1. Niedziela Adwentu – 28.11.2021 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent. Zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane Roratami w środy i soboty o godz. 7.00. W soboty zapraszamy też dzieci. Natomiast studentów i młodzież zapraszamy na Roraty we wtorki i czwartki o godz. 6.30 do dolnego Kościoła.
  2. Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się w 3 niedzielę Adwentu.
  3. Dziś żegnamy ks. Piotra, który został skierowany do parafii św. Anny w Krynkach. Dziękujemy ks. Piotrowi za posługę duszpasterską w naszej wspólnocie i życzymy darów Ducha Świętego w nowej parafii.
  4. We wtorek przypada św. Św. Andrzeja, Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Andrzeja. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. Pielgrzymka autokarowa do Torunia jest organizowana 4 grudnia z okazji 30 rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegóły na temat pielgrzymki możemy uzyskać u Pani Ireny z parafialnego Koła Radia Maryja. Dziś po każdej Mszy św. dobrowolnymi ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło Radia Maryja.
  7. Po każdej Mszy Św. można nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny oraz świece rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiara za świecę dużą – 20 zł, za świecę małą – 10 zł.
  8. Spotkania scholi dziecięcej odbywają się w soboty o godz. 11.00 i niedziele o godz. 10.30. Wejście od sali Nazaret.
  9. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii O. Jerzego Zielińskiego, Kapucyna, który posługuje na Ukrainie. Ks. Jerzy będzie głosił Słowo Boże. Będzie można dobrowolnymi ofiarami do puszki wesprzeć parafię, w której posługuje.
  10. Organizujemy pielgrzymkę do Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji w dniach 18 – 26 czerwca 2022 r. W programie m.in. pobyt w Medjugorie, miejscu objawień Matki Bożej, Dubrownik, Sarajewo, Mostar. Będzie też czas na korzystanie z kąpieli w Morzu Adriatyckim. Wszystkich informacji na temat pielgrzymki udziela ks. Andrzej.