest pomoc młodym ludziom pochodzącym z niezamożnych rodzin w zdobyciu wykształcenia i rozwoju. Na ten cel zbierane są ofiary do puszek przed Kościołem. Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca.
  4. Dziś zapisujemy po każdej Mszy św. wypominki za naszych zmarłych, a w dni powszednie w kancelarii. Jest to nasz duchowy obowiązek, wyraz naszej miłości do tych, których kochamy.
  5. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich codziennie na wspólną modlitwę różańcową po Mszy Św. wieczornej. W piątki o godz. 17.30 zapraszamy dzieci, a młodzież i studentów w środy o godz. 19.30.
  6. Jutro w Dniu Edukacji Narodowej pamiętajmy o wszystkich nauczycielach.
  7. Zapraszamy dzieci i młodzież na pielgrzymkę autokarową do Warszawy śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w dn. 26 października (sobota). W planach muzeum ks. Jerzego, Żoliborz, Świątynia Bożej Opatrzności i Park Trampolin Hangar 646. Szczegóły i zapisy u ks. Andrzeja i ks. Tomasza.
  8. Scholę dziecięcą i wszystkie dzieci pragnące śpiewać dla Jezusa podczas Mszy zapraszamy na spotkania w każdą niedzielę o godz. 10. Spotkania będą odbywały się w Sali duszpasterstwa akademickiego Nazaret.
  9. Serdecznie zapraszamy studentów na pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach duszpasterstwa akademickiego, które odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 18.
  10. Za tydzień ministranci będą rozprowadzali kalendarz parafialny na 2020 r. Ofiara za kalendarz będzie dobrowolna. Zebrany dochód będzie przeznaczony na cele służby liturgicznej m.in. na rekolekcje, stroje ministranckie.
  11. Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze. Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy. Jeden z artykułów zabiera nas w podróż do Wierszyny – enklawy polskości na dalekiej Syberii.
  12. W przedsionku Kościoła wyłożone są modlitewniki z dużą czcionką w cenie 6 zł oraz modlitwy za zmarłych w cenie 3 zł a także modlitewnik dla dzieci w cenie 3 zł.

27 Niedziela Zwykła (06.10.2019 r.)

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do osobistej adoracji Pana Jezusa. Jeśli pogoda pozwoli to po Mszy Św. będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy do włączenia się w procesję również poprzez niesienie chorągwi, baldachimu, a dzieci do sypania kwiatów.
  2. Dzisiaj po Mszy o godz. 10 zapraszamy na katechezy do dolnego kościoła rodziców dzieci przyjmujących sakrament chrztu św.
  3. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich codziennie na wspólną modlitwę różańcową po Mszy Św. wieczornej. W piątki o godz. 17.30 zapraszamy dzieci, a młodzież i studentów w środy o godz. 19.30.
  4. Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze. Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy. Jeden z artykułów zabiera nas w podróż do Wierszyny – enklawy polskości na dalekiej Syberii.
  5. Poproszono nas, abyśmy podali komunikat o bezpłatnych badaniach mammograficznych przysługujących kobietom wieku od 50 do 69 lat. Szczegóły na ten temat są zamieszczone w gablocie na zewnątrz Kościoła.
  6. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie, różaniec i Mszę św. w niedzielę 13 października o godz. 17.00. Spotkanie w bibliotece, modlitwa w kościele. Spotkania odbywają się w II niedzielę miesiąca: o godz. 17.00 spotkanie w bibliotece, o godz. 18.00 niedzielna Eucharystia w kościele.
  7. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc w leczeniu specjalistycznym ciężko chorej Sofii z Ukrainy. Zbiórkę przeprowadza jej babcia. Za każdą okazaną pomoc składa serdeczne podziękowanie. 1.
  8. Informacja od Szkoły Podstawowej nr 37 w Białymstoku, przy ul. Pogodnej: Szkoła Podstawowa nr 37 przy ul. Pogodnej prosi o oddanie głosu na projekt obywatelski, który może być realizowany na terenie szkoły. Po Mszy św. nauczyciele i uczniowie będą rozdawać karty do głosowania i udzielą niezbędnych informacji na temat projektu, który może służyć dla wszystkich mieszkańców naszego osiedla.
  9. Serdecznie zapraszamy studentów na pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach duszpasterstwa akademickiego NAZARET, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00./li>
  10. Scholę dziecięcą i wszystkie dzieci pragnące śpiewać dla Jezusa podczas Mszy św. zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Spotkanie w sali duszpasterstwa akademickiego Nazaret.
  11. W tym tygodniu zmarła Mama ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, nasza Parafianka. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 w naszym Kościele. Pamiętajmy o śp. Otylii i o wszystkich zmarłych, którzy odeszli do Pana w ostatnim czasie. We wrześniu pożegnaliśmy Jadwigę Żendzian, Mieczysława Skarżyńskiego, Luizę Żwiryn, Janusza Grabowskiego, Sławomira Marcinkiewicza, Mariolę Tarsiuk, Jadwigę Kępińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

26 Niedziela Zwykła (29.09.2019 r.)

  1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich codziennie na wspólną modlitwę różańcową po Mszy Św. wieczornej. W piątki o godz. 17.30 zapraszamy dzieci, a młodzież i studentów w środy o godz. 19.30.
  2. Spotkanie dzieci z rodzicami na spotkanie dotyczące do I Komunii św. w II niedzielę października czyli 13 X po Mszy Św. o godz. 11.30. I Komunia w naszym kościele będzie w niedzielę 17 maja 2020 r.
  3. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania od października po Mszy o godz. 10 do dolnego kościoła: klasy VI w drugą niedzielę, klasy VII w trzecią , a klasy VIII w czwartą.
  4. Od października w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o godz. 10 zapraszamy na katechezy do dolnego kościoła rodziców dzieci przyjmujących sakrament chrztu św.
  5. Grupa modlitewna – Rycerze Jezusa – przy parafii bł. Bolesławy Lament zaprasza na weekendowe rekolekcje dla mężczyzn, którzy chcą budować swoją męskość, małżeństwo, ojcowstwo na Chrystusie i Jego słowie. Rekolekcje odbędą się w dn. 11-13 października w Domu Rekolekcyjnym w Bogdankach – gmina Juchnowiec Kościelny. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią 11 października o godz. 18, zakończy 13 X ok. g. 12.00.
  6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na obchody Patronalne Św. Łukasza do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego przy ul. Kościelnej 1A dnia 18 X o godz. 16.30.
  7. Msza Święta inaugurująca w naszej Archidiecezji Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odbędzie się w sobotę, 5 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda.
  8. Msza Święta z okazji inauguracji roku akademickiego uczelni naszego miasta będzie celebrowana 6 października w niedzielę o godz. 19.30 w Katedrze białostockiej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, które wyłożone są w przedsionku Kościoła: pisma diecezjalnego „Drogi miłosierdzia”, „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli” i pisma dla dzieci oraz folderów i czasopism o tematyce misyjnej.

25 Niedziela Zwykła (22.09.2019 r.)

  1. Caritas naszej archidiecezji zaprasza do włączenia się w akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Celem tej akcji jest udzielenie pomocy żywnościowej osobom samotnym i ubogim. Można włączyć się w tę pomoc wypełniając produktami żywnościowymi tzw. „Torby Samarytanek”, które są do nabycia w zakrystii. Chcemy też dotrzeć do osób samotnych z naszej parafii i prosimy o zgłaszanie takich osób, które potrzebują pomocy.
  2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w II niedzielę października czyli 13 X po Mszy Św. o godz. 11.30. I Komunia w naszym kościele będzie w niedzielę 17 maja 2020 r.
  3. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania od października po Mszy o godz. 10 do dolnego kościoła: klasy VI w drugą niedzielę, klasy VII w trzecią , a klasy VIII w czwartą. Ks. Arcybiskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży we wtorek 21 kwietnia 2020 r.
  4. Od października w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o godz. 10 zapraszamy na katechezy do dolnego kościoła rodziców dzieci przyjmujących sakrament chrztu św.
  5. Zapraszamy chłopców od klasy III do grupy ministrantów oraz dziewczynki i chłopców do Oazy. Zapisy przyjmuje ks. Andrzej. Spotkania ministrantów w soboty o godz. 10, natomiast Oazy również w soboty o godz. 11
  6. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w sobotę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Z tej okazji też, w przeddzień czyli w piątek, 27 września, odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00, a poprzedzi ją Msza św. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych Białegostoku znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji.
  7. Msza Święta z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej będzie sprawowana w piątek 27 września 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodziny. Dziesiąta Nadgraniczna Piesza Pielgrzymka pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę 28 września 2019 r. Pielgrzymka wyruszy z Kościoła Opatrzności Bożej w Kuźnicy o godz. 8.00, a zakończy się Mszą Świętą w Sokółce o godz. 17.00.
  8. Dzień jedności rolniczej odbędzie się w niedzielę, 29 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.
  9. W przedsionku Kościoła jest do nabycia nowy numer pisma diecezjalnego – Drogi Miłosierdzia, w którym jest wiele ciekawych artykułów.

23 Niedziela Zwykła (8.09.2019 r.)

  1. Dziś kończy się w naszej parafii 40 godz. nabożeństwo eucharystyczne. Po każdej Mszy Św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13. Zachęcamy do osobistej adoracji Pana Jezusa.
  2. Dzisiaj zapraszamy na godz. 19 do dolnego kościoła na spektakl na podstawie objawień Katarzyny Rivas pt. „Tajemnica adoracji”. Spektakl mówi o tym, jak wielkim skarbem jest adoracja i pokazuje jak z niej skutecznie korzystać. Spektakl jest bezpłatny, a jeśli chcemy wesprzeć Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji, to możemy po spektaklu złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel.
  3. W środę przypada Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, dzieci i młodzieży, a w sobotę Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  4. Zapraszamy chłopców od klasy III do grupy ministrantów oraz dziewczynki i chłopców do Ruchu Światło-Życie. Zapisy przyjmuje ks. Andrzej
  5. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszego Kościoła. Pod koniec września chcemy rozpocząć prace związane z przygotowaniem chodnika procesyjnego, podjazdu oraz parkingu dla samochodów.
  6. W przedsionku Kościoła jest do nabycia nowy numer pisma diecezjalnego – Drogi Miłosierdzia. Jest to pismo formacyjne. Zachęcamy do nabycia i lektury. Można też w zakupić modlitewnik na każdy dzień w cenie 8 zł
  7. W roku 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty – na Jasną Górę. Na pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 29 września br., są zaproszeni członkowie i kandydaci KWC, a także wszyscy, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Program i inne informacje są dostępne na tablicy informacyjnej przed kościołem.

23 Niedziela Zwykła (8.09.2019 r.)

  1. Zapraszamy w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę na 40 godz. nabożeństwo eucharystyczne w naszej parafii. Podczas trzech dni będziemy mogli dziękować za dar Eucharystii, słuchając Słowa Bożego, adorując Najświętszy Sakrament. Msze Święte z nauką będą odprawiane w piątek i sobotę o godz. 7, 8.30 i 18, natomiast w niedzielę wg stałego porządku. Zachęcamy, aby każdy z nas znalazł czas na modlitwę osobistą przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja w piątek i w sobotę będzie trwała po Mszy o godz. 8.30 do godz. 16, a w niedzielę po każdej Mszy Św. do godz. 13.
  2. Dzisiaj zapraszamy na godz. 19 do dolnego kościoła na spektakl na podstawie objawień Katarzyny Rivas pt. „Tajemnica adoracji”. Spektakl mówi o tym, jak wielkim skarbem jest adoracja i pokazuje jak z niej skutecznie korzystać. Spektakl jest bezpłatny, a jeśli chcemy wesprzeć Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji, to możemy po spektaklu złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel.
  3. W związku z modlitewnym wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września 2019 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na pod włocławskim lotnisku w Kruszynie, chcemy włączyć się w to modlitewne czuwanie. W tym dniu, czyli w sobotę odmówimy w naszym kościele o godz. 15 różaniec – część bolesną – w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny.
  4. W niedzielę 22 września br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sokółki. Zapisy przyjmowane są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Pielgrzymka wpisuje się w program obchodów 99. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Kamil Ciulkin, wikariusz parafii Świętej Jadwigi w Białymstoku.
  5. Trwają w naszej parafii katechezy przygotowujące do zawarcia małżeństwa. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu na Mszę o godz. 18, a po Mszy na katechezę – wyjątkowo dziś z racji na spektakl – do sali przy dolnym kościele.
  6. Po Mszy Św. zbierane są ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
  7. Pielgrzymka Parlamentarzystów i pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej do Sanktuarium w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę 15 września o godz. 11. Dojazd indywidualny.
  8. Uroczyste odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw naszej archidiecezji będzie miało miejsce 14. IX o godz. 18 w Katedrze.
  9. Ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 21-22 września. Koszt 250 zł od osoby. Zapisy w parafii Ducha Św
  10. Piesza pielgrzymka z krzyżami do Sanktuarium w Św. Wodzie wyruszy 14.09. o godz. 11 spod Katedry.
  11. Jest do nabycia nowy numer pisma diecezjalnego – Drogi Miłosierdzia. Jest w nim wiele ciekawych z życia naszej archidiecezji. Niech pismo diecezjalne stanie się naszą lekturą. Dobrze, abyśmy ją mieli w naszych domach. Zachęcamy serdecznie do nabycia i czytania.

22 Niedziela Zwykła (1.09.2019 r.)

  1. Wspominamy dziś wszystkie ofiary najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddajemy hołd polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki zalecił, aby o godz. 14.00 wybiły dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej jako jeden ze sposobów pamięci o naszych bohaterach.
  2. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. a po Mszy o 11.30 procesja eucharystyczna. Zachęcamy do udziału. Prosimy o włączenie się w niesienie baldachimu, chorągwi, sypanie kwiatów.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek, dzień modlitw o powołania, I piątek nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i w I sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  4. Dziękujemy za posługę w naszej parafii ks. Adamowi i ks. Krzysztofowi. Tę wdzięczność wyrazimy szczególnie podczas Mszy Św o godz. 13. Natomiast witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych duszpasterzy ks. Andrzeja i ks. Tomasza i polecamy ich Waszym modlitwom.
  5. Chcemy powrócić do adoracji Najświętszego Sakramentu we czwartki, bo każdy czwartek jest dniem dziękczynienia za Eucharystię i Kapłaństwo. Dlatego zapraszamy w każdy czwartek na adorację od godz. 17 prowadzoną przez grupy parafialne, a po Mszy na adorację w ciszy do godz. 20, podczas której będzie możliwość skorzystania z s. pokuty. Natomiast we wtorki przed Mszą Św. o godz. 17.45 będzie odprawiane nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  6. Od października Sakrament Chrztu Świętego w naszym kościele będzie udzielany w pierwszą i trzecią niedzielę na Mszy o godz. 10, a w drugą i czwartą niedzielę o godz. 13.
  7. W następną niedzielę 8.09. zapraszamy na godz. 19 do dolnego kościoła na spektakl na podstawie objawień Katarzyny Rivas pt. „Tajemnica adoracji”. Spektakl mówi o tym, jak wielkim skarbem jest adoracja i pokazuje jak z niej skutecznie korzystać.
  8. Zapraszamy mężczyzn (bez względu na wiek ) pragnących służyć Panu Bogu przy ołtarzu do ministranckiej asysty seniorów. Spotkanie organizacyjne w środę po wieczornej Mszy Św.
  9. Spotkanie organizacyjne wszystkich ministrantów również w środę po wieczornej Mszy Św.
  10. Tegoroczna piesza pielgrzymka do Krypna wyruszy 7 września w sobotę spod Katedry o godz. 7. Naszą grupę parafialną poprowadzi ks. Andrzej. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Jest możliwość powrotu autokarem.
  11. Dziś rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa na Msze o godz. 18, a po Mszy na katechezy do dolnego kościoła. Na pierwszym spotkaniu będą prowadzone zapisy na kurs.
  12. Jest do nabycia nowy numer pisma diecezjalnego – Drogi Miłosierdzia. Jest w nim ciekawy wywiad z Ks. Arcybiskupem o prawdzie, wierze i Kościele, komentarze biblijne do niedzielnych Ewangelii, ciekawy artykuł ks. Tomasza Mazurka na temat przypowieści Jezusa. Nasze pismo diecezjalne jest lekturą na cały miesiąc. Dobrze, abyśmy ją mieli w naszych domach. Zachęcamy serdecznie do nabycia.

21 Niedziela Zwykła (25.08.2019 r.)

  1. Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Za wstawiennictwem Maryi będziemy modlić się za cały Kościół i naszą Ojczyznę na Mszy Świętej o godz. 7 i 18.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę Caritas naszej Archidiecezji i wyposażyli tornistry dzieciom z polskich rodzin mieszkających na Białorusi lub złożyli na ten cel ofiary. Prosimy o dostarczenie tornistrów do kancelarii do jutra.
  3. Kończą się wakacje, za tydzień rozpocznie się nowy rok szkolny. Dlatego zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców na Mszę Świętą w następną niedzielę 1 września o godz. 11.30. Prosimy dzieci, aby zabrały ze sobą tornistry i przybory. Podczas Mszy nastąpi poświęcenie tornistrów.
  4. Chcemy powrócić do adoracji Najświętszego Sakramentu we czwartki, bo każdy czwartek jest dniem dziękczynienia za Eucharystię i Kapłaństwo. Dlatego od września zapraszamy w każdy czwartek na adorację od godz. 17 prowadzoną przez grupy parafialne, a po Mszy na adorację w ciszy do godz. 20, podczas której będzie możliwość skorzystania z s. pokuty. Natomiast we wtorki przed Mszą Św. o godz. 17.45 będzie odprawiane nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  5. W następną niedzielę podczas Mszy o godz. 13 chcemy dziękować za posługę w naszej parafii ks. Adamowi Micunowi i ks. Krzysztofowi Rutkowskiemu. Po Mszy zapraszamy na dalsze świętowanie.
  6. Od października Sakrament Chrztu Świętego w naszym kościele będzie udzielany w pierwszą i trzecią niedzielę na Mszy o godz. 10, a w drugą i czwartą niedzielę o godz. 13.
  7. Tegoroczna piesza pielgrzymka do Krypna wyruszy 7 września w sobotę spod Katedry o godz. 7. Naszą grupę parafialną poprowadzi ks. Andrzej. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Jest możliwość powrotu autokarem.
  8. W następną niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. a po Mszy o 11.30 procesja eucharystyczna. Zachęcamy do udziału. Prosimy o włączenie się w niesienie baldachimu, chorągwi, sypanie kwiatów.
  9. Od następnej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa na Msze o godz. 18, a po Mszy na katechezy. Na pierwszym spotkaniu będą prowadzone zapisy na kurs.
  10. Liderów wszystkich grup modlitewnych istniejących w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19 na plebanię.
  11. Msza Św. z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej 1939 r. odprawiona zostanie 1 IX o godz.12.30 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego.
  12. Pragniemy serdecznie wszystkich zaprosić do uczestnictwa w modlitwie narodowej „Polska pod Krzyżem”. Po dokonanej „Wielkiej Pokucie” i „Różańcu do granic” jest to kolejna inicjatywa Polaków zatroskanych o losy Ojczyzny. Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00 we Włocławku
  13. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 21-26 październik 2019 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii św. Faustyny w Białymstoku.
  14. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, które są wyłożone w przedsionku Kościoła.

20 Niedziela Zwykła (18.08.2019 r.)

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Z tej okazji odprawiona będzie Msza Święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku; zapraszamy wiernych naszego miasta oraz poczty sztandarowe instytucji, szkół, stowarzyszeń i zakładów pracy.
   O godz. 20.00 odbędzie się MODLITWA przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Dojście do Pomnika we wspólnej procesji lub dojazd autobusem, który odjedzie o godz. 19.30 z przystanku przy świątyni. Po MODLITWIE autobus miejski przywiezie uczestników modlitwy na osiedle”.
  2. Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach akcji Tornister Pełen Uśmiechów zachęca do udziału w kampanii prowadzonej na rzecz pomocy dzieciom z polskich rodzin mieszkających na Białorusi. Akcja polega na wzięciu plecaka i wyposażeniu go w przybory szkolne. Otrzymaliśmy takie plecaki. Można je wziąć w zakrystii po Mszy Św. i przynieść napełnione do kancelarii do 26.08.
  3. Dziękujemy Ofiarodawcom za złożone ofiary podczas poświęcenia pojazdów przeznaczone na środki transportu na misje. Zebrana suma wyniosła 4250 zł oraz za ofiary na diecezjalne Radio I w wysokości 1168 zł.
  4. Od października Sakrament Chrztu Świętego w naszym kościele będzie udzielany w pierwszą i trzecią niedzielę na Mszy o godz. 10, a w drugą i czwartą niedzielę o godz. 13.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, które są wyłożone w przedsionku Kościoła.

19 Niedziela Zwykła (11.08.2019 r.)

  1. We środę przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane wg niedzielnego porządku. Zbierane ofiary w do puszki będą przeznaczone na archidiecezjalne Radio I.
  2. Dziękujemy wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za posprzątanie w tym tygodniu dolnego Kościoła oraz salek duszpasterskich.
  3. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach 16 – 25 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w dniach od 22 lipca do 6 sierpnia br. w godz. 1600- 1900, w parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków w Białymstoku.
  4. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W przedsionku kościoła możemy nabyć nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli” oraz pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia”. Ofiary prosimy złożyć do skarbonki

18 Niedziela Zwykła (4.08.2019 r.)

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej zachęcamy do osobistej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie będzie dzisiaj procesji eucharystycznej. Natomiast zapraszamy do czynnego udziału w procesji od września w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o godz.11.30. Zapraszamy serdecznie nowe osoby od najmłodszych po starsze do włączenia się w czynny udział podczas procesji: sypania kwiatów, niesienia chorągwi, baldachimu
  2. We wtorek 6 sierpnia przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7 i 18.
  3. W tym tygodniu wypada też wspomnienie Św. Dominika (w czwartek), Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (w piątek), a w sobotę Święto Św. Wawrzyńca.
  4. Informujemy, iż w pierwsze piątki Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7 i 18. Nie będzie natomiast Mszy Św. o godz. 16.30.
  5. Decyzją Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy z dniem 26.08. odchodzą z naszej parafii dwaj wikariusze ks. Adam Micun i ks. Krzysztof Rutkowski. Wyrażamy im wdzięczność za ich posługę w naszej wspólnocie. Chcemy dziękować im podczas Mszy Św. 1 września w niedzielę o godz. 13. Po Mszy zapraszamy na wspólne ognisko. Do naszej parafii zostali skierowani ks. Andrzej Ratkiewicz i ks. Tomasz Kozłowski.
  6. Po spotkaniu z Radą parafialną, podjęliśmy decyzje o najbliższych inwestycjach: Planujemy przygotowanie chodnika dla procesji eucharystycznych, podjazdu dla wózków oraz parkingu dla samochodów.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wsparli Pielgrzymów podążających pieszo na Jasną Górę. Polecane intencje przekazaliśmy Pielgrzymom.
  8. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach 16 – 25 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w dniach od 22 lipca do 6 sierpnia br. w godz. 1600- 1900, w parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków w Białymstoku.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W przedsionku kościoła możemy nabyć nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli” oraz pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia”. Ofiary prosimy złożyć do skarbonki

17 Niedziela Zwykła

  1. Kończy się Tydzień św. Krzysztofa. Dziś poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Św. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  2. Zachęcamy- idąc śladem apelu Polskich Biskupów- do podejmowania sierpniowej abstynencji alkoholowej.
  3. W bieżącym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00.
  4. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach 16 – 25 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w dniach od 22 lipca do 6 sierpnia br. w godz. 1600- 1900, w parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków w Białymstoku.
  5. W następną niedzielę taca na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W przedsionku kościoła możemy nabyć nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli” oraz pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia”. Ofiary prosimy złożyć do skarbonki

16 Niedziela Zwykła

  1. Jutro obchodzimy Święto Św. Marii Magdaleny, a w czwartek 25 lipca Święto Św. Jakuba. W tym dniu czcimy także Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, których ogarniamy naszą modlitwą. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w tym dniu po Mszy wieczornej oraz w następną niedzielę po każdej Mszy Św. Złożone ofiary podczas poświęcenia przeznaczone będą na potrzeby misji.
  2. Stowarzyszenie Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci działające w naszej wspólnocie parafialnej zaprasza nowe osoby do włączenia się w to dzieło. Zapisy są przyjmowane w każdą środę o godz. 17.00 lub po Mszy o 18 w przedsionku Kościoła. Chętni otrzymują przy zapisach dyplomiki i składają drobną ofiarę na rzecz Siedziby Stowarzyszenia Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci w Górce Klasztornej.
  3. Przypominamy, że od 22 lipca rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Zapisy będą przyjmowane przy Katedrze w „Piwnicy akademickiej” w godz. 17 -19. Ci, którzy chcieliby duchowo wesprzeć pielgrzymów mogą zapisać się do tzw. „”Złotej Grupy, powierzając także intencje, w których będą modlili się pielgrzymi. Do Złotej Grupy można zapisywać się w kancelarii.
  4. W przedsionku Kościoła jest umieszczony plakat z informacją dla osób starszych, które mogą korzystać z bezpłatnej pomocy fachowca przy drobnych naprawach domowych.
  5. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach 16 – 25 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w dniach od 22 lipca do 6 sierpnia br. w godz. 1600- 1900, w parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków w Białymstoku.
  6. Zachęcamy na bezpłatne badanie słuchu ul. Żeromskiego 1B lokal U6
  7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W przedsionku kościoła możemy nabyć nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli” oraz pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia”. Ofiary prosimy złożyć do skarbonki

15 Niedziela Zwykła

  1. We wtorek 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Za przyczyną Matki Najświętszej polecajmy Bogu naszą wspólnotę parafialną.
  2. W sobotę, 20 lipca 2019 roku, o godz. 14.00 na dziedzińcu przed Pałacem Branickich w Białymstoku odbędzie się Piknik Rodzinny pod patronatem honorowym Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Piknik będzie też okazją do za manifestowania przywiązania do wartości rodzinnych. Organizatorem pikniku jest Marszałek Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do uczestnictwa. Wstęp wolny.
  3. Stowarzyszenie Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci działające w naszej wspólnocie parafialnej zaprasza nowe osoby do włączenia się w to dzieło. Zapisy są przyjmowane w każdą środę o godz. 17.00 lub po Mszy o 18 w przedsionku Kościoła. Chętni otrzymują przy zapisach dyplomiki i składają drobną ofiarę na rzecz Siedziby Stowarzyszenia Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci w Górce Klasztornej.
  4. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza 20 lipca na autokarową pielgrzymkę kobiet do Sanktuarium Maryjnego w Rajgrodzie. Zapisy w parafii Św. Faustyny w Białymstoku
  5. Ofiary zebrane na tacę w ubiegłym tygodniu na potrzeby naszej archidiecezji wyniosły 5609 zł, 10, Euro, 10 dolarów kanadyjskich. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
  6. Dziękujemy również za ofiary złożone na dar ołtarza na Radio Maryja. Ofiary były zbierane w ubiegłą niedzielę do puszek i wyniosły 1198 zł.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W przedsionku kościoła możemy nabyć nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli” oraz pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia”. Ofiary prosimy złożyć do skarbonki

14 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca. Zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej oraz do udziału w procesji eucharystycznej po Mszy Świętej o godz. 11.30.
  2. We czwartek obchodzimy Święto Św. Benedykta, Patrona Europy. Prośmy w swoich modlitwach o naszym kontynencie, aby zachował swoją chrześcijańską tożsamość.
  3. W okresie wakacyjnym nie będzie w niedziele Mszy Św. o godz.13.
  4. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza 20 lipca na autokarową pielgrzymkę kobiet do Sanktuarium Maryjnego w Rajgrodzie. Zapisy w parafii Św. Faustyny w Białymstoku
  5. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2019 r.
   Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 17.00-19.00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze.
  6. W ubiegłą niedzielę Siostra Barbara prosiła nas o pomoc duchową i materialną na dzieło misyjne w Czadzie. Siostra zebrała 12,747 zł + 20 dolarów. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na ten cel.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W przedsionku kościoła możemy nabyć nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli” oraz pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia”. Ofiary prosimy złożyć do skarbonki

XII Niedziela Zwykła (23.06.2019 r.)

  1. Dzisiaj ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  2. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek dla Siostry Barbary Kruszewskiej- Misjonarki z Czadu – naszej parafianki.
  3. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św, Nieszpory Eucharystyczne i procesje każdego dnia o 18.00.
  4. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela / 24.06/.
  5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa /28.06/. Nie ma postu. W naszej parafii doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o 7.00 i 18.00 – wystawienie Najśw. Sakramentu do adoracji przez cały dzień
  6. Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła /29.06/. Taca na Świętopietrze.
  7. We czwartek /27.06/ zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół.
  8. Dzisiaj Dzień Ojca, modlimy się w intencji wszystkich ojców.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 wprowadzenie nowego Proboszcza- Ks. Dariusza Sokołowskiego.
  10. 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2019 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,KU ŚWIĘTOŚCI W MIŁOSIERDZIU PANA – Śladami Świadków Miłosierdzia”
   Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:
   – Białystok – od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 17.00-19.00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.
   – Sokółka – par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca b.r., po wieczornej Mszy Św. (stara plebania)
  11. Czasopisma katolickie można nabyć w przedsionku kościoła. Ofiary składamy do skarbonki.

Uroczystość Najświętszej Trójcy (16.06.2019 r.)

  1. We środę o 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy społeczności naszych szkół na wspólną modlitwę dziękczynną.
  2. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy o 10.00 w procesji Eucharystycznej przejdziemy ulicami Abpa Kisiela, Zachodnią, Wspólną i Pułaskiego do parafii św. Karola Boromeusza. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wystawienia na trasie- tradycyjnie przy ul. Wspólnej i Pułaskiego.Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Prosimy o ubranie się w biały, skromny strój. Próba sypania we wtorek o godz. 17.00 przed kościołem.
   W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św, Nieszpory Eucharystyczne i procesje każdego dnia o 18.00.
  3. W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zapisy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania; zapisując się na listę. Dalsze i szczegółowe informacje u ks. Adama.
  4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Afryki, do Ruandy, do Sanktuarium Matki Słowa w dn.27.02.-09.03.2020r. Szczegółowe informacje oraz plan pielgrzymki znajdują się na internetowej stronie naszej parafii oraz u ks. Adama. Zapisy do końca czerwca.
  5. 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2019 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,KU ŚWIĘTOŚCI W MIŁOSIERDZIU PANA – Śladami Świadków Miłosierdzia”
   Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:
   – Białystok – od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 17.00-19.00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.
   – Sokółka – par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca b.r., po wieczornej Mszy Św. (stara plebania)
  6. Czasopisma katolickie można nabyć w przedsionku kościoła. Ofiary składamy do skarbonki.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (09.06.2019 r.)

  1. W poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła odpust w naszej parafii. Msze św. o 7.00, 8.30. 16.30 i 18.00.
  2. 09.06.19 zapraszamy wszystkich parafian do udziału w odpustowym festynie rodzinnym na placu przy kościele. W programie liczne gry i zabawy, tańce, konkursy, bezpłatne zjeżdżalnie dla dzieci. Festyn rozpocznie się od g.15, a zakończy się o g.20 ogniskiem.
  3. W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zapisy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania; zapisując się na listę. Dalsze i szczegółowe informacje u ks. Adama.
  4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Afryki, do Ruandy, do Sanktuarium Matki Słowa w dn.27.02.-09.03.2020r. Szczegółowe informacje oraz plan pielgrzymki znajdują się na internetowej stronie naszej parafii oraz u ks. Adama. Zapisy do końca czerwca.
  5. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zachęca wszystkich absolwentów Politechniki Białostockiej do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów Politechniki Białostockiej w sobotę 22 czerwca 2019 r. z okazji 70 rocznicy powstania tej największej uczelni technicznej naszego regionu. Organizatorzy proszą o rejestrację uczestnictwa poprzez stronę internetową: absolwentalia.pb.edu.pl.
  6. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tego dnia zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
  7. Czasopisma katolickie można nabyć w przedsionku kościoła. Ofiary składamy do skarbonki.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (2.06.2019 r.)

  1. Ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w naszej parafii będą zbierane w innym terminie o czym powiadomimy.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, poprzedzonym rozważaniami jezuity Grzegorza Kramera, po zakończeniu Mszy św. o g. 18.
  3. 15-16 czerwca organizowana jest III Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy organizowane są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.
  4. W następną niedzielę 9.06. zapraszamy wszystkich parafian do udziału w odpustowym festynie rodzinnym na placu przy kościele. W programie liczne gry i zabawy, tańce, konkursy, bezpłatne zjeżdżalnie dla dzieci. Festyn odpustowy rozpocznie się od g.15, a zakończy się o g.20 ogniskiem.
  5. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Afryki, do Ruandy, do Sanktuarium Matki Słowa w dn.27.02.-09.03.2020r. Szczegółowe informacje oraz plan pielgrzymki znajdują się na internetowej stronie naszej parafii oraz u ks. Adama. Zapisy do końca czerwca.
  6. Ks. Adam zaprasza wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne grupy modlitewne, a także liderów zespołów śpiewających na krótkie spotkanie w najbliższy poniedziałek o g.19 w dolnym kościele.
  7. Czasopisma katolickie można nabyć w przedsionku kościoła. Ofiary składamy do skarbonki.
  8. Ks. Adam zaprasza wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne grupy modlitewne, a także liderów zespołów śpiewających na krótkie spotkanie w najbliższy poniedziałek o g.19 w dolnym kościele.
  9. W tygodniu I-czwartek miesiąca (modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne) oraz I-piątek (odwiedziny chorych od godz.9.00)
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego ,która kończy okres wielkanocny. W Wigilię Zielonych Świąt Ks. Abp zaprasza na czuwanie modlitewne do Katedry Białostockiej (8 czerwca): początek o godz.19.00 Mszą św., a od 20.30-22.30 modlitwa na placu przy Katedrze.
  11. Zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych Caritas odbędzie się w przyszłą niedzielę.Zbiórka ta jest jedną z akcji charytatywnych tzw. Kilometry Dobra.
  12. Ogólnopolska pielgrzymka autokarowa Radia Maryja jest organizowana do Częstochowy w dn. 13-14 lipca.

Niedziela 

 1. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawa).Kulminacja obchodu Zmartwychwstania w następną niedzielę (Przewodnią) – Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia główne uroczystości w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Białostoczek. Tradycyjnie odbędzie się piesza pielgrzymka do sanktuarium z parafii białostockich. Nasza parafia wchodzi w skład pielgrzymki, która wyrusza o 13.00 sprzed kościoła św. Stanisława. Można dołączyć do pielgrzymki na ulicy Żeromskiego, Składowej lub Depowej.
 2. W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 3. Także w Niedzielę Miłosierdzia kończy się akcja Caritas -Jałmużna Wielkopostna.
 4. W poniedziałek wielkanocny porządek niedzielny. Tego dnia taca na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
 5. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o 6.00. Nie będzie Mszy o 8.30. Pozostałe Msze w stylu niedzielnym. W poniedziałek wielkanocny porządek niedzielny. Tego dnia taca na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku.
 6. Czasopisma z wydawnictw katolickich – w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.

Niedziela Palmowa (14.04.2019)

 1. W wielki poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 7.00 i 18.00. Spowiadać będziemy wieczorem przed Mszą św. od 17.30 i w jej trakcie.
 2. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy porannej o 7.00. Można się wybrać na Mszę Krzyżma do Bazyliki Archikatedralnej na godz. 9.00. Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00.
  Spowiedź od 17.30 do Nabożeństwa o 18.00.
 3. W wielki Piątek nie sprawuje się Mszy świętej . Adoracja w ołtarzu wystawienia („Ciemnicy”) od 9.00 przez cały dzień. Nabożeństwo Męki Pańskiej o 18.00. Tego dnia obowiązuje post.
 4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów od 9.00 – co pół godziny – do 15.00. Spowiadamy od 9.00 do 13.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19.00. Zaleca się abstynencję od pokarmów mięsnych.
 5. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o 6.00. Nie będzie Mszy o 8.30. Pozostałe Msze w stylu niedzielnym. W poniedziałek wielkanocny porządek niedzielny. Tego dnia taca na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
 6. We środę o 17.30 spotkanie dzieci biorących udział w procesji eucharystycznej. Prosimy o przygotowanie procesji także przez dorosłych.
 7. Czasopisma z wydawnictw katolickich – w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.

IV  Niedziela Postu Wielkiego (31.03.2019)

 1. W tym tygodniu zapraszamy na rekolekcje parafialne:
  1. Szkolne dla dzieci i młodzieży – wtorek, środa i czwartek – 8.30 (kl. IV-VIII i Gimn.),10.00 – ( kl. 0 – III), 11.45 – ponadgimnazjalne.
  2. Dorośli – piątek – msze św. o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00, w sobotę – o 7.00, 8.30 i 18.00, w niedzielę według stałego porządku.
   W sobotę 6 kwietnia podczas Mszy św o 16.00 Ks. Bp Jerzy Kasabutski z Mińska udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 2. Próba liturgii sakramentu bierzmowania odbędzie się 1 kwietnia w poniedziałek o godzinie 18.50 w górnym kościele. Obecność młodzieży klas VIII i III Gimnazjum obowiązkowa.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 9.30.
 4. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 7 kwietnia, po Mszy o godz. 11.30, do dolnego kościoła.
 5. Dziś o 15.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji przy ul. Kościelnej 1A spotkanie z profesorem KUL Mirosławem Piotrowskim, europosłem, prezesem Ruchu Prawdziwa Europa. Szczegóły na plakacie.
 6. W najbliższą środę rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję ewangelizacyjnego Kursu Alfa. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele o g.19. Zapraszamy serdecznie.
 7. 5 kwietnia w piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa ulicami: Abpa Kisiela, Zachodnią, Zielną, Pułaskiego, Żeromskiego, Zachodnią i Dzielną.
 8. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza  na AKADEMICKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach:
  1. I termin 31 marca–1–2 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w Bazylice św. Rocha w Białymstoku.
  2. II termin: 7-8-9 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.
 9. Czasopisma z wydawnictw katolickich – w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.

III  Niedziela Postu Wielkiego (24.03.2019)

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  1. Droga Krzyżowa w piątki ( 16.30 – dzieci, 17.15 – dorośli, 19.00 Akademicka),
  2. Gorzkie Żale – środy, soboty po Mszy o 18.00, w niedziele po 8.30.
 2. Caritas Archidiecezji Białostockiej, wzorem lat ubiegłych zachęca do odkładania w specjalnych skarbonkach Jałmużny Wielkopostnej – składając ofiary przez cały Post – dzieci z rodzicami mogą wesprzeć najbardziej potrzebujących. Skarbonki z ofiarami przynosimy do kościoła po zakończeniu Wielkiego Postu.
 3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msze święte o 7.00 i 18.00.
 4. Próba liturgii sakramentu bierzmowania odbędzie się 1 kwietnia w poniedziałek o godzinie 18.50 w górnym kościele. Obecność młodzieży klas VIII i III Gimnazjum obowiązkowa.
 5. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej oraz Prawników. Odbędą się w dniach 31 marca –1 – 2 kwietnia br. (niedziela – poniedziałek – wtorek). Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku.
 6. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza  na AKADEMICKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach:
  1. I termin 31 marca–1–2 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w Bazylice św. Rocha w Białymstoku.
  2. II termin: 7-8-9 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.
 7. Premiera filmu Michała Kondrata  pt. „Miłość i Miłosierdzie”,o siostrze Faustynie Kowalskiej, odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii  Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich – w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.
 1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  1. Droga Krzyżowa w piątki ( 16.30 – dzieci, 17.15 – dorośli, 19.00 Akademicka),
  2. Gorzkie Żale – środy, soboty po Mszy o 18.00, w niedziele po 8.30.
 2. Caritas Archidiecezji Białostockiej, wzorem lat ubiegłych zachęca do odkładania w specjalnych skarbonkach Jałmużny Wielkopostnej – składając ofiary przez cały Post – dzieci z rodzicami mogą wesprzeć najbardziej potrzebujących. Skarbonki z ofiarami przynosimy do kościoła po zakończeniu Wielkiego Postu.
 3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msze święte o 7.00 i 18.00.
 4. Próba liturgii sakramentu bierzmowania odbędzie się 1 kwietnia w poniedziałek o godzinie 18.50 w górnym kościele. Obecność młodzieży klas VIII i III Gimnazjum obowiązkowa.
 5. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej oraz Prawników. Odbędą się w dniach 31 marca –1 – 2 kwietnia br. (niedziela – poniedziałek – wtorek). Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku.
 6. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza  na AKADEMICKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach:
  1. I termin 31 marca–1–2 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w Bazylice św. Rocha w Białymstoku.
  2. II termin: 7-8-9 kwietnia (niedziela – poniedziałek – wtorek),  codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.
 7. Premiera filmu Michała Kondrata  pt. „Miłość i Miłosierdzie”,o siostrze Faustynie Kowalskiej, odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii  Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich – w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.

I  Niedziela Postu Wielkiego (10.03.2019)

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa w piątki ( 16.30 – dzieci, 17.15 – dorośli, 19.00 – Akademicka),
  – Gorzkie Żale – środy, soboty po Mszy o 18.00, w niedziele po 8.30.
 2. Caritas Archidiecezji Białostockiej, wzorem lat ubiegłych zachęca do odkładania w specjalnych skarbonkach Jałmużny Wielkopostnej – składając ofiary przez cały Post – dzieci z rodzicami mogą wesprzeć najbardziej potrzebujących. Skarbonki z ofiarami przynosimy do kościoła po zakończeniu Wielkiego Postu.
 3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza Pracowników związanych ze Służbą Zdrowia na doroczne rekolekcje wielkopostne do Domu Księży Werbistów w Kleosinie. Rekolekcje rozpoczną się Mszą św. w piątek 15 marca o godz. 18.00, a zakończą się w niedzielę 17 marca o 12.00. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
 4. Trwa Nieustanny Różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie: „ Dołącz do nas-odmawiaj różaniec w tej intencji 1 godzinę w miesiącu”; Wybierz dogodny dzień, godzinę i skontaktuj się z organizatorami tej akcji ( informacja na plakacie).
 5. „ Cieszymy się, że niektóre osoby potwierdziły akces wstąpienia do Kół Różańcowych. W dalszym ciągu zachęcamy innych do wstępowania do wielkiej rodziny różańcowej i tworzenia nowych Kół Różańcowych w naszej parafii”. Chętni kontaktują się z Ks. Jerzym.
 6. 13 marca – 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Modlimy się za Ojca Świętego.
 7. Młodzież z klas VIII zapraszamy na spotkanie przed Bierzmowaniem
  w niedzielę, za tydzień, po Mszy św. o godz. 10.00, do dolnego kościoła.
 8. W następną niedzielę ofiary do puszek na misje – Ad Gentes.
 9. Czasopisma z wydawnictw katolickich – w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.

VIII  Niedziela Zwykła (03.03.2019)

 1.  Jutro Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.
 2. 6 marca rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post. Obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00.
 3. W Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  Droga Krzyżowa w piątki ( 16.30 – dzieci, 17.15 – dorośli, 19.00 – Akademicka),
  Gorzkie Żale – środy, soboty po Mszy o 18.00, w niedziele po 8.30
 4. Dziś rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 5. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.
 6. W piątek Międzynarodowy Dzień Kobiet. Modlimy się w intencji niewiast.
 7. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski  piątek I tygodnia Wielkiego Postu, 8 marca 2019, będzie Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. W związku z tym, Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zalecił, aby w każdej parafii Archidiecezji Białostockiej została odprawiona Droga Krzyżowa w tej intencji.
 8. Rodziców dzieci mających przyjąć I Komunię Świętą w tym roku zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę, 10 marca, po Mszy o godz. 11.30, do dolnego kościoła.
 9. Czasopisma z wydawnictw katolickich – w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.

VII  Niedziela Zwykła (24.02.2019)

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00, w piątek także o 16.30. Odwiedziny chorych w piątek od 9.00.
 2. We wtorek przypada Dzień Imienin Ks. Mirosława. Polecamy w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
 3. 1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
 4. W następną niedzielę taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej
 5. W zakrystii można składać PITY do rozliczeń z przekazaniem 1% na cele religijne np. Hospicjum, Radio Maryja i inne.
 6. Ojcowie Jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zapraszają na rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym pod hasłem „Trwaj we Mnie”. Rekolekcje potrwają od 10 marca do 6 kwietnia br. Spotkania wspólne będą się odbywały w niedzielę o godz. 14.30 w Oratorium św. Jerzego przy kościele św. Wojciecha w Białymstoku, ul. Warszawska 46a.
 7. MSZA ŚWIĘTA KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br.  (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku.
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich – w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.

VI  Niedziela Zwykła (17.02.2019)

 1. Młodzież z III klas Gimnazjum, przygotowującą się do Bierzmowania, wraz z rodzicami, zapraszamy na spotkanie w niedzielę 24 lutego- po Mszy św. o godz. 10.00 – do dolnego kościoła.
 2. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 23 lutego 2019 roku, o godz. 10.00. Planowane zakończenie spotkania o godz. 13.30.
 3. W zakrystii można składać PITY do rozliczeń z przekazaniem 1% na cele religijne np. Hospicjum, Radio Maryja i inne.
 4. Przedszkole Familijne to wyjątkowy projekt rodzinny wyróżniający się wychowaniem do wartości chrześcijańskich. Rekrutacja w przedszkolu familijnym trwa cały rok. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc w różnych grupach wiekowych od 2,5 do 6 lat. Dzień otwarty odbędzie się 23 lutego (sobota)2019r. o g.10 w wałach kościoła św. Rocha. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.
 5. Czasopisma z wydawnictw katolickich- w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma do skarbony.

IV  Niedziela Zwykła (03.02.2019)

 1. Wspomnienie św. Agaty Dziewicy i Męczennicy /05.02/. Obrzęd błogosławieństwa chleba i wody.
 2. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.
 3. W następną niedzielę taca na potrzeby AWSD w Białymstoku.
 4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy w następną niedzielę na spotkanie po zakończeniu Mszy św. o godz.11.30. Spotkanie w dolnym kościele.
 5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gruzji i Armenii w dn. 6-17.10.2019r.  Zapisy do końca lutego. Szczegółowe informacje u ks. Adama. Plan pielgrzymki dostępny jest na internetowej stronie naszej parafii.
 6. Chór parafialny występuje w  każdą III niedziela miesiąca podczas Mszy. św. o godz. 13.00.  Zapraszamy mężczyzn do chóru.
 7. W zakrystii można składać PITY do rozliczeń z przekazaniem 1% na cele religijne np. Hospicjum, Radio Maryja i inne.

III  Niedziela Zwykła (27.01.2019)

 1. W dniu dzisiejszym w naszym kościele o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z Warszawy
 2. Wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy /29.01/
 3. Święto Ofiarowania Pańskiego w sobotę  / 02.02 / Msze Św. o 7.00 ; 8.30 ; 10.00 ;   16.30 ; 18.00.   Poświęcenie gromnic. Pożegnanie żłóbka. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 8.30. Taca na zakony klauzurowe.
 4. Obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo św. Błażeja / 03.02/
 5. Nabożeństwo do NSPJ w pierwszy piątek miesiąca. Msze św. 7.00 ; 16.30 ; 18.00
 6. Nabożeństwo ku czci NSNMP w pierwszą sobotę miesiąca.
 7. Chór parafialny występuje w  każdą III niedziela miesiąca podczas Mszy. św. o godz. 13.00.  Zapraszamy męszczyzn do chóru.
 8. Przy wyjsciu z kościoła sa do nabycia gromnice – zachęcamy do kupowania w swojej parafii.
 9. W zakrystii można składać PITY do rozliczeń z przekazaniem 1% na cele religijne np. Hospicjum, Radio Maryja i inne.

II  Niedziela Zwykła (20.01.2019)

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Zapraszamy dzisiaj na Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola 49 (godz.11.30)
 2. W piątek (18 stycznia) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. 19 stycznia przypada Dzień Imienin J.E.Ks.Bpa Henryka Ciereszki. Polecajmy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
 4. Za dwa tygodnie 27 stycznia w naszym kościele odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z Warszawy.
 5. Młodzież z klas ósmych, zapraszamy na spotkanie przygotowujące do Bierzmowania w niedzielę, 20 stycznia, po Mszy św. o godz. 10.00, do dolnego kościoła.
 6. Za tydzień rozpocznie się Kurs Przedmałżeński w naszej parafii ( godz. 18.00).
 7. *KOLĘDA* w tym tygodniu:
Poniedziałek od g. 16 14.01.2019 r. Bema 62, Bema 62 A, B, Bema 64, A, B, Bema 94 A, Kopernika 19, 19A
Wtorek 15.01.2019r. Wiejska: 55,57,65,67,71; Pogodna:1,3,7
Środa 16.01.2019r. Pogodna:9, 11,11B, 11E, 11G, Pogodna 21 i 23
Czwartek 17.01.2019r. Pogodna:25, 27, 27A,B,C,D; Pogodna 29, 29A,B,C, D; Pogodna 37A
Piątek 18.01.2019r. Wiejska: 60, 62, 68, 68A, 70, 72, 74, 74A, 76, 78
Sobota

(od godz. 9)

19.01.2019r. domy prywatne: Gołębia, Kredytowa, Kręta, Równa, Strzelecka, Ułańska, Zielna

 

 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gruzji i Armenii w dn.6-17.10.2019r. Plan pielgrzymki na stronie parafialnej: www.matkakosciola.pl. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Adama.
 2. Zachęcamy do udziału w ewangelizacyjnym kursie Alfa, który jest prowadzony w naszej parafii przez społeczność akademicką. Najbliższe spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 16.12.o g.19 w dolnym Kościele. Celem tych spotkań jest umocnienie wiary oraz lepsze poznanie samego siebie.

Objawienie Pańskie

 1. W następną niedzielę święto chrztu Pana Jezusa-zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Tego dnia podczas Mszy św. o 11.30 jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola nr. 48.
 2. Fundacja Spe Salvi zaprasza na Festiwal Kolęd Kolęda z Gwiazdą 2019, który odbędzie się w sobotę, 12 stycznia 2019 roku w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku.
  O g. 13.00 – XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek o g. 19.00 – koncert kolęd w wykonaniu zaproszonej gwiazdy – Gabrieli Gąsior z zespołem Holy Noiz, która przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM w Krakowie w 2016 roku. Wstęp wolny.
 3. Msze św. w styczniu przyjęte na godz. 18.00 będą z racji kolędy odprawione o godz. 7.00
 4. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła.
  Ofiary do skarbony obok.

Kolęda w tygodniu :

Poniedziałek 07.01.2019 r. Kopernika 5A, Kopernika 7, Bema 87
Wtorek 08.01.2019r. Bema 89 A, B, C,
Środa 09.01.2019r. Bema 91, Bema 93, Bema 95,
Czwartek 10.01.2019r. Bema 97, Bema 99, Bema 101
Piątek 11.01.2019r. Bema 100A, Bema 100B, Bema 100C, Bema100D, Bema 100E
Sobota

(od godz. 9)

12.01.2019r. domy prywatne: Wiejska, Lisia, Prosta, Przekątna, Pogodna, Pogodna 35, Dzielna, Kawaleryjska, Kawaleryjska 3, Wiosenna, Tęczowa, Zdrojowa, Świerkowa 24, Wiejska 81Pułaskiego, Pułaskiego 26

 

 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gruzji i Armenii w dn.6-17.10.2019r. Plan pielgrzymki na stronie parafialnej: www.matkakosciola.pl. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Adama.

Niedziela Świętej Rodziny  30.12.2018r.

 1. Nabożeństwo dziękczynne za łaski mijającego roku w poniedziałek o godz. 18.00
 2. Dnia 1 stycznia w Oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Modlimy się też o pokój. Msze Św. w porządku niedzielnym.
 3. Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli / 06.01./. Poświęcenie kredy. Taca na misje. Metropolita Białostocki Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza dzieci ludzi młodych , rodziny na Białostocki Orszak Trzech Króli początek o godz. 11.45 na Dziedzińcu Pałacu Branickich.
 4. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.
 5. Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca ze swymi nabożeństwami. Chorych odwiedzamy od godz. 9.00.
 6. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii Św. zapraszamy na spotkanie 06 stycznia po Mszy św. o godz.11.30 w dolnym kościele.
 7. Msze św. w styczniu przyjęte na godz. 18.00 będą z racji kolędy odprawione o godz. 7.00
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła.
  Ofiary do skarbony obok.

Kolęda w tygodniu :

Środa 02.01.2019 –          Pogodna 2 ; 2a;  4c ;  Pogodna 10 Wiejska 4a

Czwartek 03.01. 2019 –   Wiejska 4b ;  Wiejska 6 ;  Wiejska 8

Sobota 05.01.2019 –      domy pryw. Bema, Kopernika ,Bydgoska, Pińska,

/Od godz. 13.00/             Celownicza, Celownicza 37,Kanonierska,Depowa, Gnieżnieńska, Kopernika 3 ; 3a

 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gruzji i Armenii w dn.6-17.10.2019r. Plan pielgrzymki na stronie parafialnej: www.matkakosciola.pl. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Adama.

IV Niedziela Adwentu  23.12.2018

 1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia – Msze św. o 7.00 i 15.00 z opłatkiem. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej.
 2. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego pierwsza Msza św. Pasterska o północy, następne o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
 3. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru, który odbędzie się pół godziny przed pasterką.
 4. W drugim Dniu Świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia taca na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
 5. Fundacja Spe Salvi zaprasza do wzięcia udziału w XIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Kolęda z Gwiazdą, który odbędzie się 12 stycznia 2019 r w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Archidiecezji.
 6. Organizowany jest wyjazd na Polski Sylwester we Lwowie połączony ze zwiedzaniem Zamościa, Żółkwi i Lwowa. Zapisy w parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie.
 7. Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia przy wyjściu z kościoła – pod chórem ( duże-15 zł, małe -10zł) -ofiary na Caritas.. W opłatki wigilijne można się zaopatrzyć w zakrystii i kancelarii parafialnej – ofiary na potrzeby parafii.
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła.
  Ofiary do skarbony obok.

II Niedziela Adwentu  9.12.2018

 1. Zapraszamy dzieci na Msze św. roratnie we wtorki i w piątki o g.18. Roraty dla dorosłych w środę i sobotę o godz. 18.00
 2. W tym tygodniu rekolekcje adwentowe w naszej parafii. W piątek i sobotę Msze św. o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00, w niedzielę według zwykłego porządku.
 3. W następną niedzielę błogosławienie matek oczekujących potomstwa.
 4. Dzisiaj ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 5. Młodzież z klas ósmych zapraszamy na spotkanie przed Bierzmowaniem w następną niedzielę, 16 grudnia, po Mszy św. o godz. 10.00, do dolnego kościoła.
 6. W następną niedzielę, po Mszach św., Ruch Światło-Życie proponuje nabycie własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych za dowolną ofiarę. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie oazowych wyjazdów rekolekcyjnych dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 7. Zapraszamy serdecznie do udziału w parafialnej pielgrzymce do Gruzji i Armenii w dn. 6-17.10.2019 r. Szczegółowe informacje oraz plan pielgrzymki dostępne są u ks. Adama oraz na stronie internetowej www.matkakosciola.pl
 8. AKADEMICKE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 16 – 17 – 18 grudnia (niedziela – poniedziałek – wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Poprowadzi je
  ks. Tomasz Mazurek, doktorant na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.
 9. SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 19 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.
 10. Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia w zakrystii. W opłatki wigilijne można się zaopatrzyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 11. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła.
  Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne
I Niedziela Adwentu  2.12.2018

 1. Zapraszamy dzieci na Msze św. roratnie we wtorki i w piątki o g.18. Roraty dla dorosłych w środę i sobotę o godz. 18.00
 2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Chorych będziemy odwiedzać od g. 9.00
 3. W przyszłą sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00 ; 8.30 ; 16.30 ; 18.00.
 4. W dniach 9-11 grudnia o godz.19.30 w starym kościele Farnym rekolekcje dla parlamentarzystów, pracowników administracji państwowej i prawników .
 5. Najbliższe spotkanie rodziców przed pierwszą Komunią św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 grudnia, po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.30,
  w dolnym kościele.
 6. Zapraszamy serdecznie do udziału w parafialnej pielgrzymce do Gruzji i Armenii w dn. 6-17.10.2019 r. Szczegółowe informacje oraz plan pielgrzymki dostępne są u ks. Adama oraz na stronie internetowej www.matkakosciola.pl
 7. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła.
  Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 25.11.2018

 1. Działająca przy naszej parafii akademicka schola „Nazaret” zaprasza serdecznie dzisiaj na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie (w niedzielę 25.11) o g.18. Kazanie podczas Mszy św. wygłosi oraz modlitwę poprowadzi ks. Adam Anuszkiewicz, diecezjalny egzorcysta oraz autor piosenki: „Miłość do Kościoła”, internetowego hitu.
 2. Święto św. Andrzeja, Apostoła /30.11/
 3. Początek Adwentu od następnej niedzieli / 02.12/
 4. Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. Najbliższe spotkanie rodziców przed pierwszą Komunią św. odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę, 9 grudnia, po Mszy św. o godz. 11.30, w dolnym kościele.
 6. Działająca w Białymstoku przy ul. Krakowskiej 1 „jadłodzielnia” informuje że mieszkańcy Białegostoku mogą przynosić nadwyżki żywieniowe. Żywność powinna być w oryginalnych opakowaniach i nie przekraczać terminu ważności.
 7. W sobotę autokarowa pielgrzymka do Torunia na rocznicę RM – zapisy u Pani Ireny Niemotko. Dobrowolne ofiary do puszek na dar ołtarza
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 18.11.2018

 1. Działająca przy naszej parafii akademicka schola „Nazaret” zaprasza serdecznie na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie w najbliższą niedzielę 25.11 o g.18. Kazanie podczas Mszy św. wygłosi oraz modlitwę poprowadzi ks. Adam Anuszkiewicz, diecezjalny egzorcysta oraz autor piosenki: „Miłość do Kościoła”, internetowego hitu.
 2. Wspomnienie św. Cecylii, /22.11/ patronki chórów kościelnych. Polecajmy w tym dniu nasz Parafialny chór , dyrygenta, chórzystów ,Panią Ewę, wszystkie schole śpiewające
 3. W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa , Króla Wszechświata.
 4. Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed Bierzmowaniem w następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, do dolnego kościoła.
 5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „ Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dobroczynności. Akcja zorganizowana jest na rzecz ubogich naszego miasta. W zakrystii można odebrać specjalne torby, które należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do parafii do 28.11
 6. Działająca w Białymstoku przy ul. Krakowskiej 1 „jadłodzielnia”  informuje że mieszkańcy Białegostoku mogą przynosić nadwyżki żywieniowe. Żywność powinna   być w oryginalnych opakowaniach i nie przekraczać terminu ważności.
 7. Dnia 01.grudnia organizowana jest jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Torunia na kolejną rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy u Pani Ireny Niemotko.
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 11.11.2018

 1. 16 listopada w piątek Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Msze św. o 7.00 i 18.00. Tego dnia nie ma postu.
 2. Spotkanie formacyjne zelatorów oraz członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, 16 listopada br. o godz. 16.00 w sali przy katedrze.  Po spotkaniu, o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.
 3. Młodzież z klas ósmych zapraszamy na spotkanie przed Bierzmowaniem w następną niedzielę, 18 listopada, po Mszy św. o godz. 10.00, do dolnego kościoła.
 4. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 04.11.2018

 1. W środę 07.11. rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasza parafia jest zaproszona na rozpoczęcie Nowenny.
 2. Różaniec z „wypominkami” w wyznaczone dni o godz. 17.15 i Msza św. z „wypominek” o godz.18.00
 3. W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła. Jest to Dzień imienin naszego Ks. Proboszcza. W naszych modlitwach pamiętajmy o Solenizancie , prośmy aby Matka Boża , Matka Kościoła i Matka Kapłanów miała w opiece Ks. Proboszcza.
 4. W sobotę w ramach Nowenny Opieki MB. Ostrobramskiej „ Dzień u Mamy” zapraszamy młodzież. Spotkanie już od godz. 16.00 w zespole szkół katolickich przy ul. Kościelnej. Również w sobotę (10.11), w naszej parafii odbędzie się dzień skupienia mężczyzn, od g.9 w dolnym kościele. Modlitewne spotkanie poprowadzi znany rekolekcjonista Edward Konkol. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii.
 5. W następną niedzielę 11.11 Święto Niepodległości . Modlimy się w intencji Ojczyzny. Tego dnia odbędzie się również spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w dolnym kościele po zakończeniu Mszy św.o g.11:30.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie klas VII przed bierzmowaniem w dolnym kościele.
 7. Ofiary do puszek w następną niedzielę będą zbierane na Kościół prześladowany.
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 28.10.2018

  1. Dziś dzień imienin J.E. Abpa Tadeusza Wojdy. W modlitwach polecamy Bogu Najdostojniejszego Solenizanta.
  2. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  3. We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.Ofiary na tacę w Dzień Zaduszny przeznaczone będą na Msze składkowe za zmarłych odprawiane przy okazji wypominków. 1 i 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza lub kościoła. Tego dnia – I- piątkowe odwiedziny chorych od godziny 9.30.
  4. Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej
   zostanie odprawiona w sobotę, 3 listopada br., o godz. 18.00 w Katedrze
   białostockiej.
  5. W następną niedzielę ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku.
  6. Siostra Wiktoria Puchała – Przełożona Sióstr Służebniczek NMP w Białymstoku. Dziękuje Parafianom za ofiarność na rzecz budowy przedszkola w Kombou – zebrano 14 tys. zł.
  7. Ze względu na awarię systemu, elektroniczne głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego należy powtórzyć.Jutro wszyscy, którzy tak głosowali otrzymają email z instrukcją ponownego głosowania.
  8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 21.10.2018

 1. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 2. Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża /22.10/.
 3. Dotychczasowa wieczorna, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie się odbywać na stałe we wtorki od g. 17. do g. 20.
 4. Spotkanie młodzieży z klas III gimn. przygotowujących się do Bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 28 października, po Mszy św. o 10.00, w dolnym kościele.
 5. Zapraszamy do udziału w październikowej modlitwie różańcowej; z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy g. 17.00, z udziałem dorosłych w dni powszednie o g. 17:30. W niedzielę po Mszy św. o 10.00
 6. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 14.10.2018

 1. Przeżywamy tydzień modlitw w intencji Misji. W następną niedzielę taca na Misje. Słowo Boże będzie głosić siostra misjonarka ze zgromadzenia naszych sióstr Służebniczek.
 2. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 3. Dotychczasowa wieczorna, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie się odbywać na stałe we wtorki od g.17.do g.20.
 4. Spotkanie młodzieży z klas ósmych, przygotowujących się do Bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 21 października, po Mszy św. o 10.00, w dolnym kościele.
 5. Triduum Różańcowe organizowane przez Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, odbędzie się w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku w dniach 19 – 21 października br. Będzie to modlitewne czuwanie w intencji Kościoła, Ojczyzny i o pokój na świecie.
 6. Zapraszamy do udziału w październikowej modlitwie różańcowej; z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy g.17.00, z udziałem dorosłych w dni powszednie o g.17:30. W niedzielę po Mszy św. o 10.00
 7. Społeczność Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych prosi o wsparcie ważnej inicjatywy modernizacji przyszkolnego boiska „Orlik” w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jeśli ktoś jeszcze nie brał udziału w głosowaniu, to prosimy o głos, najpóźniej do 17 października, np. w wersji papierowej, dostępnej w sekretariacie szkoły (ul. Bema 105) lub elektronicznej – na stronie www.cas.bialystok.pl. Numer projektu to S03.
 8. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 07.10.2018

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 Uroczysta Msza Św. z udziałem Policji i innych slużb mundurowych. Od godz. 13.00 Policja organizuje i zaprasza na piknik rodzinny na placu przy kościele do godz. 16.00
 2. 2. Spotkanie (zapisy) dzieci i rodziców przed I komunią świętą dzisiaj po Mszy św. o 11.30. w dolnym Kościele.
 3. 3. Dotychczasowa wieczorna, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie się odbywać na stałe we wtorki od g.17.do g.20.
 4. Dzisiaj ofiary do puszek na Caritas parafialną.
 5. Dzień Edukacji Narodowej (14.10). Modlimy się za nauczycieli i wychowawców.
 6. W następną niedzielę ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Zapraszamy do udziału w październikowej modlitwie różańcowej; z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy g. 17.00 , z udziałem dorosłych w dni powszednie o g.17:30. W niedzielę po Mszy św. o 10.00
 8. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza dzieci, które uczestniczyły w pielgrzymce do Niepokalanowa na spotkanie 20.10.2018 o godz.12.00 w kościele św. Maksymiliana. Zapraszamy inne dzieci.
 9. Przyjmujemy „wypominki” nasze modlitwy za zmarłych.
 10. Katecheza parafialna przed sakramentem bierzmowania : kl VII – II niedz. Miesiąca : kl.VIII – III niedz. Miesiąca : kl III gimn – IV niedz. miesiąca.
 11. Zachęcamy parafian do udziału w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego napisanym z myślą o dzieciach i rodzinach z naszego osiedla i parafii. Karty do głosowania są dostępne na stoliku przy wyjściu z Kościoła, a w wersji elektronicznej na stronie internetowej: Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku. Uzupełnione Karty prosimy o pozostawienie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do 15 października br. Szczegółowe informacje tej ważnej dla naszej parafii akcji są dostępne na stronie internetowej naszej parafii: matkakosciola.pl
 12. W najbliższą środę o g.19 w naszym dolnym Kościele rozpoczynamy kolejną edycję ewangelizacyjnego Kursu „Alfa”. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby bardziej poznać i doświadczyć Boga w swoim życiu!
 13. .Ks. Abp Metropolita Białostocki Tadeusz Wojda informuje, że Stolica Apostolska Wydała Dekret podnoszący kościół św.Rocha w Białymstoku do rangi Bazyliki Mniejszej. Uroczystość będzie miała miejsce  14.10.2018r. podczas Mszy św. o godz.11.00. Ogłoszenia dokona Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zapraszamy serdecznie wszystkich kapłanów i wiernych naszej Archidiecezji.
 14. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 30.09.2018

 1. W przyszłą niedzielę procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00
 2. Spotkanie (zapisy) dzieci i rodziców przed I komunią świętą w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30.
 3. Dotychczasowa wieczorna, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie się odbywać od tego tygodnia na stałe we wtorki od g.19.do g.20. Zapraszamy serdecznie
 4. W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas parafialną.
 5. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na potrzeby parafii oraz od rodzin ; 3000, 2500, 1800
 6. Prosimy o dalsze dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 7. Zapraszamy do udziału w październikowej modlitwie różańcowej; z udziałem dzieci w poniedziałki i w środy g.17 , z udziałem dorosłych w dni powszednie o g.17:30. W niedzielę po Mszy św. o 10.00
 8. W sobotę KŻR naszej archidiecezji spotykają się w Różanymstoku. Zapisy na tą pielgrzymkę u ks. Jerzego
 9. W najbliższą sobotę (29 września) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 obecna będzie Policja z całego województwa
 10. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 23.09.2018

 1. Serdecznie zapraszamy chłopców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w tym roku szkolnym oraz starszych do grona ministrantów naszej parafii. To piękna i zaszczytna służba Bogu, ale również okazja do spotkań i dobrego spędzenia wolnego czasu. Zapisy we wrześniu, po Mszy św. w zakrystii, lub bezpośrednio u ks. Krzysztofa.
 2. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstokuodbędzie się w sobotę, 6 października br.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. W programie:  modlitwa różańcowa, Eucharystia, spektakl o życiu Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie o godz. 14.30. Zapraszamy do uczestnictwa.
 3. W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas parafialną.
 4. Prosimy o dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 5. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w piątek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.Natomiast 30.09 (przyszła niedziela) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Radzymińska) będzie sprawowana Msza św. o godz. 15.00 z okazji 10 rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki.
 6. SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOSCI poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. Od tego, ilu znajdziemy wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaka dotrzemy do ubogich rodzin i dzieci w potrzebie. Także w naszej parafii można zostać wolontariuszem. Więcej informacji na www.superw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.
 1.  W najbliższą sobotę (29 września) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 2. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok.

Ogłoszenia Parafialne 16.09.2018

 1. Dzieci po I Komunii Św. i młodzież szkolną zapraszamy na pierwsze, powakacyjne spotkanie Ruchu Światło-Życie (Oazy), w najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 18.00, do dolnego kościoła.
 2. Serdecznie zapraszamy chłopców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w tym roku szkolnym oraz starszych do grona ministrantów naszej parafii. To piękna i zaszczytna służba Bogu, ale również okazja do spotkań i dobrego spędzenia wolnego czasu. Zapisy we wrześniu, po Mszy św. w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Krzysztofa.
 3. Przypominamy, że Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III szkół podstawowych planowana jest na 19 maja 2019r. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców 7 października 2018r po Mszy św. o 11.30. Zapisy dzieci pierwszokomunijnych z całej parafii u siostry Wirgili.
 4. Prosimy o dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 5. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w piątek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.
 6. W następną sobotę w naszym kościele koncert pt.” Mundurowi rodzinom” – uroczysta Msza św. o 18.00. Po koncercie na placu kościelnym piknik rodzinny.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

Ogłoszenia Parafialne 09.09.2018

 1.  W przyszły piątek w naszej parafii rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Msze Św. w piątek i sobotę – 7.00 ;  8.30 ; 16.30 ; 18.00. przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę porządek niedzielny. Po Mszy Św. o godz.11.30 Procesja Eucharystyczna.
 2. Prosimy o dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

Ogłoszenia Parafialne 02.09.2018

26.08.2018 – Uroczystość NMP Częstochowskiej

 1. W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Stosowne nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00.
 2. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu i Torunia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 3. „Rycerstwo Niepokalanej” założone przez Św. Maksymiliana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018 r. (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (koszt opiekuna – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 4. Caritas archidiecezjalna po raz kolejny organizuje akcję „tornister pełen uśmiechu”. Zapraszamy do wzięcia tornistra z kancelarii parafialnej i napełnienia go przyborami szkolnymi. Tornistry trafią do dzieci z potrzebujących rodzin.
 5. 34. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
  w Krypnie wyruszy w sobotę 8 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy w naszej parafii od następnej niedzieli.
 6. Organizatorzy akcji „Zadbaj o zdrowie” zapraszają na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia chorób stawów kręgosłupa; nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Spotkanie odbędzie się w sali dolnego kościoła, we wtorek, 28 sierpnia, o godz. 15.00. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z refundowanych zabiegów i porad. Zaproszenia można odebrać przy prasie katolickiej w przedsionku kościoła.
 7. Uczniów, dyrekcje, nauczycieli i wszystkich pracowników szkół zapraszamy Mszę św., rozpoczynającą nowy rok szkolny, w poniedziałek, 3 września, na godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nauce oraz pracy pedagogicznej.
 8. Zbiórka scholi dziecięcej w następną niedzielę, 2 września, o 10.30, w dolnym kościele.
 9. Od następnej niedzieli wraca do grafiku Msza św. o godz. 13.00.
 10. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie proponuje młodzieży naukę w klasie III gimnazjum oraz klasie VII i VIII szkoły podstawowej, a także w szkole branżowej I stopnia. Ośrodek zapewnia bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie na czas nauki w internacie, comiesięczne wynagrodzenie za praktyki oraz całodobową opiekę i wsparcie wychowawcze. Szczegółowe informacje na stronie podlaska.ohp.pl.
 11. Fundacja „SMS z nieba” organizuje rekolekcje Stadion Młodych: „włącz pełnię wiary”, które odbędą się 06 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie skierowane jest szczególnie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. Bilety do nabycia przez stronę eBilet.pl Więcej informacji na stronie stadionmlodych.eu
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

19.08.2018 – 20 Niedziela Zwykła

 1. We środę, 22 sierpnia, wypada wspomnienie NMP Królowej; w piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła. W niedzielę za tydzień obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. „Rycerstwo Niepokalanej” zalożone przez Św. Maksymiljana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018r (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (opiekuna koszt – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 3. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

05.08.2018    –  18 Niedziela Zwykła

 1. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o 7.00 i o godz.18.00
 2. Taca na Kul i Centrum Formacji pastor-katech.w Bialymstoku
 3. „Rycerstwo Niepokalanej” zalożone przez Św. Maksymiljana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018r (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (opiekuna koszt – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 4. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

22.07.2018 – 16 Niedziela Zwykła

 1. We środę przypada wspomnienie św. Jakuba Apostoła, a w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.
 2. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dn.30.07-12.08. Zapisy w tym tygodniu również do grupy złotej. Karty pielgrzyma grupy złotej modlitewnej do odebrania w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 3. W najbliższą środę 25.07.po zakończeniu Mszy o g.7 i 18 oraz w niedzielę 29.07 po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji na wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących. W tym czasie będzie trwała ogólnopolska Akcja św. Krzysztof. Będzie można złożyć ofiarę 1 grosz za każdy szczęśliwe przejechany kilometr. Pieniądze zostaną przekazane polskim misjonarzom na zakup pojazdów.
 4. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

01.07.2018 – 13 Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 2. Przypominamy , że w miesiącach wakacyjnych /lipiec , sierpień/ nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00
 3. W pierwszy piątek nie ma Mszy Świętej o godz. 16.30
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację Najświętszego Serca Pana Jezusa
 5. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

Białystokod 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 2. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko).
 3. W parafii naszej witamy nowego wikariusza ks. kanonika Jerzego Szyryngo i polecamy opiece Matki Kościoła

24.06.2018 – 12 Niedziela Zwykła
Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

 1. W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00 i 18.00. Ofiary z tacy tego dnia na Świętopietrze. Nie ma postu.
 2. Przypominamy , że w miesiącach wakacyjnych /lipiec , sierpień/ nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00
 3. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

Białystokod 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 2. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko).

17.06.2018    –  10 Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym wraz z naszym księdzem Proboszczem świętujemy Jego Jubileusz – 40-tą rocznicę święceń kapłańskich. Życzymy ks. Jubilatowi aby Jezus Chrystus – Dobry Pasterz i Maryja nasza Patronka , Matka kapłanów prowadzili i wspierali ks. Proboszcza w Jego dalszym posługiwaniu dla dobra całej naszej wspólnoty. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Dzisiaj od godz. 15.00 festyn z okazji jubileuszu ks. Proboszcza. O godz. 19.00 tort Jubileuszowy.
 2. We środę 20.06. Msza św. o godz. 9.00 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy społeczności szkolne.
 3. W dniach 22-24 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Nasza parafia wejdzie w skład grupy turkusowej. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej w godz. 8-9; 16:30-17:45.
 4. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 5. W dniu dzisiejszym, w dolnym kościele o g.19 będzie można zobaczyć spektakl ewangelizacyjny poświęcony tajemnicy Mszy św. na podstawie objawień mistyczki Kateriny Rivas. Wstęp na spektakl za dobrowolną ofiarę. Spotkanie organizuje Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z parafialną wspólnotą „Przyjaciół Oblubieńca”.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 7. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dn. 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko.

10.06.2018    –  10 Niedziela Zwykła

 1. Dziś przypada pierwsza rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Polecamy Jego posługę w naszych modlitwach.
 2. W dniach 22-24 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Nasza parafia wejdzie w skład grupy turkusowej. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej w godz. 8-9; 16:30-17:45.
 3. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 4. W przyszłą niedzielę w dolnym kościele o g.19 będzie można zobaczyć spektakl ewangelizacyjny poświęcony tajemnicy Mszy św. na podstawie objawień mistyczki Kateriny Rivas. Wstęp na spektakl za dobrowolną ofiarę. Spotkanie organizuje Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z parafialną wspólnotą „Przyjaciół Oblubieńca”.
 5. Dzisiaj ofiary do puszek zbierają dzieci ze świetlicy Sióstr Pasterzanek przy ul. Orzeszkowej.
 6. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko.

3.06.2018    –  9 Niedziela Zwykła

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas Mszy św. o 18.00 Nieszpory Eucharystyczne i procesja. We czwartek na zakończenie oktawy, podczas Mszy św. o 18.00 błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Jak w każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma postu.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. W sobotę 09.06 w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się charytatywny piknik rodzinny na terenie szkoły nr. 14 przy ulicy Puławskiego.
 6. W przyszłym roku szkolnym pierwsza komunia święta odbędzie się 19 maja
 7. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

27.05.2018  Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Jutro gościmy w naszej parafii Tv. Trwam i Radio Maryja. Uroczysta Msza Św. o godz. 18.00
 2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w Białym tygodniu. Msza św. codziennie o godz.18.00. W sobotę w Sokółce jest spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z naszej archidiecezji.
 3. W przyszłą niedzielę Rocznica I-szej Komunii św. o godz. 11.30. Spowiedż rodziców i dzieci w tygodniu podczas nabożeństwa.
 4. Uroczystość Najświ. Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało” w czwartek. Msza św. o godz. 10.00 w kościele św. Karola Boromeusza i procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Pułaskiego , Wspólną , Zachodnią, Ks. Abp. Kisiela. Ołtarzyki tradycyjnie przy ul. Pułaskiego i Wspolnej. Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału. W przyszłą niedzielę procesja po 11.30.
 5. Międzynarodowy Dzień Dziecka w piątek 01.06. Rozpoczynamy też nabożeństwo czerwcowe.
 6. W tym tygodniu I-szy piątek i I-sza sobota ze swymi nabożeństwami. Odwiedziny chorych od godz. 9.00
 7. W następną niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Centr. Pastor-katech.w Białymstoku.
 8. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.

20.05.2018  Zesłanie Ducha Świętego

 1. Jutro Uroczystość NMP Matki Kościoła. Odpust parafialny. Msze św. o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.
 2. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. Dziś od godz. 15.00 – Parafialny Festyn z okazji odpustu Matki Kościoła.
 4. W sobotę święcenia kapłańskie naszego parafianina Ks. dk. Radosława Backiela w katedrze o godz. 11.00.
 5. W poniedziałek o 19.00 koncert muzyki wokalnej. Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Białymstoku. Zapraszamy.
 6. We wtorek zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego do 10.30 na placu przy kościele.
 7. Próba sypania kwiatów w czasie procesji jutro o godz. 16.00.
 8. W sobotę 26 maja spowiedź dzieci I Komunijnych od 9.00 do 11.00. Dorośli niech spowiadają się wcześniej – szczególnie we czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę I Komunia św. – I grupa o 10.00, II grupa o 11.30.
 9. W przyszłą niedzielę Prymicja o 13.00 ( Intencja za zmarłą Krystynę będzie odprawiona o godz. 8.30).
 10. W sobotę Dzień Matki. Polecamy w modlitwie nasze mamy.
 11. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 12. Bóg zapłać wszystkim za czynny udział i pomoc w czasie wizytacji kanonicznej dokonanej przez Ks. Abpa Metropolitę – wypadła pozytywnie.
 13. Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 14. Fundacja Spe Salvi zaprasza do udziału w kolejnej edycji warsztatów wokalnych, które odbędą się w dniach 7 – 10 czerwca w Kinie TON przy ul. Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku. Warsztaty będą duchowym i wokalnym przygotowaniem do koncertu, który zostanie wykonany w niedzielę, 10.06.2018 roku, o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą.
 15. 27 maja 2018 roku odbędzie się w Białymstoku Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

13.05.2018  Wniebowstąpienie Pańskie

 1. W środę Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, Patrona, Polski.
 2. W środę o godz. 17.30 spowiedż młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.
 3. We wtorek 15 maja przypada Światowy Dzień Rodziny. W Katedrze Białostockiej Msza św . adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.18.00
 4. Dnia 18.05. nasza parafia przeżywa wizytację kanoniczną, którą poprowadzi J.E. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. Zapraszamy na Mszę św. na godz.18.00 podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
 5. W najbliższą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św. Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  W niedzielę od godz. 15.00 Parafialny Festyn z okazji odpustu Matki Kościoła zakończony wspólnym ogniskiem.
 6. Rocznica I komunii św. będzie w niedzielę 3 czerwca o godz.11.30.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Lourdes, w związku ze 160 rocznicą objawień, w dniach 25-29 lipca. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

6.05.2018 r. 6 Niedziela po Wielkanocy

 1. Uroczystość św. Stanisława , Bp i Męczennika Głównego Patrona Polski we wtorek 08.05. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego. Polecajmy w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
 2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w następną niedzielę.
 3. 20 maja odbędzie się w naszej parafii festyn parafialny. Rodziny, które chciałyby podczas festynu zaprezentować swoje różnorakie talenty już teraz prosimy o przygotowanie się. Najciekawsze rodzinne prezentacje otrzymają specjalne nagrody.
 4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. od piątku 11.05. Można uzyskać odpust zupełny.
 5. Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież maturalną 16.05. na nabożeństwo majowe na godz.19.30 do kaplicy seminaryjnej.
 6. W sobotę 12.05. na godz.10 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa
 7. Ks. Kamil Dąbrowski wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji organizuje pielgrzymkę do Fatimy w dn. 8-15 czerwca 2018r. Szczegółowe informacje u ks. Adama.
 8. W ramach akcji modlitewnej „Szturm do nieba” organizatorzy proszą naszych parafian o włączenie się do modlitwy o łaskę uzdrowienia dla Edyty i Krzysztofa.
  Fundacja Budujemy Ludzi Pokolenia JPII zaprasza do udziału w rekolekcjach: „ Córki i synowie Boga”, która odbędzie się w dn. 18-20 maja 2018r. Rekolekcje poprowadzą dla nas Peter i Debbie Herbeck z USA. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z Kościoła oraz na stronie internetowej: rekolekcje.bialystok.pl
 9. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu ze znanym i cenionym ekspertem od życia małżeńskiego i rodzinnego z Jackiem Pulikowskim w naszym kościele w dniu dzisiejszym o g.14. Tytuł spotkania: „Szczęście małżeńskie i rodzinne”.
 10. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok gazet.

22.04.2018 r. 4 Niedziela po Wielkanocy

 1. Przeżywamy w kościele Tydzień modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2. W liturgii: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, wtorek – Uroczystość św. Jerzego, środa – święto św. Marka.
 3. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry  w  sobotę,   5 maja o godz. 8.00. Zapisy organizowane są na trasie – koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.
 4. Odbiór alb komunijnych we środę 25 kwietnia 2018r. o godzinie 18.00 w dolnym kościele.
 5. W przyszłą sobotę 28.04. g.10 w górnym kościele spotkanie osób przystępujących do bierzmowania w tym roku. Obecność obowiązkowa.
 6. Zapraszamy serdecznie do udziału w paschalnym wieczorze uwielbienia, który odbędzie się w naszej parafii w najbliższy czwartek. Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się od udziału we Mszy św. wieczornej g.18. Po zakończeniu Eucharystii konferencję duchową na temat: „No i co z tą przyjaźnią?” wygłosi siostra Tomira ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

15.04.2018 r. 3 Niedziela po Wielkanocy

 1. W następną niedzielę ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku
 2. Wszystkie osoby zainteresowane umocnieniem wiary, serdecznie zapraszamy do udziału w prowadzonym w naszej parafii ewangelizacyjnym kursie „Alfa”. Spotkania odbywają się w środy o g.19 w dolnym kościele.
 3. Spotkanie młodzieży klasy trzeciej przed bierzmowaniem odbędzie się 28. kwietnia w sobotę o godz.10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 4. Biuro „Pax” organizuje pielgrzymkę autokarową do północnych Włoch w dniach 28 kwietnia – 6 maja. W programie m.in. sanktuaria: Oropa oraz Madonna della Corona. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.
 5. Szkoła Podstawowa nr.34 organizuje zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego 19 i 20 kwietnia.

08.04.2018 r.  Niedziela  MIŁOSIERDZIA

 1. Dziś początek Tygodnia Miłosierdzia. Ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości Życia. Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00.
 3. 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 4. Biuro „Pax” organizuje pielgrzymkę autokarową do północnych Włoch w dniach 28 kwietnia – 6 maja. W programie m.in. sanktuaria: Oropa oraz Madonna della Corona. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

01.04.2018 r.  Niedziela  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Jutro porządek niedzielny. Taca na KUL.
 2. W następną niedzielę (Przewodnią)- Święto Bożego Miłosierdzia.
 3. W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas archidiecezjalną.
 4. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.
 5. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca.
 6. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca.
 7. Odbiór strojów pierwszokomunijnych w sobotę 07 kwietnia od godz-13.30 do godz. 14.30 w dolnym kościele.
Kontakt

Nie jesteśmy teraz w pobliżu. Ale możesz wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Not readable? Change text. captcha txt