Ogłoszenia

Parafialne

Ogłoszenia Parafialne 16.09.2018

 1. Dzieci po I Komunii Św. i młodzież szkolną zapraszamy na pierwsze, powakacyjne spotkanie Ruchu Światło-Życie (Oazy), w najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 18.00, do dolnego kościoła.
 2. Serdecznie zapraszamy chłopców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. w tym roku szkolnym oraz starszych do grona ministrantów naszej parafii. To piękna i zaszczytna służba Bogu, ale również okazja do spotkań i dobrego spędzenia wolnego czasu. Zapisy we wrześniu, po Mszy św. w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Krzysztofa.
 3. Przypominamy, że Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III szkół podstawowych planowana jest na 19 maja 2019r. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców 7 października 2018r po Mszy św. o 11.30. Zapisy dzieci pierwszokomunijnych z całej parafii u siostry Wirgili.
 4. Prosimy o dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 5. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w piątek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.
 6. W następną sobotę w naszym kościele koncert pt.” Mundurowi rodzinom” – uroczysta Msza św. o 18.00. Po koncercie na placu kościelnym piknik rodzinny.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

Ogłoszenia Parafialne 09.09.2018

 1.  W przyszły piątek w naszej parafii rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Msze Św. w piątek i sobotę – 7.00 ;  8.30 ; 16.30 ; 18.00. przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę porządek niedzielny. Po Mszy Św. o godz.11.30 Procesja Eucharystyczna.
 2. Prosimy o dobrowolne ofiary na potrzeby parafii – w związku z pracami gospodarczymi.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

Ogłoszenia Parafialne 02.09.2018

26.08.2018 – Uroczystość NMP Częstochowskiej

 1. W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Stosowne nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00.
 2. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu i Torunia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 3. „Rycerstwo Niepokalanej” założone przez Św. Maksymiliana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018 r. (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (koszt opiekuna – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 4. Caritas archidiecezjalna po raz kolejny organizuje akcję „tornister pełen uśmiechu”. Zapraszamy do wzięcia tornistra z kancelarii parafialnej i napełnienia go przyborami szkolnymi. Tornistry trafią do dzieci z potrzebujących rodzin.
 5. 34. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
  w Krypnie wyruszy w sobotę 8 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy w naszej parafii od następnej niedzieli.
 6. Organizatorzy akcji „Zadbaj o zdrowie” zapraszają na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia chorób stawów kręgosłupa; nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Spotkanie odbędzie się w sali dolnego kościoła, we wtorek, 28 sierpnia, o godz. 15.00. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z refundowanych zabiegów i porad. Zaproszenia można odebrać przy prasie katolickiej w przedsionku kościoła.
 7. Uczniów, dyrekcje, nauczycieli i wszystkich pracowników szkół zapraszamy Mszę św., rozpoczynającą nowy rok szkolny, w poniedziałek, 3 września, na godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nauce oraz pracy pedagogicznej.
 8. Zbiórka scholi dziecięcej w następną niedzielę, 2 września, o 10.30, w dolnym kościele.
 9. Od następnej niedzieli wraca do grafiku Msza św. o godz. 13.00.
 10. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie proponuje młodzieży naukę w klasie III gimnazjum oraz klasie VII i VIII szkoły podstawowej, a także w szkole branżowej I stopnia. Ośrodek zapewnia bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie na czas nauki w internacie, comiesięczne wynagrodzenie za praktyki oraz całodobową opiekę i wsparcie wychowawcze. Szczegółowe informacje na stronie podlaska.ohp.pl.
 11. Fundacja „SMS z nieba” organizuje rekolekcje Stadion Młodych: „włącz pełnię wiary”, które odbędą się 06 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie skierowane jest szczególnie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. Bilety do nabycia przez stronę eBilet.pl Więcej informacji na stronie stadionmlodych.eu
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

19.08.2018 – 20 Niedziela Zwykła

 1. We środę, 22 sierpnia, wypada wspomnienie NMP Królowej; w piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła. W niedzielę za tydzień obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. „Rycerstwo Niepokalanej” zalożone przez Św. Maksymiljana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018r (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (opiekuna koszt – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 3. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

05.08.2018    –  18 Niedziela Zwykła

 1. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o 7.00 i o godz.18.00
 2. Taca na Kul i Centrum Formacji pastor-katech.w Bialymstoku
 3. „Rycerstwo Niepokalanej” zalożone przez Św. Maksymiljana Kolbe zaprasza dzieci na II Ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie, które odbędzie się 15 września 2018r (sobota). Z naszej diecezji jest organizowany wyjazd autokarami na to spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca. Dzieci jadą gratis (opiekuna koszt – 55 zł). Program tego wydarzenia jest umieszczony na plakacie i ulotce. Szczegółowe informacje dla chętnych u ks. Jerzego.
 4. 1 i 2 września autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia. Zapisy u P. Ireny Niemotko.
 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

22.07.2018 – 16 Niedziela Zwykła

 1. We środę przypada wspomnienie św. Jakuba Apostoła, a w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.
 2. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dn.30.07-12.08. Zapisy w tym tygodniu również do grupy złotej. Karty pielgrzyma grupy złotej modlitewnej do odebrania w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 3. W najbliższą środę 25.07.po zakończeniu Mszy o g.7 i 18 oraz w niedzielę 29.07 po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji na wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących. W tym czasie będzie trwała ogólnopolska Akcja św. Krzysztof. Będzie można złożyć ofiarę 1 grosz za każdy szczęśliwe przejechany kilometr. Pieniądze zostaną przekazane polskim misjonarzom na zakup pojazdów.
 4. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

01.07.2018 – 13 Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 2. Przypominamy , że w miesiącach wakacyjnych /lipiec , sierpień/ nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00
 3. W pierwszy piątek nie ma Mszy Świętej o godz. 16.30
 4. Zapraszamy w czwartek na adorację Najświętszego Serca Pana Jezusa
 5. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

Białystokod 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 2. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko).
 3. W parafii naszej witamy nowego wikariusza ks. kanonika Jerzego Szyryngo i polecamy opiece Matki Kościoła

24.06.2018 – 12 Niedziela Zwykła
Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

 1. W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00 i 18.00. Ofiary z tacy tego dnia na Świętopietrze. Nie ma postu.
 2. Przypominamy , że w miesiącach wakacyjnych /lipiec , sierpień/ nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00
 3. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

Białystokod 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 2. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko).

17.06.2018    –  10 Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym wraz z naszym księdzem Proboszczem świętujemy Jego Jubileusz – 40-tą rocznicę święceń kapłańskich. Życzymy ks. Jubilatowi aby Jezus Chrystus – Dobry Pasterz i Maryja nasza Patronka , Matka kapłanów prowadzili i wspierali ks. Proboszcza w Jego dalszym posługiwaniu dla dobra całej naszej wspólnoty. Zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Dzisiaj od godz. 15.00 festyn z okazji jubileuszu ks. Proboszcza. O godz. 19.00 tort Jubileuszowy.
 2. We środę 20.06. Msza św. o godz. 9.00 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy społeczności szkolne.
 3. W dniach 22-24 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Nasza parafia wejdzie w skład grupy turkusowej. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej w godz. 8-9; 16:30-17:45.
 4. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 5. W dniu dzisiejszym, w dolnym kościele o g.19 będzie można zobaczyć spektakl ewangelizacyjny poświęcony tajemnicy Mszy św. na podstawie objawień mistyczki Kateriny Rivas. Wstęp na spektakl za dobrowolną ofiarę. Spotkanie organizuje Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z parafialną wspólnotą „Przyjaciół Oblubieńca”.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Meksyku w dn.12-23 marca 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na internetowej stronie naszej parafii: www.matkakosciola.pl oraz u ks. Adama Micuna.
 7. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dn. 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko.

10.06.2018    –  10 Niedziela Zwykła

 1. Dziś przypada pierwsza rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Polecamy Jego posługę w naszych modlitwach.
 2. W dniach 22-24 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Nasza parafia wejdzie w skład grupy turkusowej. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej w godz. 8-9; 16:30-17:45.
 3. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 4. W przyszłą niedzielę w dolnym kościele o g.19 będzie można zobaczyć spektakl ewangelizacyjny poświęcony tajemnicy Mszy św. na podstawie objawień mistyczki Kateriny Rivas. Wstęp na spektakl za dobrowolną ofiarę. Spotkanie organizuje Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z parafialną wspólnotą „Przyjaciół Oblubieńca”.
 5. Dzisiaj ofiary do puszek zbierają dzieci ze świetlicy Sióstr Pasterzanek przy ul. Orzeszkowej.
 6. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w 7-8 lipca (sobota- niedziela. Zapisy u Pani Ireny Niemotko.

3.06.2018    –  9 Niedziela Zwykła

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas Mszy św. o 18.00 Nieszpory Eucharystyczne i procesja. We czwartek na zakończenie oktawy, podczas Mszy św. o 18.00 błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Jak w każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma postu.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. W sobotę 09.06 w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się charytatywny piknik rodzinny na terenie szkoły nr. 14 przy ulicy Puławskiego.
 6. W przyszłym roku szkolnym pierwsza komunia święta odbędzie się 19 maja
 7. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w przedsionku kościoła. Ofiary za czasopisma składamy do skarbonki obok.

27.05.2018  Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Jutro gościmy w naszej parafii Tv. Trwam i Radio Maryja. Uroczysta Msza Św. o godz. 18.00
 2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w Białym tygodniu. Msza św. codziennie o godz.18.00. W sobotę w Sokółce jest spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z naszej archidiecezji.
 3. W przyszłą niedzielę Rocznica I-szej Komunii św. o godz. 11.30. Spowiedż rodziców i dzieci w tygodniu podczas nabożeństwa.
 4. Uroczystość Najświ. Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało” w czwartek. Msza św. o godz. 10.00 w kościele św. Karola Boromeusza i procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Pułaskiego , Wspólną , Zachodnią, Ks. Abp. Kisiela. Ołtarzyki tradycyjnie przy ul. Pułaskiego i Wspolnej. Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału. W przyszłą niedzielę procesja po 11.30.
 5. Międzynarodowy Dzień Dziecka w piątek 01.06. Rozpoczynamy też nabożeństwo czerwcowe.
 6. W tym tygodniu I-szy piątek i I-sza sobota ze swymi nabożeństwami. Odwiedziny chorych od godz. 9.00
 7. W następną niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Centr. Pastor-katech.w Białymstoku.
 8. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.

20.05.2018  Zesłanie Ducha Świętego

 1. Jutro Uroczystość NMP Matki Kościoła. Odpust parafialny. Msze św. o 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.
 2. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. Dziś od godz. 15.00 – Parafialny Festyn z okazji odpustu Matki Kościoła.
 4. W sobotę święcenia kapłańskie naszego parafianina Ks. dk. Radosława Backiela w katedrze o godz. 11.00.
 5. W poniedziałek o 19.00 koncert muzyki wokalnej. Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Białymstoku. Zapraszamy.
 6. We wtorek zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego do 10.30 na placu przy kościele.
 7. Próba sypania kwiatów w czasie procesji jutro o godz. 16.00.
 8. W sobotę 26 maja spowiedź dzieci I Komunijnych od 9.00 do 11.00. Dorośli niech spowiadają się wcześniej – szczególnie we czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę I Komunia św. – I grupa o 10.00, II grupa o 11.30.
 9. W przyszłą niedzielę Prymicja o 13.00 ( Intencja za zmarłą Krystynę będzie odprawiona o godz. 8.30).
 10. W sobotę Dzień Matki. Polecamy w modlitwie nasze mamy.
 11. Czynna jest już winda – wejście do dolnego kościoła po prawej stronie schodów.
 12. Bóg zapłać wszystkim za czynny udział i pomoc w czasie wizytacji kanonicznej dokonanej przez Ks. Abpa Metropolitę – wypadła pozytywnie.
 13. Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 14. Fundacja Spe Salvi zaprasza do udziału w kolejnej edycji warsztatów wokalnych, które odbędą się w dniach 7 – 10 czerwca w Kinie TON przy ul. Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku. Warsztaty będą duchowym i wokalnym przygotowaniem do koncertu, który zostanie wykonany w niedzielę, 10.06.2018 roku, o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą.
 15. 27 maja 2018 roku odbędzie się w Białymstoku Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

13.05.2018  Wniebowstąpienie Pańskie

 1. W środę Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, Patrona, Polski.
 2. W środę o godz. 17.30 spowiedż młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.
 3. We wtorek 15 maja przypada Światowy Dzień Rodziny. W Katedrze Białostockiej Msza św . adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.18.00
 4. Dnia 18.05. nasza parafia przeżywa wizytację kanoniczną, którą poprowadzi J.E. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. Zapraszamy na Mszę św. na godz.18.00 podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
 5. W najbliższą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św. Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  W niedzielę od godz. 15.00 Parafialny Festyn z okazji odpustu Matki Kościoła zakończony wspólnym ogniskiem.
 6. Rocznica I komunii św. będzie w niedzielę 3 czerwca o godz.11.30.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Lourdes, w związku ze 160 rocznicą objawień, w dniach 25-29 lipca. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

6.05.2018 r. 6 Niedziela po Wielkanocy

 1. Uroczystość św. Stanisława , Bp i Męczennika Głównego Patrona Polski we wtorek 08.05. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego. Polecajmy w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
 2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w następną niedzielę.
 3. 20 maja odbędzie się w naszej parafii festyn parafialny. Rodziny, które chciałyby podczas festynu zaprezentować swoje różnorakie talenty już teraz prosimy o przygotowanie się. Najciekawsze rodzinne prezentacje otrzymają specjalne nagrody.
 4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. od piątku 11.05. Można uzyskać odpust zupełny.
 5. Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież maturalną 16.05. na nabożeństwo majowe na godz.19.30 do kaplicy seminaryjnej.
 6. W sobotę 12.05. na godz.10 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa
 7. Ks. Kamil Dąbrowski wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji organizuje pielgrzymkę do Fatimy w dn. 8-15 czerwca 2018r. Szczegółowe informacje u ks. Adama.
 8. W ramach akcji modlitewnej „Szturm do nieba” organizatorzy proszą naszych parafian o włączenie się do modlitwy o łaskę uzdrowienia dla Edyty i Krzysztofa.
  Fundacja Budujemy Ludzi Pokolenia JPII zaprasza do udziału w rekolekcjach: „ Córki i synowie Boga”, która odbędzie się w dn. 18-20 maja 2018r. Rekolekcje poprowadzą dla nas Peter i Debbie Herbeck z USA. Więcej informacji na ulotkach dostępnych przy wyjściu z Kościoła oraz na stronie internetowej: rekolekcje.bialystok.pl
 9. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu ze znanym i cenionym ekspertem od życia małżeńskiego i rodzinnego z Jackiem Pulikowskim w naszym kościele w dniu dzisiejszym o g.14. Tytuł spotkania: „Szczęście małżeńskie i rodzinne”.
 10. Czasopisma z wydawnictw katolickich w przedsionku kościoła. Ofiary do skarbony obok gazet.

22.04.2018 r. 4 Niedziela po Wielkanocy

 1. Przeżywamy w kościele Tydzień modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2. W liturgii: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, wtorek – Uroczystość św. Jerzego, środa – święto św. Marka.
 3. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry  w  sobotę,   5 maja o godz. 8.00. Zapisy organizowane są na trasie – koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.
 4. Odbiór alb komunijnych we środę 25 kwietnia 2018r. o godzinie 18.00 w dolnym kościele.
 5. W przyszłą sobotę 28.04. g.10 w górnym kościele spotkanie osób przystępujących do bierzmowania w tym roku. Obecność obowiązkowa.
 6. Zapraszamy serdecznie do udziału w paschalnym wieczorze uwielbienia, który odbędzie się w naszej parafii w najbliższy czwartek. Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się od udziału we Mszy św. wieczornej g.18. Po zakończeniu Eucharystii konferencję duchową na temat: „No i co z tą przyjaźnią?” wygłosi siostra Tomira ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

15.04.2018 r. 3 Niedziela po Wielkanocy

 1. W następną niedzielę ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku
 2. Wszystkie osoby zainteresowane umocnieniem wiary, serdecznie zapraszamy do udziału w prowadzonym w naszej parafii ewangelizacyjnym kursie „Alfa”. Spotkania odbywają się w środy o g.19 w dolnym kościele.
 3. Spotkanie młodzieży klasy trzeciej przed bierzmowaniem odbędzie się 28. kwietnia w sobotę o godz.10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 4. Biuro „Pax” organizuje pielgrzymkę autokarową do północnych Włoch w dniach 28 kwietnia – 6 maja. W programie m.in. sanktuaria: Oropa oraz Madonna della Corona. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.
 5. Szkoła Podstawowa nr.34 organizuje zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego 19 i 20 kwietnia.

08.04.2018 r.  Niedziela  MIŁOSIERDZIA

 1. Dziś początek Tygodnia Miłosierdzia. Ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości Życia. Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00.
 3. 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 4. Biuro „Pax” organizuje pielgrzymkę autokarową do północnych Włoch w dniach 28 kwietnia – 6 maja. W programie m.in. sanktuaria: Oropa oraz Madonna della Corona. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

01.04.2018 r.  Niedziela  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Jutro porządek niedzielny. Taca na KUL.
 2. W następną niedzielę (Przewodnią)- Święto Bożego Miłosierdzia.
 3. W następną niedzielę ofiary do puszek na Caritas archidiecezjalną.
 4. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca.
 5. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca.
 6. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca.
 7. Odbiór strojów pierwszokomunijnych w sobotę 07 kwietnia od godz-13.30 do godz. 14.30 w dolnym kościele.
Kontakt

Nie jesteśmy teraz w pobliżu. Ale możesz wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Not readable? Change text. captcha txt