24. Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.

1. Dziś rozpoczęliśmy w naszej parafii 40 godz. Nabożeństwo eucharystyczne. Msze Św. wg stałego porządku. Jutro oraz we wtorek Msze Św. o godz. 7.00, 8.30, 16.30, 18.00. Spowiedź na każdej Mszy Św. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu dziś po każdej Mszy Św. oraz o godz. 17.00. Natomiast jutro oraz we wtorek po Mszy o godz. 8.30 do godz. 16.30.
  2. Dziękujemy dziś Bogu za dar nowych polskich błogosławionych: ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.
  3. Po Mszy Św. dobrowolnymi ofiarami do puszki możemy wesprzeć Grób Pański w Ziemi Świętej. Decyzją papieża Franciszka zbiórkę przesunięto z Wielkiego Piątku na 12 września.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża, w środę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej, w sobotę święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o dzieciach, młodzieży, nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
  5. Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji zaprasza małżeństwa do wspólnego świętowania swojej kolejnej rocznicy ślubu, 18 września w Katedrze Białostockiej, o godz. 18.00.
  6. Wyrażamy wdzięczność za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w kwocie 3328 zł, które przekazaliśmy do Caritas dla potrzebujących w Afganistanie.
  7. Przygotowania do I Komunii rozpoczną się w drugą niedzielę października po Mszy Św. o godz. 11.30 w dolnym kościele. Zapraszamy na spotkanie dzieci z rodzicami. I Komunia w naszej parafii odbędzie się 15 maja.
  8. Polecamy nowy numer miesięcznika “Drogi Miłosierdzia”, w którym możemy znaleźć ponadczasowe przesłanie Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest także wywiad z nowym Arcybiskupem Metropolitą Białostockim Józefem Guzdkiem.